مهمترین خواص بورسی شدن شستا از زبان شریعتمداری

مهمترین خواص بورسی شدن شستا از زبان شریعتمداری به گزارش جوان بین وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، محل های سرمایه گذاری ۷ هزار میلیارد تومان از واگذاری سهام شستا (شركت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) در بورس را شرح داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: یکی از مهمترین خواص بورسی شدن شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی( شستا) این است که منابع حاصل از فروش خویش را نمی تواند به اختیار و یا اینکه هرطور خواست هزینه امور جاری کند. به عبارت دیگر بورسی شدن شستا این امکان را فراهم نمود تا با روشهای متنوعی که یکی از آنها عرضه اولیه سهام در بدو ورود به شستا بود، به تأمین مالی نیازها اقدام نماییم. این تأمین مالی در عرصه هایی است که در مورد نحوه استفاده از ۷ هزار میلیارد تومان را به سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ کرده ایم.
وی خاطرنشان کرد: ما قبلا برای ارائه خدمات به مردم، عضو سازمان تأمین اجتماعی نهاد سازی کرده ایم. مثلا بانک رفاه کارگران را تاسیس کرده ایم. امروز کمبود سرمایه یکی از مواردی است که این بانک برای ارائه خدمات بیشتر به مردم با آن مواجه می باشد. هرچه سرمایه بانک رفاه افزایش یابد طبیعتا امکان ارائه خدمات هم بیشتر خواهد شد.
وی اظهار داشت: سال جاری توانسته ایم وام قرض الحسنه بازنشستگان کارگر سازمان تأمین اجتماعی را 10 برابر ارتقا دهیم. این امر بدلیل اقدام محدودی بود که ما در افزایش سرمایه بانک رفاه کردیم.
وی ادامه داد: اما این دفعه با افزایش سرمایه بیشتر امکان ارائه خدمات متنوع تری چه به ذی نفعان و چه به سازمان تأمین اجتماعی برای تأمین مالی کلیه طرحها و پروژه ها در بانک رفاه فراهم می نماییم.
شریعتمداری اضافه کرد: همینطور یکی دیگر از اقداماتی که می توانیم انجام دهیم این است که در مجموعه سازمان تأمین اجتماعی خدمات پزشکی را باکیفیت بالاتری عرضه نماییم و تجهیزات مورد نیاز در مراکز درمانی سازمان را به صورت عادلانه تری تهیه و توزیع نماییم. با تکمیل این قبیل تجهیزات امکان ارائه خدمات بیشتر را به مردم شریفی که از این خدمات بهره مند هستند را بیشتر فراهم نماییم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: امروز سازمان تأمین اجتماعی با تعداد زیادی از طرحهای عمرانی نیمه کاره بدلیل کمبود منابع مواجه می باشد که امکان اتمام این پروژه ها را پیدا نکرده است. طبیعتا یکی از اولویتهایی که ابلاغ کردیم استفاده از این منابع بود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، وی ادامه داد: با تکمیل طرحهای نیمه تمام در کشور خصوصا در مناطق کمتر برخوردار و با تاسیس مراکز سازمان تأمین اجتماعی در آنها ارائه خدمات عادلانه تر در کشور به کارگران کشور تقسیم خواهد شد، بنابراین یکی از ابلاغیه ها تکمیل طرحهای نیمه تمام در مجموعه است. همینطور حفاظت و صیانت از جایگاه و ارزش دفترچه های درمانی تأمین اجتماعی یکی دیگر از اهداف استفاده از منابع جدید دریافت شده است.1399/02/05
12:21:41
5.0 / 5
2967
تگهای خبر: پزشك , خدمات , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان