نكاتی برای جلوگیری از حادثه در شام غریبان

نكاتی برای جلوگیری از حادثه در شام غریبان جوان بین: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نكات ایمنی را درباب روشن كردن شمع در شب شام غریبان ارائه نمود.


سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: تاکید ما بر این است که شهروندان باید پروتکل های ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت و درمان را به خوبی رعایت نمایند و برمبنای دستورات این ستاد عمل کنند.
وی به چند نکته برای روشن کردن و نگهداری از شمع های روشن بمنظور جلوگیری از وقوع آتش سوزی اشاره نمود و اظهار داشت: با آنکه سال جاری باید طبق دستورات ستاد مقابله با کرونا از تجمع دوری کرد اما ممکنست بعضی از شهروندان در شام غریبان به صورت فردی با رعایت پروتکل های بهداشتی مبادرت به روشن کردن شمع کنند، به همین دلیل نیاز است که بار دیگر نکته های ایمنی دراین زمینه مرور شود.
ملکی افزود: شمع یکی از مواردی است که سبب رخ دادن حریق می شود. چه بسا که برخی شمع ها را نیمه کاره رها می کنند یا به صورت روشن در سطل های زباله می اندازند که این موارد موجب وقوع حریق می شود. همین طور در برخی از سقا خانه ها یا ایستگاه های صلواتی شمع روشن می کنند و از آن جایی که در این محل پارچه هایی وجود دارد احتمال وقوع حریق نیز هست.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار داشت: در بعضی موارد نیز کودکانی که این شمع ها را در دست دارند ممکنست به خودشان لطمه بزنند.
وی اظهار داشت: پیشنهاد می نماییم که دستورات ستاد مقابله با کرونا جدی گرفته شود و اگر هم شهروندان قصد دارند که در هیات ها حضور پیدا کنند حتما محیط باز باشد و فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به دستورات ستاد مقابله با کرونا و اینکه بعضی از شهروندان ممکنست نسبت به روشن کردن شمع در خانه های خود اقدام نمایند اظهار داشت: معمولا در این اقدام در خانه صورت نمی گیرد اما اگر کسی قصد داشت در خانه خود شمع روشن کند، باید بسیار مراقبت کند. یکی از دلیلهای اصلی آتش سوزی ها در کشور های اروپایی افتادن شمع است چونکه بسیار انجام می شود.
وی افزود: به خصوص در این موارد باید به رفتار کودکان نظارت کرد که با بی احتیاطی منجر به وقوع حادثه نشوند، بعد از آن نیز باید دقت کرد که شهروندان بیش از یک شمع روشن نکنند، همین طور اگر چراغ ها را خاموش کنند احتمال برخوردشان با میز یا محلی که این شمع را روی آن قرار دادند افزایش می یابد. شهروندان حتما از خاموش شدن شمع اطمینان یابند.
منبع:

1399/06/09
12:24:50
5.0 / 5
2254
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان