اهدای بسته های معیشتی بركت به هرمزنشینان

اهدای بسته های معیشتی بركت به هرمزنشینان جوان بین: مدیرعامل بنیاد بركت از توزیع بسته های معیشتی میان تمامی ساكنان جزیره هرمز توسط بنیاد بركت ستاد اجرایی فرمان امام آگاهی داد.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، امیرحسین مدنی توضیح داد: باتوجه به تقارن فصل گردشگری در جزیره هرمز با شیوع ویروس کرونا و رکود صنعت توریسم، ۱۷۵۰ بسته معیشتی میان تمام ساکنان این جزیره توزیع شد.

وی با تاکید بر این که تمام خانوارهای هرمزی مشمول دریافت بسته های معیشتی برکت شده اند، اشاره کرد: این بسته ها جزو یک میلیون بسته غذایی و معیشتی است که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در چارچوب رزمایش «همدلی و احسان» در ماه مبارک رمضان و همزمان در سراسر کشور به نیازمندان و لطمه دیدگان از ویروس کرونا اهدا می کند.

مدنی افزود: علاوه بر گردشگری، صنعت ماهیگیری هم در جزیره هرمز به سبب شیوع ویروس کرونا در شهرهای همجوار، از رونق گذشته برخوردار نیست و به همین دلیل، بیشتر خانوارهای این جزیره که از این دو طریق امرار معاش می کنند با مشکلاتی مواجهند.

مدیرعامل بنیاد برکت ارزش هر بسته معیشتی توزیع شده در بین ساکنان جزیره هرمز را ۳۲۰ هزار تومان اعلام نمود و اضافه کرد: این بسته ها شامل اقلام ضروری مانند برنج، روغن، مرغ، حبوبات، رب گوجه فرنگی و... می شود.

به گفته مدنی، باتوجه به کارهای ممتد، گسترده و دامنه دار بنیاد برکت در هرمز، توزیع ۱۷۵۰ بسته معیشتی در این جزیره به بنیاد سپرده شده است.
وی در تشریح اقدامات بنیاد برکت در جزیره هرمز اظهار نمود: بنیاد برکت طی سه سال فعالیت در هرمز، ۱۱۰ طرح اشتغال زایی و ۹۸ پروژه عمرانی و زیربنایی را در این جزیره به بهره برداری رسانده است.

مدیرعامل بنیاد برکت اشاره کرد: راه اندازی ۱۱۰ طرح اشتغال زایی اجتماع محور موجب ایجاد بیش از ۳۳۰ فرصت شغلی در هرمز شده است. همین طور ۱۷ گروه توسعه محلی و ۱۵ صندوق پس انداز کسب و کار در این جزیره تشکیل شده است.

مدنی ظرفیت ها و پتانسیل های جزیره هرمز در حوزه گردشگری را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: در همین راستا، بیشتر مشاغل به وجود آمده توسط بنیاد برکت در رسته های شغلی در رابطه با گردشگری و خدمات جانبی آن، صنایع دستی، بوم گردی، تولید پوشاک و مشاغل خدماتی است.

وی با اشاره به سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریالی بنیاد برکت در حوزه های اشتغال زایی و عمرانی و زیربنایی در هرمز اشاره کرد: اجرای طرح های اشتغال زایی و عمرانی بنیاد مهاجرت معکوس را در جزیره هرمز رقم زده و موجب بازگشت یک هزار نفر از اهالی این جزیره شده است.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره برنامه های اشتغال زایی این بنیاد در جزیره هرمز برای سال جاری نیز توضیح داد: اجرای یک صد طرح اشتغال زایی در سال ۹۹ در دستور کار بنیاد قرار دارد. راه اندازی این ۱۰۰ طرح، ۳۰۰ شغل را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد برکت، مدنی در آخر اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام در روزهای شیوع ویروس کرونا مبادرت به توزیع یک میلیون بسته غذایی شامل اقلام ضروری به ارزش هر بسته ۳۲۰ هزار تومان و یک میلیون بسته بهداشتی به ارزش ۳۵۰ هزار تومان کرده که در مجموع، ۳۵۰۰ میلیارد ریال هزینه داشته است.
1399/02/27
15:16:36
5.0 / 5
3266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان