كمك هایی برای مقابله سالمندان با كرونا

كمك هایی برای مقابله سالمندان با كرونا به گزارش جوان بین ایرنا نوشت: لطمه پذیری سالمندان در مقابل ویروس كرونا بسیار زیاد است و توجه به سلامت روان این افراد با اقداماتی همچون ورزش، تغذیه مناسب و حفظ تعاملات اجتماعی با رعایت بهداشت فردی ضروری می باشد.


یك روانپزشك روز یكشنبه اضافه كرد: بهداشت روان به معنای آن است كه شخص بهترین تطابق را با وضعیت اجتماعی محیط پیرامون خود داشته باشد. جمال شمس افزود: منظور از تطابق، داشتن یك زندگی راحت و گرفتار نشدن به اضطراب، افسردگی و مشكلات خلقی است و به جهت اینكه یك فرد در وضعیت انطباق باشد باید هم از نظر روانی و هم از نظر جسمی شرایط مناسبی داشته باشد. وی ادامه داد: زمانی كه مانند حالا یك شرایط بحرانی به وجود می آید و شخص را از نظر روانی گرفتار نگرانی های بیش از اندازه می كند، شخص گرفتار افسردگی و اضطراب می شود.
شمس گفت: اثر منفی افسردگی و اضطراب بر سلامت روان و توانایی انطباق با محیط دارد.
وی اشاره كرد: افسردگی و اضطراب بر روابط بین فردی نیز موثر است و حتی فرد را از نظر جسمی مبتلا به اختلال می كند. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به اینكه خیلی از افراد مسن از نظر جسمی در وضعیت كاملا مناسبی قرار ندارند، اظهار داشت: اضطراب و افسردگی غیرطبیعی می تواند سیستم ایمنی این افراد را مبتلا به اختلال كرده و آنان را مستعد مبتلاشدن به بیماری های جسمی كند. شمس با اشاره به اینكه نگرانی به اندازه، در چنین شرایطی می تواند موجب توجه فرد به رعایت نكات بهداشتی شود، اضافه كرد: بنا بر این حد متعادلی از نگرانی می تواند به سلامت فرد كمك نماید اما اگر این نگرانی از حد بگذرد فرد را گرفتار مشكل می كند. وی افزود: عدم ایجاد نگرانی بیش از اندازه برای افراد سالمند توسط اطرافیان و نزدیكان در مورد بیماری كرونا ضروری می باشد. اطرافیان افراد مسن باید بدون ایجاد اضطراب و نگرانی اضافی، رعایت نكات بهداشتی را به آنان تذكر دهند. این روانپزشك ورزش سبك، مستمر و مداوم، تغذیه مناسب و تعاملات اجتماعی با رعایت بهداشت فردی را همچون مهمترین عوامل كمك به سلامت روان سالمندان عنوان نمود. او همینطور با اشاره به ایجاد نگرانی بیش از اندازه توسط بعضی از منابع در فضای مجازی، اضافه كرد: اگر اطرافیان اینگونه اخبار را دنبال می كنند نباید محتوای آنرا به افراد مسن انتقال دهند. این روانپزشك درباره افرادی كه تحت نظر روانپزشك دارو مصرف می كنند، اظهار داشت: بعضی از بیماری ها در شرایط بحرانی ممكنست برای مدت كوتاهی شدید شوند، پیشنهاد می شود اگر فردی گرفتار این مسئله شد چند روز تامل كنند و در مقدار و نحوه مصرف دارو هایشان تغییری ایجاد نكنند. وی اظهار داشت: سالمندان، در صورت ضرورت بازگشت حضوری به مراكز درمانی نیز بهداشت فردی را رعایت كرده و از ازدحام در سالن های انتظار مراكز درمانی بپرهیزند. ۴۵۴۷231


منبع:

1398/12/21
23:54:33
5.0 / 5
3430
تگهای خبر: بحران , بهداشت , پزشك , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان