عضو مجلس خبرگان رهبری:

نگذاریم مجالس محرم را به امر مجازی مبدل كنند

نگذاریم مجالس محرم را به امر مجازی مبدل كنند قم نماینده خبرگان با اعلان اینكه جریان غربگرا به دنبال تعطیلی مجالس و هیأت های مذهبی است، اظهار داشت: راه برون رفت از بحران های زیست محیطی بازگشت به آموزه های انبیای الهی است.


حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی میرباقری نماینده مجلس خبرگان رهبری شب گذشته در نشست علمی «کرونا و چالش های پیش روی هیئات» که در کتابخانه مرحوم آیت الله حائری طبسی برگزار شد، با اشاره به اینکه قرنطینه چاره اساسی و پایدار در مبارزه با کرونا نیست، اظهار داشت: در ماه رمضان در زمینه برگزاری تجمعات مذهبی کوتاهی کردیم.
وی با اعلان اینکه امروز واضح شده است که راه مواجهه با کرونا قرنطینه کور نیست، اظهار نمود: جریان غرب و غربگراها به دنبال تعطیلی مجالس و تجمعات مذهبی هستند؛ جریان غرب گرا برگزاری مراسم های مذهبی را مانع پیشرفت های مادی خود می داند.
میرباقری با تاکید بر اینکه ما به هیچ عنوان نمی خواهیم مجالس و محافل مذهبی تعطیل شود، عنوان کرد: همانطور که نمی توان بازار را تعطیل کرد، به طریق اولی نمی توان هیأت و مجالس مذهبی را به تعطیلی کشاند؛ در ماه رمضان مشاهده کردیم برخی در صدد آن بودند که روزه گرفتن را مضر اعلام کنند، اما جامعه متدین پزشکی آنرا غیر مضر دانست.
نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه ما باید در مقابل طرح های غرب گرایانه طرح ریزی و برنامه ریزی مناسب داشته باشیم، اظهار داشت: باید مراقب باشیم مجالس محرم به امر مجازی تبدیل نشود؛ در عین حالی که از فضای مجازی برای نشر معارف استفاده می نماییم باید مراقب باشیم مجالس حضوری کمرنگ نشود.
وی بر لزوم رعایت اصول بهداشتی در هیأت ها تاکید کرد و اظهار داشت: برگزاری محافل مذهبی به بهداشت و سلامت معنوی جامعه کمک می کند؛ امروز باید کسانی برای هیأت ها تصمیم گیری کنند که از این محافل و مجالس درک صحیحی داشته باشند.
نماینده مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: امروز جامعه پزشکی دغدغه بیشتری نسبت به برگزاری هیأت های مذهبی دارد و به ما دراین زمینه کمک می کنند تا بتوانیم به بهترین شکل به رسالت خود عمل داشته باشیم.
وی کرونا را حاصل دستکاری بشر در طبیعت قلمداد کرد و اظهار داشت: کرونا هر چه که باشد یا نباشد حاصل دستکاری بشر در طبیعت است و حاصل آن نیز تفکری است که جهان را مرده می داند و می پندارند می تواند هر کاری می تواند بکند
میرباقری با اعلان اینکه راه برون رفت از بحران های زیست محیطی بازگشت به آموزه های انبیای الهی است، اشاره کرد: در شرایطی که بحرانی است باید به سمت مراسم های مذهبی سوق پیدا نماییم، نه اینکه آنها را به تعطیلی بکشانیم1399/05/03
16:20:00
5.0 / 5
2145
تگهای خبر: بحران , بهداشت , پزشك , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان