بازماندگان جانباختگان بدلیل كووید 19 را فراموش نكنیم

بازماندگان جانباختگان بدلیل كووید 19 را فراموش نكنیم جوان بین: رئیس انجمن مددكاری اجتماعی ایران بر ضرورت حمایت اجتماعی از خانواده ها و بازماندگان فوتی های ناشی از بیماری كووید 19 تاكید نمود.


سید حسن موسوی چلك در گفت و گو با ایسنا، در خصوص حمایت اجتماعی از بازماندگان بیماری كرونا ویروس اظهار داشت: یكی از موضوعاتی كه در بحران ها، خصوصاً بحران های بهداشتی و طبیعی و... نباید از آن غفلت شود، خانواده هایی هستند كه تحت تاثیر این بحران قرار می گیرند و به سبب فوت سرپرست خانوار، آینده برایشان سراسر از نااطمینانی می شود.
وی اضافه كرد: به دنبال بیماری كرونا هم افراد قابل توجهی فوت كرده اند كه از میان خانواده آنها برخی ممكنست نیازمند خدمات مشاوره ای، همدلی و همدردی و... باشند، اما عده ای هم هستند كه بحران كرونا به سبب فوت سرپرست برای آنها شرایط سخت تری به وجود آورده است. در این شرایط اگر تدابیر مناسب اتخاذ نشود باید منتظر احتمال وقوع رفتارهایی كه مخالف ارزش ها و هنجارهای جامعه است از طرف آنها باشیم.
رئیس انجمن مددكاری اجتماعی با اعلان اینكه نااطمینانی و نداشتن چتر حمایت اجتماعی آینده تاریكی را برای این افراد ایجاد می كند، اشاره كرد: قبل از این نیز وزارت بهداشت اعلام نمود كه فقرا بیشتر تحت تاثیر كرونا قرار می گیرند. حال اگر این خانواده فقیر منابع محدود خودش را هم از دست بدهد آینده اش ابهام بیشتری پیدا می كند.
موسوی چلك افزود: بنا بر این باید تدابیری برای شناسایی این خانواده ها به كار گرفته شود تا از آنها حمایت اجتماعی صورت بگیرد. ستاد ملی كرونا هم باید از این مساله حمایت كند تا اگر قرار شد برای این خانواده ها كاری صورت گیرد پروسه ارائه خدمات به آنها تسهیل شود.
وی در ادامه اشاره كرد: فراموش نكنیم كه خیلی از افرادی كه به دنبال این شرایط فوت كرده اند در بروز این بحران نقشی نداشته اند و این مسئولیت دولت ها در همه جوامع است كه در مواقع بروز بحران تمام قد از مردم حمایت كنند. این مساله به استواری حكومت ها كمك می نماید و در بالابردن سرمایه اجتماعی آنها هم تاثیر شایان توجهی دارد. بنظر می رسد باتوجه به تجربه و دانش مددكاران اجتماعی آنها بهترین گزینه برای شناسایی این افراد، تشكیل پرونده مدیریت مورد و... باشند.
منبع:

1399/01/27
14:51:14
5.0 / 5
3135
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان