ابتكار:

با ارزشهای گذشته نمی توان با دختران امروز ارتباط برقرار كرد

با ارزشهای گذشته نمی توان با دختران امروز ارتباط برقرار كرد معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اظهار داشت: نگاه به دختران جامعه با عنایت به تمام ارزش ها و با عنایت به جلوه امروز،  یكی از مسایل مهم در حیطه دختران است چونكه اگر تنها ارزش های گذشته را به آنها ارائه دهیم در برقراری ارتباط با دختران امروز موفق نخواهیم بود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در مراسم افتتاح جشنواره "دختران امروز خانواده گذر از کرونا" با اشاره به اینکه مهم ترین مولفه این جشنواره تقویت مهارت های زندگی است، اظهار نمود: معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری تفاهم نامه های متفاوتی را با وزارت آموزش و پرورش دارد و ابعاد متفاوتی نظیر پیشبرد مهارت های زندگی، تقویت مهارت های مشارکت پذیری دانش آموزان و... دنبال می کند و جشنواره دختران امروز تنها یکی از ابعاد این تفاهم نامه ها است.
وی با اشاره به اینکه این معاونت تلاش داشته است در این جشنواره بر روی مهارت های زندگی تاکید داشته باشد، اضافه کرد: در شرایط پاندمی کرونا فرصتی جهت استفاده بیشتر از بستر اینترنت و برقراری ارتباط در سطح وسیع به وجود آمد، با عنایت به این که یکی از مفاهیم پر اهمیت، پرورش دانش آموزان است ازاین رو باید از زوایای متفاوتی بر روی پرورش کار کرد که یکی از این زوایا برگزاری چنین جشنواره هایی است.

به قول ابتکار، از راه برگزاری چنین جشنواره هایی تفکر دانش آموز به سمت موضوعات جدید جذب می شود و در نهایت منجر به شکوفاییی استعدادها و ایجاد نشاط در دانش آموزان می شود.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری افزود: آموزش فرایندی یک طرفه نیست بلکه باید به شکوفایی استعدادها و توانمندی های مخاطب در آموزش توجه ویژه داشته باشیم. همینطور این نگاه انسانی در چنین جشنواره هایی جلوه پیدا می کند.
وی اعتقاد دارد که اگر نتوانیم به دختران امروز بها دهیم تا احساسات درونی خویش را شکوفا کنند نه تنها استعداد هایشان را محدود کرده ایم بلکه سبب سرخوردگی دختران در آینده هم خواهیم شد.

به نقل از ابتکار، چنین جشنواره هایی فرصتی برای طرح مطالبات دانش آموزان بخصوص دانش اموزان دختر است، همینطور در شرایط کرونا این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می کند چونکه علاوه بر جنگ اقتصادی و جنگ با کرونا شاهد جنگ روانی هم هستیم ازاین رو باید به خواسته ها، مطالبات و نیازهای نسل جدید توجه ویژه ای داشت و فرصتی برای بروز آنها پیدا کرد.

وی ادامه داد: این جشنواره فرصت خوبی است که می تواند در مباحث مهارت زندگی، گفتگوی بین نسلی و گفتگوی ملی خانواده هم موثر باشد و امیدواریم این جشنواره به صورت فراگیر ادامه پیدا کند تا بتوانیم خاطره ای ماندگار برای دانش آموزان رقم بزنیم.

به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، این جشنواره به صورت همزمان در مدارس ایرانی خارج از کشور هم برگزار می گردد و از برگزیدگان در روز اختتامیه در ۱۵ بهمن، همزمان با میلاد حضرت فاطمه (س) تقدیر می شود.
1399/08/07
12:15:05
5.0 / 5
1432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان