حوادث انتظامی ۲۴ ساعت اخیر در بوشهر؛

از دستگیری كلاهبردار اینترنتی در كنگان تا توقیف محموله گردوی قاچاق در دشتستان

از دستگیری كلاهبردار اینترنتی در كنگان تا توقیف محموله گردوی قاچاق در دشتستان جوان بین: بوشهر فرمانده انتظامی استان بوشهر از كشف 90 كیلوگرم تریاك توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر بوشهر و هرمزگان آگاهی داد.


سردار خلیل واعظی با بیان جزئیات این خبر بیان کرد: به دنبال اقدامات اطلاعاتی پیرامون فعالیت یک باند تهیه و توزیع مواد مخدر که بطور عمده در امر تهیه، حمل و توزیع مواد مخدر فعالیت داشته تحقیقات لازم توسط پلیس مبارزه با مواد مخدراستان بوشهرانجام شد.
وی افزود: مشخص شد عوامل این باند درصدد حمل مواد مخدر از استان های جنوبی به استان بوشهر می باشند که در یک عملیات مشترک با همکاری ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر استان هرمزگان یک دستگاه کامیون در یکی از محورهای مواصلاتی این استان توقیف شد.
فرمانده انتظامی استان بوشهر اشاره کرد: در بازرسی از کامیون مقدار ۹۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و در این رابطه یک نفر دستگیر شد.
دستگیری کلاهبردار اینترنتی در کنگان
فرمانده انتظامی کنگان از دستگیری کلاهبردار اینترنتی که ۷۶۶میلیون ریال از یکی از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، آگاهی داد.
سرهنگ رهام رضایی با بیان این خبر، اظهار داشت: به دنبال مراجعه یکی از شهروندان و ارائه مرجوعه قضائی به پلیس فتا شهرستان در خصوص کلاهبرداری اینترنتی از وی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی اشاره کرد: با انجام تحقیقات از مال باخته و اقدامات اطلاعاتی و پلیسی مشخص شد، مالباخته بوسیله برنامه دیوار قصد خرید خودرو را داشته و با جلب اعتماد بوسیله متهم تمامی مشخصات کارت بانکی خودرا در اختیار کلاهبردار قرار داده که در ۲مرحله مبلغ ۷۶۶میلیون ریال بوسیله اپلیکیشن سامان کیش برداشت شده است.
سرهنگ رضایی اضافه کرد: اقدامات فنی و اطلاعاتی برای شناسایی و دستگیری متهم یا متهمان در دستور کار پلیس قرار گرفت.
فرمانده انتظامی کنگان از شناسایی و دستگیری متهم آگاهی داد و اشاره کرد: متهم ضمن اقرار به بزه انتسابی عنوان نمود، در ابتدا با قصد فروش دستگاه POS اطلاعات کارت بانکی شخصی با هویت معلوم را ستاندن و سپس با درج آگهی فروش خودرو در سایت دیوار و بعد از تماس مالباخته و جلب اعتماد وی مشخصات کامل کارت بانکی وی ستاندن و مبادرت به انتقال وجه بوسیله اپلیکیشن سامان کیش به مبلغ ۷۶۶ میلیون ریال به کارت بانکی شخصی که مشخصات وی را جهت فروش دستگاه POS در اختیار داشتم کرده و سپس سریعا به شیراز رفته و تعدادی تلفن همراه خریداری و بوسیله برنامه تلگرام به فروش رسانیده ام.
به گزارش پلیس بوشهر، سرهنگ رضایی با اشاره به اینکه ۷۶۶ میلیون ریال توسط متهم کلاهبرداری شده است، اظهار نمود: متهم بعد از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.
این مقام انتظامی با هشدار با شهروندان از آنان خواست از حضور در شبکه های اجتماعی و ارائه اطلاعات حساب بانکی در کانال های نامتعارف و ناشناس جدا اجتناب کنند و در زمان خرید اینترنتی مراقب صفحات و درگاه های جعلی بانکی باشند.
دستگیری سارقان سیم برق در دشتی
فرمانده انتظامی شهرستان دشتی از دستگیری ۲ سارق سابقه دار، با ۳ فقره سرقت سیم برق در این شهرستان آگاهی داد.
سرهنگ جهانبخش صیادی با بیان این خبر اظهار داشت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت سیم برق در سطح شهرستان به سبب حساسیت موضوع شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران پلیس این شهرستان قرار گرفت.
ایشان سپس با اعلان اینکه ماموران با انجام اقدامات فنی و تخصصی ۲ سارق را شناسایی و در عملیات های جداگانه دستگیر کردند، اضافه کرد: متهمان در بازجویی های فنی بعمل آمده مجموعا به ۳ فقره سرقت سیم برق در سطح شهرستان اعتراف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان دشتی در آخر با اعلان اینکه متهمان بعد از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی، تحویل مقامات قضایی شدند، از مردم خواست هرگونه موارد مشکوک را به سامانه ۱۱۰ اطلاع دهند.
کشف جاسازی مواد مخدر در بطری آب معدنی در عسلویه
فرمانده انتظامی شهرستان عسلویه از توقیف یک دستگاه اتوبوس و کشف ۳ کیلو تریاک و دستگیری یک توزیع کننده موادمخدر آگاهی داد.
سرهنگ پیمان فتاحی در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: در امتداد مبارزه با مواد مخدر، ماموران ایستگاه بازرسی شهید "مصطفی خمینی" عسلویه حین کنترل خودرو های عبوری به یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از استان های شرقی قصد ورود به استان بوشهر داشته مشکوک و آنرا متوقف کردند.
وی اشاره کرد: ماموران در بازرسی از جعبه اتوبوس ۳ کیلو مواد مخدر از نوع "تریاک" که به طرز ماهرانه ای در بطری های آب معدنی جاساز شده بود، کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان عسلویه اضافه کرد: در این رابطه یک متهم اهل استان های شمالی کشور دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.
پلمب ۸ واحد صنفی متخلف در دشتی
فرمانده انتظامی شهرستان دشتی از پلمب ۸ واحد صنفی متخلف در این شهرستان آگاهی داد.
سرهنگ جهانبخش صیادی در تشریح این خبر عنوان کرد: مأموران دایره نظارت بر اماکن عمومی این شهرستان به همراه نمایندگان اداره بهداشت و درمان، صنعت و معدن و اتاق اصناف ضمن هماهنگی با مقام قضائی بمنظور پیش گیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا از تعدادی واحد صنفی بازدید کردند.
وی ادامه داد: در اجرای طرح بازدید از واحدهای صنفی سطح شهر "خورموج" تعداد ۸ واحد صنفی به سبب عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و دیگر تخلفات پلمپ شدند.
این مقام انتظامی اظهار نمود: استفاده از ماسک در اماکن عمومی و سرپوشیده الزامی می باشد و ورود بدون ماسک به ادارات دولتی ممنوع بوده و همین طور شرکت در مراسمات و ترحیم بیش از ۱۰ نفر و تجمعاتی که موجب انتشار ویروس کرونا می شود ممنوعست.
فرمانده انتظامی شهرستان دشتی با بیان تداوم و تشدید این گونه اقدامات کنترلی و نظارتی پلیس باتوجه به شیوع ویروس کرونا در این ایام، از شهروندان خواست؛ در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، موضوع را سریعاً به فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند.
توقیف محموله گردوی قاچاق در دشتستان
فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان از توقیف یک دستگاه خودروی سواری و کشف ۴۰۰ کیلوگرم گردو قاچاق به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال در محور کلمه به بوشکان آگاهی داد.
سرهنگ فرهاد آراوند اظهار نمود: مأموران انتظامی این فرماندهی در حین گشت زنی در محور مواصلاتی "بوشکان –کلمه" یک دستگاه خودروی سواری را به ظن حمل کالای قاچاق متوقف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان دشتستان اظهار داشت: مأموران در بازرسی از وسیله نقلیه توقیف شده ۴۰۰ کیلوگرم گردو فاقد مدارک قانونی کشف کردند.
سرهنگ آراوند با اعلان اینکه کارشناسان ارزش ریالی محموله کشف شده را ۳۰۰میلیون ریال برآورد کرده اند، اشاره کرد: در همین ارتباط یک نفر متهم دستگیر و بعد از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات تحویل مراجع قضائی شدند.
منبع:

1399/06/30
22:01:26
5.0 / 5
1507
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان