پرداخت كمك معیشت به برخی از جانبازان زیر 25 درصد دارای مشكلات اقتصادی

پرداخت كمك معیشت به برخی از جانبازان زیر 25 درصد دارای مشكلات اقتصادی به گزارش جوان بین نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از شناسایی برخی از جانبازان زیر 25 درصد دارای مشكلات مالی و اقتصادی آگاهی داد و اظهار داشت: این عزیزان به زودی از حمایت های لازم در چارچوب كمك معیشت به صورت ماهانه برخوردار خواهند شد.


به گزارش جوان بین به نقل از خبر آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای رفع مشكلات ایثارگران اظهار داشت: برخی از جانبازان زیر ۲۵ درصد و ایثارگران بدون درآمد هستند و یا هیچ حقوقی دریافت نمی كنند. بعضی از این عزیزان باتوجه به مسائل اقتصادی و تنگناهای مالی موجود در كشور دارای مشكلات زیادی هستند كه باتوجه به این مسئله نسبت به شناسایی این ایثارگران عزیز اقدام شده و به زودی كمك معیشت ماهانه دریافت خواهند كرد.
معاون رئیس جمهور همین طور با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۹ با عنوان سال «جهش تولید» از طرف مقام معظم رهبری اظهار داشت: ایثارگران گرامی مانند همیشه نقش مهمی در پیشبرد و تحقق این شعار دارند و بطور قطع كوشش های آنان در بخش های تولیدی كمك بزرگی به اقتصاد كشور خواهد بود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاكید بر لزوم حمایت بنیاد از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در جهت ایجاد اشتغال اظهار داشت: بنیاد در سال های گذشته همیشه كارهای زیادی را درباب ایجاد اشتغال برای ایثارگران انجام داده است و این تلاش باید در سال جدید نیز ادامه یابد.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با اعلان اینكه اشتغال ایثارگران عمدتاً از دو مسیر استخدام این عزیزان در دستگاه های دولتی و اشتغال زایی بوسیله ارائه تسهیلات انجام شده است، افزود: در حوزه استخدام در دستگاه های دولتی همیشه كوشیده ایم از تمام ظرفیت های قانونی استفاده نمائیم و سهمیه ۲۵ درصدی استخدامی ایثارگران به صورت كامل تحقق پیدا كند. با این وجود باید توجه داشته باشیم كه در سال های اخیر میزان استخدام در دستگاه های دولتی بسیار كاهش یافته و این مساله محدودیت های بیشتری را برای ایجاد اشتغال به دنبال داشته است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به تعداد مشاغل به وجود آمده برای ایثارگران اظهار داشت: در سال ۱۳۹۸ نزدیك به ۱۵ هزار شغل برای ایثارگران به وجود آمده كه از این مقدار ۹ هزار مورد مربوط به خوداشتغالی و اجرای طرح های كارآفرینی و بقیه مربوط به استخدام های انجام شده بوده است. بدین سان تعداد مشاغل به وجود آمده برای ایثارگران در طول دوران دولت تدبیر و امید ۱۳۳ هزار مورد بوده كه حدود ۷۷ هزار مورد از این مشاغل مربوط به استخدام ها و بقیه مربوط به خوداشتغالی و اجرای طرح های كارآفرینی هستند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه درباب خدمات ارائه شده به جامعه معزز ایثارگری در حوزه مسكن اظهار داشت: با وجود تورم چشم گیر در حوزه مسكن با كوشش های انجام شده بیش از ۳۶ هزار و ۵۰۰ نفر از ایثارگران در سال قبل با معرفی بنیاد به شبكه بانكی از تسهیلات بانكی مسكن با مجموع اعتبار ۲ هزار و ۷۷۸ میلیارد تومان استفاده كردند. از این تعداد ۳۴ هزار و ۷۰۰ مورد مربوط به تسهیلات خرید مسكن بوده و مابقی در چارچوب تسهیلات ساخت، مورد بهره برداری ایثارگران واجد شرایط قرار گرفته است. همین طور با پیگیری های صورت گرفته و توافقات به عمل آمده با سازمان ملی زمین و مسكن و باتوجه به امكانات موجود در هر استان در سال ۱۳۹۸ واگذاری زمین و پرداخت وجه ریالی ما به ازای زمین جمعاً برای بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ نفر از ایثارگران انجام شده است. ۴۷۴۷


منبع:

1399/01/29
20:25:29
5.0 / 5
3611
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان