مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اعلام كرد

پرداخت وام یك میلیونی به ۹۹۰ هزار یارانه بگیر

پرداخت وام یك میلیونی به ۹۹۰ هزار یارانه بگیر مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت درباره پرداخت وام در دوران انتشار كرونا اظهار نمود: صندوق قرض الحسه امداد ولایت طی ۳ مرحله به ۹۹۰ هزار نفر از مددجویان خود طبق دستور دولت برای پرداخت وام یك میلیون تومانی به یارانه بگیران، اقدام نمود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، علی عاشوری در نشست خبری گزارش عملکرد صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اظهار نمود: در سال ۹۵ تسهیلات اعطا شده صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به مددجویان ۶۶۶ میلیارد تومان بود که این رقم در سال ۹۶ به ۹۸۰ میلیارد تومان رسید. همینطور در سال ۹۷ به ۱۶۷۲ میلیارد تومان و در سال ۹۸ به ۲۳۲۶ میلیارد تومان رسید.

وی ادامه داد: در سال ۹۹ با افزایش ۵۰ درصدی بودجه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، ۳۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

به قول عاشوری از۳۰۰۰ میلیارد تومان بودجه سال ۹۹ صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، مبلغ ۱۸۲۶میلیارد تومان برای وام خودکفایی و ۶۱۰ میلیارد تومان برای وام اشتغال پرداخت شده است.

وی درباره تسهیلات پرداخت شده صندوق در چارچوب وام کارگشایی از آغاز سال ۹۹ تا ۱۶ شهریور سال جاری اظهار نمود: ۱۱۶ هزار و ۵۷۶ هزار فقره وام کارگشایی به مبلغ ۵۸۸ میلیارد تومان، ۱۳ هزار و ۷۸۰ فقره وام ودیعه مسکن به مبلغ ۱۶۷ میلیارد تومان و ۱۰ هزار و ۷۶۸ فقره وام در سر فصل مسکن پرداخت شده است.

عاشوری اعتقاد دارد با عنایت به شرایط مسکن در سالجاری، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای ودیعه مسکن در نظر گرفته شد و سقف وام ودیعه مسکن به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافت.

وی به مشکل بخش اعظم مددجویان مربوط به تهیه ضمانت برای وام دریافتی اشاره نمود و اضافه کرد: نسبت به سالهای قبل سال جاری یک تسهیل مجدد انجام شد که با شرایط بهتر وام را به مددجویان پرداخت نماییم و مددجویان تنها یک چک یا سفته برای دریافت وام باید عرضه کنند.

عاشوری همینطور به در نظر گرفتن صندوق ضمانت با عنایت به افزایش سطح وام ها برای وام های کارگشایی همانند وام های اشتغال امسال اشاره نمود و اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی اقدامات خوبی را با همکاری بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی برای پرداخت های بلاعوض انجام داد که تأمین و توزیع کارت ها از راه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت انجام شد.

به قول عاشوری حدود ۲۴۰ هزار فقره کارت در همین زمینه تهیه و میان مددجویان سازمان بهزیستی و سازمان زندان ها و مددجویان صندوق قرض الحسنه امداد ولایت توزیع شده است.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اضافه کرد: از آغاز سال ۹۹تا کنون ۱۵۶۰ میلیارد تومان سپرده گذاری خیرین در صندوق بوده است و این نکته را باید در نظر گرفت که ما با دیدگاه اقتصادی به سپرده های مردم نگاه نمی نماییم.

عاشوری اعتقاد دارد طبق آمار اعلام شده حدود ۲۰ درصد از وام های پرداختی شامل غیر مددجویان صندوق امداد ولایت و ۸۰ درصد آنها مددجویان این صندوق هستند.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد عرضه خدمات غیر حضوری در زمان انتشار کرونا اظهار نمود: با عنایت به افزایش حجم مراجعات، امسال بطور قطع بخشی از خدمات صندوق برای افتتاح حساب و درخواست وام به مراجعات غیر حضوری سوق پیدا می کند.

عاشوری در پایان اضافه کرد: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت تلاش دارد بانکداری بدون ربا را پیاده سازی کند و این صندوق در بین ۳۲ موسسه و بانک کشور در رتبه ۱۶ قرار دارد. همینطور تراکنش های بانکی صندوق ولایت در میان این ۳۲ مرکز در رتبه ی ۱۳ قرار دارد.1399/06/17
19:43:29
5.0 / 5
1901
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان