رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران:

۱۳ هزار معتاد متجاهر رانده شده در تهران زندگی می كنند

۱۳ هزار معتاد متجاهر رانده شده در تهران زندگی می كنند جوان بین: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران اظهار داشت: متاسفانه هم اكنون حدود ۲ هزار نفر زن و ۱۳ هزار نفر مرد معتاد متجاهر رانده شده از مناطق مختلف كشور در تهران زندگی می كنند.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سرهنگ محمد بخشنده رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران در برنامه ای با مبحث «بررسی بودجه بیمه درمان معتادان و چالش های درمان معتادان» با اشاره به این كه مبحث بیمه درمان معتادین هنوز ضمانت های اجرایی لازم را ندارد، اظهار داشت: متاسفانه تا امروز معتادین با استفاده از بیمه مورد حمایت و درمان قرار نگرفته اند، در حالی كه بر مبنای قانون باید مبحث بیمه درمان معتادین به مرحله اجرا و بهره برداری می رسید.

وی با بیان این كه متولی بیمه معتادان در جلسات مربوط به حوزه درمان اعتیاد در كشور حضور ندارند، اظهاركرد: هم اكنون در استان تهران حدود ۱۵ هزار نفر معتاد متجاهر وجود دارند كه از اجتماع و خانواده خود طرد شده اند و به صورت كارتن خوابی زندگی می كنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران همینطور در ادامه افزود: خیلی از معتادان متجاهر دارای بیماری های عفونی بسیاری هستند كه بیماری ایذر و هپاتیت در آن ها می تواند از شایع ترین بیماری ها باشد.

وی با اشاره به غربال معتادان متجاهر بعد از دستگیری، عنوان كرد: سازمان های متولی در حوزه ی اعتیاد در خیلی از مواقع از حضور در مركز غربال معتادان ممانعت می كنند، به صورتی كه این عدم حضور سبب می گردد تا معتادان با بیماری های مختلف به صورت یكجا به مراكز مختلف منتقل شوند.

سرهنگ محمد بخشنده با بیان این كه تعیین تكلیف كارتن خواب های بر عهده شهرداری است، تصریح كرد: ظرفیت های غربالگری و درمانی معتادان در استان تهران امروزه جوابگوی جمعیت معتادین كشور نیست، به صورتی كه این محدودیت سبب می گردد تا خیلی از معتادان دستگیر شده در روند درمانی صحیح قرار نگرفته و بدون اعمال درمان های موثر با جامعه برگردند.

وی كه در یك برنامه رادیویی سخن می گفت، همینطور در ادامه اضافه كرد: بر مبنای آمارهای موجود متاسفانه هم اكنون حدود 2000 نفر زن و ۱۳ هزار نفر مرد معتاد متجاهر رانده شده از مناطق مختلف كشور در تهران زندگی كرده و با زندگی خود باعث آزار و اذیت شهروندان تهرانی می شوند.
1396/10/14
20:13:42
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان