وزیر كار و رفاه اجتماعی:

نیازمند اصلاح برخی قواعد حاكم بر تامین اجتماعی هستیم

نیازمند اصلاح برخی قواعد حاكم بر تامین اجتماعی هستیم جوان بین: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه سازمان تامین اجتماعی امروز با 556 شعبه اصلی و اقماری و تعداد زیادی كارگزاری ها به 43 میلیون تحت پوشش خدمت می دهد اما هنوز با وضع مطلوب فاصله وجود دارد اظهار داشت: نیازمند اصلاح برخی مقررات و قواعد حاكم و تسهیل بعضی از آنها هستیم.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در همایش تامین اجتماعی، حامی رونق تولید كه همزمان با گرامیداشت روز تامین اجتماعی در مجتمع نگین غرب انجام شد با اشاره به اینكه تامین اجتماعی یكی از مهمترین حقوق اساسی ملت ها در دنیاست اظهار داشت: تجلی تامین اجتماعی در متن اصل ۲۹ قانون اساسی است.
وی ادامه داد: در این اصل قانونی دولت مكلف شده با مشاركت مردم نسبت به تامین این حق اساسی اقدام نماید.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به خروج سازمان بیمه سلامت از وزارت رفاه و اینكه آنرا یكی از لطماتی دانست كه انسجام بیمه ای را كم كرد اظهار داشت: وقتی شورای عالی بیمه و تامین اجتماعی در وزارت رفاه بود نسبت حضور اعضا متفاوت بود، اما امروز سه نفر از جامعه كارگری و كارفرمایی حضور دارند. پیشنهاداتی را به شورای عالی رفاه در این راستا ارائه خواهیم داد اما هدف ما برقراری یك تعامل كامل و مطلوب با شركای اجتماعی است. همدلی و اعتماد متقابل بزرگترین سرمایه ماست.
شریعتمداری اضافه كرد: در تامین اجتماعی خدمتگذار بیمه شدگان هستیم. تكیه گاه ما نظام جمهوری اسلامی است. امروز ۸۱ هزار میلیارد كسری صندوق های بازنشستگی در حال تامین از طرف دولت می باشد و مستقیما دولت از محل بودجه عمومی آنرا می پردازد. اگر تصمیماتی بدون پشتوانه مالی اتخاذ شده، هم ما و هم دولت درباره عمل به آن مسئولیت داریم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه سازمان تامین اجتماعی امروز با ۵۵۶ شعبه اصلی و اقماری و تعداد زیادی كارگزاری ها به ۴۳ میلیون تحت پوشش خدمت می دهد اما هنوز با وضع مطلوب فاصله وجود دارد اظهار داشت: نیازمند اصلاح برخی مقررات و قواعد حاكم و تسهیل بعضی از آنها هستیم.
شریعتمداری با اشاره به اینكه حفظ كرامت خدمت گیرندگان و حفظ حوزه درمان جزو خطوط قرمز ماست اظهار نمود: سه میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته مستمری بگیر داریم. تامین اجتماعی باید شرایطی را فراهم آورد تا خدمات مطلوب تری در مراكز ملكی ارائه شود.
منبع:

1398/04/26
14:55:20
5.0 / 5
4374
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان