مهلت ارسال پیامك تا 7 اردیبهشت

احتمال افزایش مبلغ وام حمایتی به دو میلیون بنابر بعد خانوار

احتمال افزایش مبلغ وام حمایتی به دو میلیون بنابر بعد خانوار به گزارش جوان بین سخنگوی تسهیلات حمایتی كرونا درباره فرصت ارسال كدملی به سرشماره وزارت رفاه برای دریافت وام تسهیلاتی كرونا اظهار داشت: اگر سرپرستان خانوار تا فردا شب، 31 فروردین ماه پیامك حاوی كدملی خود ارسال كنند، وامشان تا چهارم اردیبهشت واریز می شود اما كسانی كه تا هفته آینده، (هفتم اردیبهشت ماه) كدملی خویش را ارسال می كنند تلاش می نماییم تا واریز وام پنجشنبه هفته بعد برایشان صورت گیرد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، حسین میرزایی ظهر امروز در یك لایو اینستاگرامی به پرسش هایی درباره تسهیلات حمایتی كرونا پاسخ داد.
-آیا برای كسانی كه سیمكارتی به نامشان نیست، پیامك اولیه وزارت رفاه برای فرزندان و دیگر اعضای خانواده ارسال خواهد شد؟
خیر، فعلا منتظر چنین امكانی نباشند و هنوز تصمیمی گرفته نشده كه پیامك برای سایر اعضای خانواده و فرزندان ارسال شود. حتما سیم كارت تهیه كنید.
-ای كاش به نام بودن سیم كارت سرپرست خانوار حل شود و دولت به كدملی بسنده كند.
تنها راه احراز هویت و دریافت رضایت نامه برای دریافت وام و كسر اقساط ارسال پیامك از سیمكارتی است كه به نام سرپرست خانوار است. این تنها راهی بود كه می توانستیم غیرحضوری وام بدهیم.
- روز گذشته یارانه ام را جدا كرده ام و سرپرست خانوار شده ام، آیا مشمول می شوم؟
اگر هنوز نخستین یارانه را هم دریافت نكرده اید و سرپرست خانوار شده اید وام به شما هم تعلق می گیرد.
-سیمكارت جدید تهیه كردیم آیا باید منتظر پیامك وزارت رفاه باشیم؟
كدملی تان را مستقیما به سرشماره 6369 ارسال كنید.
- چند روز است كه تلاش می نماییم ولی كدملی ارسال نمی گردد، چه كنیم؟
در حال بررسی هستیم و اطلاع خواهیم داد. تا الان 31 میلیون پیامك دریافت شده و اینطور نیست كه خیلی افراد نتوانسته باشند درخواست خویش را ثبت كنند. برخی افراد گرفتار مشكل بودند كه وزارت ارتباطات هم در حال بررسی است. درخواست می نماییم مجدد كدملی ارسال نكنید. یك بار ارسال كدملی كفایت می كند.
- سود وام بالاخره چند درصد است؟
یك میلیون تومان به ازای هرخانواده و بازپرداخت آن به صورت خودكار از یارانه كسر می شود و 30 قسط 35 هزار و 100 تومانی با كارمزد ۴ درصد خواهد بود.
-وام به افراد مجرد و خانوار تك نفره هم تعلق می گیرد؟
بله تعلق می گیرد و می توانند اقدام نمایند.
- فرصت ثبت نام تا چه زمانی است؟
اگر سرپرستان خانوار تا فردا شب پیامك حاوی كدملی خود ارسال كنند، وامشان تا چهارم اردیبهشت واریز می شود اما كسانی كه تا هفته آینده، هفتم اردیبهشت ماه كدملی خویش را ارسال می كنند تلاش می نماییم تا واریز وام پنجشنبه هفته بعد برایشان صورت گیرد.
- مهلت تهیه سیم كارت تا چه زمانی است؟
اعلام كردیم كه تا هفته بعد (هفتم اردیبهشت) مهلت داده شده است و تلاش می نماییم تا واریز وام پنجشنبه هفته بعد برایشان صورت گیرد. قبلا هم اعلام نموده بودیم تا 18 اردیبهشت مهلت وجود دارد. در هر دو صورت، چند روز فاصله بین ثبت درخواست و واریز وجود خواهد داشت.
- مبلغ وام زنان سرپرست خانوار تغییر می كند؟
كمی صبر كنید، در اینباره اطلاع رسانی خواهد شد ولی آخرین تصمیمات مطرح شده حاكی از آن بود كه مبلغ وام بسته به بعد خانوار تا ۲ میلیون تومان افزایش می یابد. اگر دو و سه نفر عضو داشته باشند، یك میلیون و 500 هزار تومان می گیرند و اگر تعداد اعضای خانواده چهار نفر و بالاتر باشد دو میلیون تومان دریافت خواهند كرد.1399/01/30
22:15:45
5.0 / 5
2991
تگهای خبر: تسهیلات , خانواده , زنان , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان