با فعالیت سامانه تصمیم صورت گرفت

افزایش سازش زوجین متقاضی طلاق توافقی

افزایش سازش زوجین متقاضی طلاق توافقی به گزارش جوان بین مدیر كل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی كشور با اشاره به فعالیت «سامانه تصمیم» و ارائه مشاوره های قبل از طلاق توافقی به زوجین اظهار داشت: در سه ماهه نخست امسال میزان سازش ثبت شده بین متقاضیان طلاق به 27 درصد رسیده است.


بهزاد وحید نیا در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین گزارش ها از فعالیت سامانه تصمیم اظهار داشت: این سامانه با همکاری بین سازمان بهزیستی و دستگاه قضایی با هدف ثبت اطلاعات متقاضیان طلاق در بانک اطلاعاتی خود تشکیل شده تا پس از بررسی وضعیت پرونده ها، روند پرونده با انجام مشاوره ها پیگیری و در صورت امکان به حل مشکل و سازش زوجین منجر شود.
وی با اعلان اینکه یکی از اهداف سامانه تصمیم کاهش میزان طلاق با انجام مداخلات روانشناسی است، اضافه کرد: مشاوره های روانشناختی درباب طلاق های توافقی انجام می شود. مشاوره های پیش از طلاق معمولا مشاوره های دشواری هستند چون افراد برای طلاق توافق کرده اند و نیازمند تخصص و مهارت خاصی است.
مدیر کل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور در ادامه به آخرین نتایج فعالیت این سامانه اشاره نمود و توضیح داد: نتایج این فعالیت ها نشان میدهد که از سال ۹۵ تا ۹۹ بیش از ۲۴۰ هزار پرونده بررسی شده و خدمت گرفته اند. در سال ۹۸ نیز بیش از ۱۰۷ هزار پذیرش در این سامانه انجام شده است.
وحید نیا با اعلان اینکه میزان سازش از سال ۹۵ تا ۹۹ در مجموع ۱۴.۲۶ صدم درصد بوده که باتوجه به اهمیت حوزه خانواده قابل توجه است، اظهار نمود: همین طور در سال ۹۸ این رقم به ۱۴ درصد رسیده است. در سه ماهه اول امسال نیز میزان ورودی به سبب کرونا کمتر شده است، اما با این وجود میزان سازش ثبت شده حدود ۲۷ درصد را نشان میدهد.
بگفته وی یارانه هایی هم بابت کمک هزینه مشاوره افراد نیازمند توسط بهزیستی پرداخت می شود و بیش از ۲ میلیارد تومان توسط بهزیستی برای پشتیبانی از افراد در حوزه خانواده و مشاوره طلاق تامین شده است.1399/05/19
23:19:35
5.0 / 5
1901
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان