تلخ و شیرین ۵ قلوهای گچسارانی

تلخ و شیرین ۵ قلوهای گچسارانی به گزارش جوان بین كهگیلویه و بویراحمد خانواده بویژه پدر ۵ قلوهای گچسارانی كه روز دوم اردیبهشت صاحب ۵ فرزند شد با مشكلاتی مواجه می باشد كه از مسؤلان انتظار كمك و مساعدت دارد.


«محمدرضا درخشان»، پدر ۵ قلوهای گچسارانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار داشت: ۵ قلوها زندگی ام را عوض کرده اند و شاکر خداوند هستم که ۵ فرزند سالم به من داد.
وی اضافه کرد: البته با مشکلاتی برای نگهداری ۵ قلوها مواجهم که انتظار دارم مسؤلان حوزه های مختلف کمک کنند تا این ۵قلوها را از لحاظ مختلف نگهداری، بزرگ و تربیت کنم و با آرامش فکری، فرزندان سالم تحویل جامعه دهم.
درخشان اظهارکرد: از روزی که ۵قلوها به دنیا آمدند تاکنون، کسی به ما سر نزده بود تا اینکه روز گذشته مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، فرماندار شهرستان گچساران و رئیس اداره بهزیستی شهرستان از ۵ قلوها بازدید و سرکشی داشتند که هدیه ۵ میلیون تومانی به ۵ قلوها اعطاء کردند.
پدر این ۵ قلوها با اشاره به مشکلاتی که برای نگهداری ۵ قلوها دارد، تصریح کرد: حداقل به دو پرستار جهت کمک برای نگهداری ۵ قلوها نیاز داریم، الان مادر خانم و خواهرم در نگهداری آنها به ما کمک می کنند.
درخشان با اشاره به اینکه هم کنون در خانه ای استیجاری به سر می برم، خاطرنشان کرد: با عنایت به این که در شهرستان گرمسیری هستیم احتیاج به کولر گاز داریم، خودرو ندارم و در این شرایط کرونایی برای ایاب و ذهاب ۵ قلوها جهت رفتن به بیمارستان و پزشک با مشکل مواجه هستم.
وی با اشاره به اینکه اهل شهرستان کهگیلویه، دارای ۳۹ سال سن و معلم هستم، افزود: از مسؤلان آموزش و پرورش استان انتظار دارم جهت کمک کردن در نگهداری و بزرگ کردن ۵ قلوها برای مرخصی ویژه مساعدت و همکاری لازم را داشته باشند چونکه سه روز یا یک هفته کفاف نمی کند.
پدر ۵ قلوها با اشاره به اینکه شیر خشک، پوشاک و امور درمانی و پزشکی ۵ قلوها تابحال بیشترین هزینه را به دنبال داشتند، عنوان کرد: از دانشگاه علوم پزشکی یاسوج انتظار دارم تمهیداتی بیندیشند تا خدمات بهداشتی و درمانی ۵ قلوها را به ما مجانی عرضه کنند چونکه تابحال هزینه های سنگینی در این خصوص کرده ام.
درخشان بیان نمود: بعضی اوقات یکی از قل ها که بیدار می شود و گریه می کند ۴ قل دیگر را هم بیدار می کند و به گریه می اندازد که در این شرایط آرام کردن ۵ قلوها دشوار می باشد.
وی اظهارکرد: از نقاط مختلف کشور و استان تماسهای داشته ام که متقاضی خرید یا هدیه بچه از ما شده اند اما ضمن رد درخواست آنها گفتم با هر سختی باشد نگهداری و بزرگ شان می کنم چونکه معتقدم "هر آنکه دندان دهند نان دهد".


خانواده پنج قلوهای گچسارانی حمایت می شود
«نادیا صداقت»، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار داشت: به همراه فرماندار گچساران به نمایندگی از استاندار کهگیلویه و بویراحمد از خانواده پنج قلوهای گچسارانی بازدید کردیم.
وی با اشاره به اینکه دولت از راه بهزیستی به خانواده های دارای فرزندان چند قلو حمایت می کند، اضافه کرد: با کمک سازمان بهزیستی، کمک های خاص، یارانه های نقدی، بسته های حمایتی و مساعدت های خدماتی و رفاهی برای چنین خانواده هایی بخصوص این خانواده در نظر گرفته می شود.
صداقت اظهارکرد: از خانواده پنج قلوهای گچسارانی در حد توان حمایت می شود تا با مشکلات کمتری فرزندان خویش را بزرگ کنند.
وی بیان نمود: کمک به خانواده های چند قلو به منظور اجرای سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در مورد حمایت بهینه و مناسب از خانواده های نیازمند دارای فرزند چند قلو و کاهش بحران های ناشی از تولد همزمان چند قلو در یک خانواده انجام می شود.
اهداء یک واحد مسکونی به خانواده 5قلوها
همچنین «پژمان نیک اقبالی»، مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد هم در این خصوص اظهار داشت: به دستور آقای مهندس اسلامی، وزیر راه و شهرسازی مقرر است که یک واحد مسکونی به خانواده ۵ قلوهای گچسارانی اهداء شود که در حال سپری شدن مقدمات اعطاء این هدیه هستیم.
پرداخت کمک معیشتی ماهانه به 5قلوها
«محسن مرادی»، مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد هم در این حوزه به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: برای کمک به ۵ قلوهای گچسارانی از جانب بهزیستی گچساران تشکیل پرونده شده است تا اینکه ماهانه کمک معیشتی به مبلغ ۴۱۶ هزار تومان به این خانواده پرداخت گردد.
وی اضافه کرد: سه میلیون تومان کمک نقدی به سه قلوها داشته ایم و فعلا ۲۴ قوطی شیر خشک اهدا کرده ایم.
متناسب با شرایط پدر 5قلوها مرخصی داده می شود
«هادی زارع پور»، مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد هم با عنایت به این که پدر ۵ قلوها معلم است، به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: آقای درخشان پدر ۵ قلوها با رفتن به آموزش و پرورش شهرستان گچساران و درخواست مرخصی عرضه نماید تا متناسب با شریط این خانواده با مرخصی وی مساعدت خواهد شد.
وی اظهارکرد: کمکهای جزئی کرده ایم و البته هر کمکی دیگری از دستمان بر بیاید به این فرهنگی خواهیم کرد.
همچنین دکتر پرویز یزدان پناه، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم اظهار داشت: برای امور درمانی 5 قلوهای گچسارانی کمک می نماییم.
گفتنی است که دوم اردیبهشت ۱۳۹۹ یک زن ۳۴ساله گچسارانی در بیمارستان بی بی حکیمه(س) دوگنبدان نوزادان پنج قلوی خویش را سالم به دنیا آورد و نوزادان پنج قلوی این مادر که دومین زایمان خویش را پشت سر گذاشت با جراحی سزارین به دنیا آمدند و چهار دختر و یک پسر هستند.1399/02/16
23:11:24
5.0 / 5
2815
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان