راه اندازی طرح توانبخشی مجازی ویژه معلولان به دنبال شیوع كروناویروس

راه اندازی طرح توانبخشی مجازی ویژه معلولان به دنبال شیوع كروناویروس به گزارش جوان بین دبیرانجمن علمی كاردرمانی ایران از تهیه فیلم های توانبخشی مجانی برای خانواده ها و افراد دارای معلولیت به دنبال توقف فعالیت مراكز روزانه توانبخشی اطلاع داد.


عماد ملازاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به توقف عرضه خدمات در مراكز روزانه سازمان بهزیستی كشور به افراد دارای معلولیت به دنبال شیوع كروناویروس، از طریق اندازی طرح توانبخشی مجازی در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح ویژه افراد معلول و خانواده های آنها در نظر گرفته شده است. با عنایت به انتشار كرونا و به دنبال طرح فاصله گذاری اجتماعی این طرح می خواهد تا با هدف عدالت اجتماعی و دسترسی همگانی به عرضه خدمات و آموزش های توان بخشی بپردازد.
وی با اشاره به اینكه در این طرح اساتید مجرب و افراد متخصص در حوزه توانبخشی مشاركت دارند و تلاش می كنند تا مشكلات این افراد را از راه آموزش در منازل برطرف كنند، اظهار نمود: با این كه این افراد مانند پزشكان و پرستاران و سایر كادر درمان به شكل مستقیم در خط مقدم درمان قرار ندارند اما تلاش می كنند تا با انجام مسئولیت اجتماعی خود در قبال جامعه هدف نیازمند توانبخشی نقش شان را ایفا كنند.
ملازاده با اشاره به اینكه برای این منظور فیلم های آموزشی تهیه شده است كه به شكل مجانی در اختیار خانواده ها قرار می گیرد، خاطرنشان كرد: از آنجایی كه این افراد در معرض خطر بیشتری برای مبتلا شدن به كروناویروس قرار دارند برای جلوگیری بروز مشكل برای آنها و احتیاج به خروج از منزل هم امكان پرسش و پاسخ افراد و خانواده ها پس از تماشای این فیلم های توانبخشی فراهم گشته است. بدین سان این افراد می توانند از متخصصان كمك بگیرند و در فیلم های بعدی به این پرسش ها پاسخ داده می شود.
وی با اشاره به اینكه این كار یك توانبخشی مجازی است، توضیح داد: این فیلم های آموزشی در حیطه های اختلال اتیسم، فلج مغزی، بیش فعالی، اختلالات رفتاری، بازی درمانی، موسیقی درمانی، اختلالات یادگیری، سكته مغزی، پاركینسون، لكنت، سالمندان، ضایعات نخاعی، ام اس، هنردرمانی، سندروم داون، توانبخشی روانی اجماعی و سرطان، دمانس و دیستروفی عضلانی تهیه شده است.1399/01/10
22:57:18
5.0 / 5
3205
تگهای خبر: آموزش , بهزیستی , پزشك , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان