انواع درمان ناباروری تحت پوشش خدمات بیمه درمانی نیروهای مسلح قرار گرفت

انواع درمان ناباروری تحت پوشش خدمات بیمه درمانی نیروهای مسلح قرار گرفت جوان بین: مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح از ارائه بسته خدمات درمان نازایی با هدف پشتیبانی از زوج های نابارور در جهت افزایش رضایتمندی جامعه هدف آگاهی داد.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، امیر نوروزی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و سیاست های کلی نظام در سال های اخیر در خصوص افزایش جمعیت و فرزندآوری اظهار داشت: امروزه برای درمان ناباروری (بسته به سبب نازایی در زوجین) از تکنیک های نوین و متنوعی با صرف هزینه های بسیار زیاد، استفاده می شود که سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با هدف پشتیبانی از زوج های نابارور در نیروهای مسلح و افزایش رضایتمندی جامعه هدف، این روش های جدید را در تعهدات اخیر خود قرار داده است.

وی با اشاره به دستورالعمل ضوابط خدمات نازایی که از شروع خردادماه سال جاری اجرایی شده است، اظهارکرد: هزینه خدمات کمک باروری برای همه بیمه شدگان اناث متأهل کمتر از ۴۵ سال(بجز همسران کارکنان وظیفه و نامادری) برای ۲ فرزند، تحت پوشش سازمان قرار گرفته است و فرانشیز این خدمات در تمامی این موارد صفر است.

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با بیان اینکه این تعهد در هیچ یک از سازمان های بیمه پایه صورت نمی گیرد، اظهار داشت: طبق تعهد جدید سازمان، روش میکرواینجکشن یا تزریق اسپرم داخل تخمک (ICSI) دو بار در هر سال، لقاح خارج از رحم (IVF) دو بار در هر سال، انتقال جنین به داخل رحم دو بار در سال، تلقیح درون رحمی(IUI) سه بار در هر سال، و انتقال جنین یا تخمک به داخل لوله رحم(ZIFT) یک دفعه در طول عمر، تحت پوشش بیمه ای سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، نوروزی اشاره کرد: علاوه بر تعهد تمامی داروهای مورد نیاز جهت درمان نازایی، تمامی هزینه های تشخیصی– درمانی مرتبط موجود در پرونده مانند سونوگرافی، آزمایشات، هیستروسکوپی، لاپاروسکوپی، سی تی اسکن و هیستروسالپنگوگرافی، برای کلیه بیمه شدگان برابر ضوابط و مقرارت جاری سازمان، قابل محاسبه و پرداخت است.

ناباروری از منظر پزشکی اختلالی پیچیده است که روند درمانی یک زوج نابارور از بررسی اولیه آغاز و تا اتمام اقدامات تشخیصی و پاراکلینکی ادامه می یابد. این روند نیاز به مراجعات مکرر و افزایش هزینه های درمانی دارد و پرداخت این هزینه ها برای زوجین نا ممکن یا به سختی امکان پذیر است. از طرفی در صورت عدم درمان و حصول نتیجه می تواند به یک معضل تبدیل گردد و نهاد مستحکم خانواده را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع:

1399/03/16
12:45:37
5.0 / 5
2500
تگهای خبر: بیمه , پزشك , پشتیبانی , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان