رونمایی از سامانه بخشش ایرانی ها بزودی

رونمایی از سامانه بخشش ایرانی ها بزودی جوان بین: رئیس كمیته امداد از تهیه بانك اطلاعاتی نیازمندان با مشاركت 4000 مركز نیكوكاری در سطح كشور اطلاع داد و اظهار داشت: سامانه «بخشش ایرانیان» به منظور هم افزایی خدمات نهادها و موسسات خیریه و جذب و توزیع عادلانه كمك ها، بزودی رونمایی می شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سیدمرتضی بختیاری در اجلاس سراسری مدیران ارشد كمیته امداد كه به صورت ویدئو كنفرانس برگزار شد، با اشاره به خیزش مردمی به دنبال تاكیدات رهبر معظم انقلاب برای پشتیبانی از مستمندان و خانواده های صدمه دیده از ویروس منحوس كرونا، اضافه كرد: برنامه ریزی های لازم در این مورد در كمیته امداد انجام شده و رزمایش بخشش ایرانی ها برای پویش مواسات، همدلی و كمك مومنانه به نیازمندان، با معرفی روش های مشاركت مردمی و خیران شروع به كار كرده است.
وی بر اهمیت شناسایی نیازمندان واقعی برای عرضه خدمات تصریح كرد و افزود: بدین منظور بانك اطلاعاتی نیازمندان با مشاركت چهار هزار مركز نیكوكاری در سطح كشور به صورت آنلاین در حال نهایی شدن است.

مشاركت ۳۱۳ مركز تغذیه مهدوی برای عرضه غذای گرم به نیازمندان در ماه رمضان

رئیس كمیته امداد از اعلام آمادگی خیران، موسسات خیریه، مراكز طبخ غذا و آحاد مردم برای پیوستن به رزمایش بخشش ایرانی ها اطلاع داد و تصریح كرد: ۳۱۳ مركز تغذیه مهدوی به بركت نام حضرت بقیه الله (عج) تغذیه نیازمندان در ماه مبارك رمضان را انجام خواهند داد.
وی با اشاره به پیشبینی عرضه ۳، ۵ میلیون بسته غذایی به نیازمندان در ماه مبارك رمضان، اظهار داشت: این بسته های غذایی با اولویت نیازمندان و خانواده های صدمه دیده از كرونا توزیع می شود.
بختیاری با تاكید بر همراهی و همكاری كمیته امداد با تمامی نهادهای عمومی خدمت رسان، همچون بسیج، مراكز نیكوكاری و خیریه و... برای هم افزایی، جذب و توزیع عادلانه كمك ها، افزود: كمیته امداد كانون كمك های مردمی است و هر دستگاه و موسسه ای می تواند با عرضه كمك های خود به این نهاد، با نام و نشان خود در یاری رساندن به مستمندان مشاركت كند.

راه اندازی سامانه «سخا» با هدف تحقق عدالت توزیعی میان محرومان

رئیس كمیته امداد با اشاره به اینكه برای اولین بار سامانه شفاف سازی امور خیر و احسان (سخا) به صورت پایلوت در كمیته امداد خراسان رضوی به راه افتاده است، اضافه كرد: این سامانه بزودی در سطح ملی فعالیت خویش را آغاز خواهد نمود و اجرای این طرح عدالت توزیعی را بین محرومان كشور رقم خواهد زد.
وی به امضای تفاهم نامه كمیته امداد با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه این تفاهم نامه، سامانه بخشش ایرانی ها بزودی راه اندازی می شود تا با تجمیع و یكپارچه سازی بانكهای اطلاعاتی، در جهت پویش مواسات، همدلی و كمك مومنانه به نیازمندان و فقرا عمل كند.
سامانه بخشش ایرانی ها بزودی رونمایی می شود
رئیس كمیته امداد تعیین اولویت ها، سرانه ها و طبقه بندی نیاز محرومان را از خصوصیت های سامانه بخشش ایرانی ها عنوان نمود و اضافه كرد: امكان برقراری ارتباط و دسترسی برای مراكز نیكوكاری، سازمان بسیج مستضعفان، بنیاد علوی، بنیاد بركت آستان قدس رضوی و دیگر خیریه ها و نهادهای عمومی در این سامانه فراهم گشته است.
بختیاری با اشاره به لزوم شفافیت در میزان كمك ها و منابع دریافتی و هزینه كرد این مبالغ، اظهار نمود: امكان عرضه گزارش كمك ها به صورت كشوری، استانی و منطقه ای در سامانه بخشش ایرانی ها پیشبینی شده و مبالغ دریافتی به صورت منظم به مردم اعلام خواهد شد.
رئیس كمیته امداد در انتها تصریح كرد: سامانه بخشش ایرانی ها بزودی رونمایی خواهد شد تا زمینه حضور خیران و نیكوكاران و برنامه ریزی عملیاتی برای رفع مشكلات اقشار صدمه دیده از كرونا بهتر از قبل فراهم گردد.
منبع:

1399/01/26
23:26:48
5.0 / 5
3373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان