پرداخت كمك هزینه رهن و اجاره به مددجویان سیل زده تا اتمام بازسازی منازل

پرداخت كمك هزینه رهن و اجاره به مددجویان سیل زده تا اتمام بازسازی منازل جوان بین: معاون حمایت و سلامت خانواده كمیته امداد اظهار داشت: كمیته امداد تا اتمام كار تعمیرات و بازسازی منازل مددجویان لطمه دیده از سیل، كمك هزینه رهن و اجاره واحد مسكونی به خانواده های تحت حمایت پرداخت می كند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، فاطمه رهبر كه به منظور بررسی وضعیت مددجویان سیل زده در خوزستان به این استان سفر كرده است، برنامه های كمیته امداد برای جبران خسارات و كاهش آلام مردم و مددجویان لطمه دیده از سیل را تشریح نمود و اضافه كرد: كمیته امداد از اولین روزهای سپس وقوع سیل در استان های شمالی در كنار مردم و مددجویان بود و در ادامه با گسترش سیل به لرستان، خوزستان، ایلام و دیگر استان ها، تمام ظرفیت های خودرا برای پشتیبانی از مردم فعال كرد.
وی با اشاره به اینكه مستمری مددجویان در استان های سیل زده در فروردین ماه سه برابر پرداخت شد، افزود: علاوه بر این ۲۶ هزار خانوار لطمه دیده از سیل در ایام نخست حادثه كمك موردی، بسته های غذایی و اقلام ضروری لوازم خانگی را دریافت نمودند و این كمك های موردی در صورت نیاز تكرار خواهد شد.
معاون حمایت و سلامت خانواده كمیته امداد با اشاره به بیمه منازل و وسایل زندگی مددجویان امداد كه از سه سال پیش شروع شده است، اشاره كرد: ارزیابی میزان لطمه خانواده های تحت حمایت در حال انجام می باشد و در بعضی مناطق پرداخت خسارات شروع شده است.
رهبر با اشاره به اینكه كار ساخت منازل تخریب شده مددجویان در مناطقی كه سیلاب فروكش كرده شروع شده است، اظهار داشت: تا زمانی كه منازل مددجویان بازسازی و تحویل نشده است، سیاست كمیته امداد پشتیبانی از خانواده ها با نمایش كمك هزینه رهن و اجاره است تا در این فاصله چند ماهه برای ساخت منازل، مددجویان نگرانی از بابت سكونت نداشته باشند.
وی از تشكیل ۴۰ هزار پرونده خسارت برای مددجویان در استان های سیل زده غیر از خوزستان آگاهی داد و اشاره كرد: خسارات سیل در استان خوزستان در حال ارزیابی و تهیه آمار است كه امیدواریم هرچه سریع تر كار برآورد و جبران خسارات صورت گیرد.
رهبر آخرین آمار كمك های مردمی به كمیته امداد برای سیل زدگان استان های مختلف را ۱۷۳ میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: از این میزان ۵۰ میلیارد تومان كمك نقدی و ۱۲۳ میلیارد تومان به صورت كمك كالایی دریافت شده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده كمیته امداد از اعزام مددكاران این نهاد به همراه مشاوران داوطلب به مناطق سیل زده آگاهی داد و اشاره كرد: مداخلات تخصصی و میدانی، مشاوره و راهنمایی فردی و گروهی به منظور مدیریت شرایط روحی و روانی سیل زدگان با اولویت كودكان، سالخوردگان و نوجوانان انجام شد. همین طور نمایش مشاوره بهداشت فردی زنان و برگزاری مهد كودك سیار در اردوگاه ها از دیگر اقدامات برای كاهش آلام و تزریق روحیه امید و نشاط در بین سیل زدگان بوده است.
به گزارش سایت خبری كمیته امداد، رهبر در مورد عضویت كمیته امداد در ستاد بازسازی مناطق سیل زده در وزارت كشور، بیان كرد: همكاری كمیته امداد با این ستاد یك تعامل راهبردی است و تا زمان محو لطمه سیل در استان های مختلف با جدیت ادامه خواهد داشت.
وی به بیانات رهبر معظم انقلاب و تاكید ایشان بر تسریع در ساخت و ساز و جبران كامل خسارات وارده بر معیشت مردم اشاره نمود و اضافه كرد: كمیته امداد تا اختتام بحران سیل و جبران تمامی خسارات وارده برای خانواده های تحت حمایت، در كنار آنها خواهد بود.

منبع:

1398/02/11
13:26:14
5.0 / 5
4638
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان