۱۳ شهریور آخرین مهلت استفاده از قانون بخشودگی جرایم بیمه ای كارفرمایان

۱۳ شهریور آخرین مهلت استفاده از قانون بخشودگی جرایم بیمه ای كارفرمایان جوان بین: مدیركل تامین اجتماعی غرب تهران ضمن تشریح جزئیات بخشودگی جرایم بیمه ای كارفرمایان، از اتمام مهلت تعیین شده تا چهارشنبه (۱۳ شهریور) آگاهی داد.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، ناهید حیدری در نشستی خبری با اشاره به اینكه دور جدید بخشودگی جرایم بیمه ای كارفرمایان از ۱۳ خرداد شروع شد و تا سه ماه ادامه داشته است، اظهار داشت: این مهلت چهارشنبه (۱۳ شهریور) تمام می شود.

وی با اشاره به شرایط بخشودگی جرایم بیمه ای اظهاركرد: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره رونق تولید و اقتصاد مقاومتی، تامین اجتماعی بعنوان ابزار مهم در تحقق رونق تولید مطرح است. سازمان تامین اجتماعی در همین راستا دستورالعملی را صادر و به واحدهای اجرایی ابلاغ نمود.

مدیركل تامین اجتماعی غرب تهران با اشاره به اینكه در این طرح بخشودگی كارفرمایان خوش حساب مدنظر است كه پیش از بحران زدگی در شرایط اقتصادی اخیر بموقع پرداختی های خویش را انجام داده و به سازمان در ادای تعهدات كمك كرده اند، اظهار داشت: در جهت این سیاست كلی، كارفرمایی خوش حساب است كه حق بیمه چهار ماه پیش از وقوع بحران را بموقع پرداخت كرده باشد.

حیدری افزود: متقاضیان پس از ثبت درخواست و وصول آن در شعب، چنانچه بخواهند مبلغ جریمه را نقدی بپردازند از صددرصد معافیت بهره مند می شوند و اگر بخواهند تقسیط كنند اگر ۱۲ ماهه باشد از ۱۰۰ درصد، ۱۸ ماهه از ۱۵ درصد و ۳۶ ماهه از ۵۰ درصد معافیت بهره مند می شوند. سقف اقساط ۳۶ ماهه است كه در این صورت ۵۰ درصد جرایمشان بخشیده می شود.

وی با اشاره به اینكه از زمان اجرایی شدن دستورالعمل جدید اداره كل اقدامات زیادی انجام داده است، اظهار داشت: از راه سامانه پیامكی، واحد بازرسی كه سفیران ما در شعب هستند، نصب بنرها و پمفلت ها و اطلاع رسانی از راه رسانه ها مراتب و جزئیات به اطلاع كارفرمایان رسیده است تا بتوانند از این معافیت استفاده كنند.

حیدری از تشكیل تیم ضربت در این اداره كل برای رسیدگی سریع و فوری به درخواست ها اطلاع داد و اظهاركرد: از روسای شعب خواستیم تا زمانی كه درخواست ها می رسد حتی پس از ساعت اداری بمانند و پاسخگو باشند. كلیه كارفرمایان كه تابحال رجوع نكرده اند هنوز مهلتی دارند و درخواست می نماییم پیش از اتمام موعد مقرر به شعب رجوع و درخواست خویش را ثبت كنند، آنها یك ماه فرصت دارند تا مدارك مربوطه را عرضه كنند.

وی با اشاره به اینكه ۲۱ هزار و ۷۰۰ كارگاه بحران زده در اداره كل غرب داریم كه حائز شرایط جهت استفاده از این قانون هستند، اظهار داشت: مبلغ قطعی بدهی ۲۷۸۰ میلیارد تومان است كه ۷۰۰ میلیارد تومان جرائمی است كه با پرداخت دیون قابل معافیت است.

مدیركل تامین اجتماعی غرب تهران در ادامه به اقدامات انجام شده در جهت عرضه ۴۰ خدمت غیرحضوری تامین اجتماعی از راه سامانه الكترونیك اطلاع داد و اظهاركرد: همچون این خدمات درخواست غیرحضوری دریافت دفترچه بیمه و تحویل آن در محل است.

حیدری به دستورالعمل مربوط به بیمه خبرنگاران كه پارسال صادر شد، اشاره نمود و اظهار داشت: این دستورالعمل مربوط به خبرنگارانی بود كه ارتباط مزدبگیری ندارند و مستقل خبر تهیه می كردند. برای این افراد شرایط بیمه پردازی با حفظ عناوین شغلی با عنوان بیمه فعالان رسانه فراهم گردید كه با معرفی نامه از وزارت ارشاد می توانند رجوع و خویش را با نرخ ۲۷درصد بیمه كنند.
او در آخر تصریح كرد: قانون بخشودگی جرایم ویژه كارفرمایانی است كه جرایم كارگاه های آنان تا آخر اسفند ۹۶ است.
منبع:

1398/06/11
18:54:37
5.0 / 5
4221
تگهای خبر: اقتصاد , بحران , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان