تشریح وضعیت درمان كرونا در بیمارستان های تامین اجتماعی

تشریح وضعیت درمان كرونا در بیمارستان های تامین اجتماعی به گزارش جوان بین مدیركل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی با اعلان اینكه از 12 هزار و 500 نفری كه تا به امروز در بیمارستان های تامین اجتماعی بستری كرده بودیم حدود 10 هزار و 150 نفر بهبود یافته و ترخیص شده اند و 1100 بیمار بستری داریم اظهار داشت: سن متوسط جان باختگان 69 سال و سن متوسط بیماران بستری 57 سال است. بسیار مهمست كه مردم همچنان مراقبت های بهداشتی را انجام دهند.


دكتر ابوالفضل آفریده در گفت و گو با ایسنا، به ارائه گزارشی از وضعیت درمان كرونا در بیمارستان های تامین اجتماعی پرداخت و اظهار نمود: همكاری ویژه ای با وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشكی داریم و یكسری اقدامات عمومی چون حذف ملاقات های عمومی، حذف جراحی های غیرضروری، موكول كردن شوراها و كمیسیون های پزشكی به پس از ایام بیماری، قبول گواهی های استعلاجی و برگزاری جلسات منظم جهت بررسی و اجرای مصوبات كمیته مبارزه با كرونا را از بهمن ماه آغاز كردیم.
وی ادامه داد: پشتیبانی های مراكز درمانی به لحاظ تامین تجهیزات و وسایل حفاظت فردی نیز انجام شد. بودجه مناسبی برای این امر دیده شد. اطلاع رسانی و نصب پوسترها و بنرهای آموزشی انجام و كلاس های آموزشی ما نیز از ۲۰ بهمن ماه به صورت ویدئوكنفرانس برای كل كشور برگزار شده است.
مدیركل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینكه تمدید اعتبار دفترچه های بیمه، رعایت دوركاری، صدور گواهی های مربوط به بیمه كارگران ساختمانی و بیمه بیكاری نیز از دیگر اقدامات انجام شده است اظهار داشت: هم اكنون برخی از بیمارستان های ما بیمارستان های معین و تعدادی دیگر بیمارستان های پشتیبان در منطقه هستند.
آفریده افزود: خوشبختانه باتوجه به سیر شیوع بیماری و دستورالعمل های صادر شده در سطح ملی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی شیب مبتلاشدن به بیماری و میزان مرگ و میر شتاب اولیه را نشان نمی دهد.
وی با اعلان اینكه از ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفری كه تا به امروز در بیمارستان های تامین اجتماعی بستری كرده بودیم حدود ۱۰ هزار و ۱۵۰ نفر بهبود یافته و ترخیص شده اند و ۱۱۰۰ بیمار بستری داریم اظهار داشت: سن متوسط جان باختگان ۶۹ سال و سن متوسط بیماران بستری ۵۷ سال است. بسیار مهمست كه مردم همچنان مراقبت های بهداشتی را انجام دهند.
مدیركل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی سفارش هایی برای مردم داشت و اظهار داشت: بیش از ۸۰ درصد مبتلایان ممكنست هیچ علامتی نداشته باشند. اگر فردی علامت ندارد تصور نكند كه مبتلا نشده است. اینها جزو گروه های خطرناك هستند و ناقل بیماری اند. بدین سبب حتما از دستكش و ماسك استفاده كنید تا از انتقال بیماری جلوگیری شود.
آفریده با اعلان اینكه متاسفانه حدود ۱۰ نفر از كادر درمانی تامین اجتماعی در این راه جان باختند و به فیض شهادت نایل آمدند اظهار داشت: بیش از ۳۰۰ نفر نیز به كرونا مبتلا شدند كه خوشبختانه بهبودی برای بیشتر آنها حاصل شده و به كار برگشته اند یا دوره نقاهت را طی می كنند.
منبع:

1399/01/24
14:45:16
5.0 / 5
3166
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان