كمك 399 میلیارد تومانی مردم به كمیته امداد در رزمایش ایران همدل

كمك 399 میلیارد تومانی مردم به كمیته امداد در رزمایش ایران همدل به گزارش جوان بین رئیس كمیته امداد از كمك 399 میلیارد تومانی مردم و خیران به كمیته امداد در رزمایش ایران همدل آگاهی داد و اظهار داشت: از شروع ماه مبارك رمضان تابحال بیش از هفت میلیون وعده غذای گرم میان نیازمندان در سراسر كشور توزیع شده است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، اعضای هیات امنای کمیته امداد با حضور در برنامه تلویزیونی «جشن رمضان» ضمن ارائه گزارش عملکرد این نهاد در اجرای رزمایش ایران همدل و طرح خورانیدن مهدوی، مهمترین سیاست ها و برنامه های کمیته امداد را تشریح کردند.
سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در این برنامه با اشاره به سخنان باارزش رهبر معظم انقلاب در آستانه ماه مبارک رمضان و دعوت از همگان بمنظور ایجاد رزمایش همدلی، مواسات و کمک مومنانه اظهار داشت: رمضان امسال با سفارش های مقام معظم رهبری یک رمضان متفاوت بود و مردم با لبیک به ندای رهبرشان موجی از همدلی با محرومان را به راه انداختند که بی سابقه بود.
وی با اشاره به اینکه طی سال های گذشته طرح افطاری ساده در مساجد برگزار می شد، اضافه کرد: امسال به علت محدودیت های اجرای پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا، طرح خورانیدن مهدوی با هدف توزیع غذای گرم میان نیازمندان اجرا شد که یک کار متفاوت بود و با مشارکت خوب مردم و خیران، تابحال بیش از هفت میلیون وعده غذای گرم میان نیازمندان توزیع شده است.
رئیس کمیته امداد از کمک ۳۹۹ میلیارد تومانی مردم نیکوکار به طرح خورانیدن مهدوی و ارائه غذای گرم به محرومان آگاهی داد و تصریح کرد: در مناطقی که به علت بعد فاصله امکان توزیع غذای گرم وجود نداشت، به ارائه جیره خشک غذایی اقدام کردیم.
بختیاری افزود: امیدواریم رزمایش ایران همدل بعد از شکست کرونا در کشور ادامه یابد و شاهد تداوم ایثار و افتخارآفرینی مردم نیک اندیش ایران اسلامی باشیم.
وی با تقدیر از کمک های مردم، نهادها و همه دستگاه ها در رزمایش ایران همدل اظهار داشت: امیدواریم در کنار این مردم عزیز بتوانیم رضایت امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری را فراهم نماییم.
در ادامه این برنامه، آیت الله محسن کازرونی، رئیس هیات امنای کمیته امداد با اشاره به روایاتی از امام علی (ع) اظهار داشت: به تعبیر امیرالمومنین (ع) هیچ عملی برگزیده تر از گره گشایی مردم نیست و این مبادرت به بهترین شکل در کمیته امداد در حال انجام می باشد.
وی به حکم مقام معظم رهبری برای انتصاب اعضای هیات امنای امداد اشاره نمود و اضافه کرد: ایشان در حکم اعضای هیات امنای کمیته امداد بر توانمندسازی مددجویان، شکوفایی استعدادها، خوداتکایی و رشد و غنای ایمانی و فرهنگی کمک شوندگان تاکید نمودند.
رئیس هیات امنای کمیته امداد با اشاره به اینکه حرکت خودجوش مردم در رزمایش ایران همدل بی نظیر و متفاوت از گذشته بود، اشاره کرد: شکوه همدلی و تبلور ایثار مردمی در رزمایش ایران همدل تماشایی شده است.
ترقی دیگر عضو هیات امنای کمیته امداد نیز با اشاره به برگزاری بیست و سومین دوره جشن رمضان اظهار داشت: طی این سال ها شاهد رشد حضور مردم و مشارکت پرشور احسان و همدلی جامعه هستیم.
وی جشن رمضان را عامل فرهنگ سازی خیر و احسان در جامعه دانست و اضافه کرد: این حرکت روز به روز در حال ارتقا است.
عضو هیات امنای کمیته امداد با یادآوری خدمات مدیران پیشین کمیته امداد همچون مرحومه فاطمه رهبر، مرحوم عسگراولادی، مرحوم نیری و... اظهار داشت: کمیته امداد بعنوان اولین نهاد انقلابی در ۱۴ اسفند ۵۷ با حکم حضرت امام خمینی (ره) رسمیت یافت اما کارهای این نهاد از شروع نهضت امام (ره) در سال ۴۲ با سفارش ایشان شروع شده بود.
ترقی به گستردگی خدمات کمیته امداد اشاره نمود و اظهار داشت: در سال های آغازین فعالیت، خدمات این نهاد محدود به ارائه بسته های معیشتی و مستمری می شد اما امروز ۴۵ خدمت متنوع به محرومان ارائه می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، وی با اشاره به اینکه وضعیت فقر در ابتدای انقلاب در اثر اقدامات رژیم گذشته بسیار زیاد بود، تصریح کرد: طی سال های گذشته توانستیم فبط مطلق را تا حد زیادی مهار نماییم که اگر کارشکنی دشمنان و تحریم ها نبود، امروز فقر مطلق از بین رفته بود و وارد مبارزه با فقر نسبی شده بودیم.
عضو هیات امنای کمیته امداد با اشاره به خدمات متنوع این نهاد در حوزه های مسکن، تحصیل، درمان و... اشاره کرد: مستندسازی اقدامات در کمیته امداد در حال انجام می باشد تا بتوانیم الگوی محرومیت زدایی امداد را به سایر کشورها ارائه دهیم.
مرضیه وحیددستجردی دیگر عضو هیات امنای کمیته امداد نیز به لزوم توانمندسازی مددجویان اشاره نمود و اضافه کرد: حدود ۵۵ درصد مددجویان کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار می سازند که باید با برنامه ریزی دقیق موجبات خوداتکایی آنان را در کنار انجام وظایف مادری فراهم نماییم.
وی ادامه داد: سال قبل ۱۷۵ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد برقرار شد که از این تعداد ۵۵ هزار نفر زنان سرپرست خانوار بودند.
عضو هیات امنای کمیته امداد تصریح کرد: ارائه تسهیلات [اشتغال، مشاوره و آموزش در کنار راهبری و هدایت شغلی از مهمترین برنامه های کمیته امداد برای خودکفایی و ایجاد زمینه کارآفرینی برای مددجویان است.
در ادامه نیز حسین انواری، عضو هیات امنای کمیته امداد و سرپرست اسبق این نهاد از کمک های مردم در جشن رمضان و رزمایش همدلی کمیته امداد قدردانی نمود و اظهار داشت: مردم نیکوکار ایران اسلامی به خوبی از پس آزمون همدلی برآمدند و این همبستگی و همراهی از اقتدار و استواری جامعه حکایت دارد.
وی تصریح کرد: امیدوارم به یاری خداوند این جشن همدلی دائمی باشد و با تقویت هم زبانی مردم و کمیته امداد، در تحقق اهداف عالیه نظام اسلامی موفق باشیم.
منبع:

1399/03/02
22:18:32
5.0 / 5
2672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان