انتخاب یزد بعنوان شهر دسترس پذیر برای معلولان

انتخاب یزد بعنوان شهر دسترس پذیر برای معلولان جوان بین: رئیس سازمان بهزیستی كشور از انتخاب شهر یزد بعنوان پایلوت شهر دسترس پذیر آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، یازدهمین جلسه هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور، بامداد امروز ۲۹ مرداد ماه در ساختمان مرکزی سازمان بهزیستی اجرا شد. در این نشست که دکتر مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس این ستاد، دکتر وحید قبادی دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور و دبیر این ستاد، دکتر محمد نفریه معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، مهندس جمال الدین عزیزی بندرآبادی شهردار یزد، ابراهیم کاظمی مؤمن سرایی رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور و نماینده سازمان های متولی حضور داشتند، دکتر وحید قبادی دانا از انتخاب شهر یزد بعنوان "پایلوت شهر دسترس پذیر" آگاهی داد.
وی اظهار داشت: باتوجه به اینکه اقدامات خوبی در شواری اسلامی شهر یزد انجام شده به طوریکه مراحل صفر تا صد کار در امر مناسب سازی به صورت علمی و عملیاتی در این شهراجرا شده است، از طرفی هتل تراز معلولین مشهد توسط مهندسین و خیر یزدی ایجاد می شود، بدین سبب شهر یزد بعنوان "پایلوت شهر دسترس پذیر" به مدت ۳ سال برگزیده شد.
وی ادامه داد: وجود ناظر معلول در شهرداری یزد و اختصاص ردیف بودجه برای مناسب سازی اماکن این شهر همین طور برگزاری اولین جشنواره معلولان در یزد می تواند بعنوان الگو در سایر شهرداری های کشور پیاده و تسری پیدا کند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه اشاره کرد: اهتمام ویژه ای به لحاظ فرهنگی و تاریخی ازسوی مسئولان، خیرین و مردم شهر فرهنگی و تاریخی یزد انجام شده که قابل تقدیر است.
قبادی دانا در ادامه این جلسه از دو برابر شدن بودجه مناسب سازی منازل افراد دارای معلولیت در شهر یزد آگاهی داد و اظهار داشت: براین اساس معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی بودجه تخصیص یافته برای مناسب سازی منازل افراد دارای معلولیت یزد را از ۸۰۰ میلیون تومان به یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان افزایش داد.
او همینطور تصریح کرد: این معاونت آماده است تا کارگروهی برای کمیته اطلاع رسانی درباب مناسب سازی راه اندازی کند همین طور این معاونت با بهره گیری از تجربیات کارشناسان در امر مناسب سازی، آمادگی تولید محتوا دراین زمینه را دارد.
او همینطور از رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور خواست، گزارشی از حضور اعضای دستگاه ها در جلسات مناسب سازی و عدم حضور بعضی از دستگاه ها تهیه نماید تا ازطریق نامه نگاری ازسوی وزیر کشور به سازمان ها و حتی استانهای کشور ارائه و ابلاغ شود.

جمالی نژاد:

ضرورت استفاده از ظرفیت دستگاه ها برای آموزش و تولید محتوا در زمینه مناسب سازی
در ادامه این جلسه دکتر مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور انتخاب مسعود آسیما (مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی) را بعنوان دبیر کمیته آموزش و اطلاع رسانی ستاد مناسب سازی، یک انتخاب پسندیده و مناسب دانست و اظهار داشت: دستگاه های زیادی ظرفیت های لازم برای آموزش و تولید محتوا در زمینه مناسب سازی را دارند.
وی آموزش بدنه کارشناس در دستگاه ها را مؤثر دانست و اضافه کرد: مناسب سازی مسیرهای گردشگاهی که در شهر یزد اتفاق افتاده است می تواند بعنوان یک اقدام خوب درسایر شهرها اجرا شود.
وی بیان کرد: مقرر شد با هزینه شهرداری مشهد مستندسازی اطلاعات درباب مناسب سازی توسط شبکه سلامت در شهر یزد صورت گیرد.
جمالی نژاد اشاره کرد: جامعه هدف سازمان بهزیستی بسیار مقدس است از اینرو باتوجه به وضعیت اقتصادی کشور هر کمکی ازسوی دستگاه ها برای این قشر کافی نیست و لازم است تا دستگاه ها از ظرفیت های خود برای کمک به این قشر استفاده نماید.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور، مقرر شد جلسه بعدی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور یک ماه آینده اجرا شود.
منبع:

1399/05/29
22:35:57
5.0 / 5
1762
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان