صدور گواهی كسر از حقوق بازنشستگان كشوری الكترونیكی شد بعلاوه جزئیات

صدور گواهی كسر از حقوق بازنشستگان كشوری الكترونیكی شد بعلاوه جزئیات معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی كشوری اظهار داشت: فرایند صدور گواهی كسر از حقوق برای بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش این صندوق از امروز (چهارشنبه هفتم آبان ماه) به صورت اینترنتی انجام می شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، فتح الله شعبانی با بیان این خبر اظهار داشت: برای رفاه حال بازنشستگان عزیز و با عنایت به لزوم عرضه خدمات الکترونیکی به این افراد، از چهارشنبه هفتم آبان ماه ۱۳۹۹، درخواست و صدور گواهی کسر از حقوق به صورت اینترنتی و از راه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق به نشانی sabasrm.ir صورت می پذیرد.
شعبانی اظهارکرد: براین اساس، بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری برای دریافت این خدمت احتیاج به رجوع حضوری به ذی حسابی مدیریت های صندوق در تهران و سایر استان ها را ندارند و می توانند از راه سایت مذکور اقدام نمایند.
او اضافه کرد: بعد از ثبت درخواست توسط بازنشسته و بررسی آن، کلیه فرایندهای اداری شامل تأیید یا عدم تأیید درخواست، ارسال گواهی برای متقاضی و اصالت سنجی گواهی بوسیله بانک از راه پیامک به شماره همراه متقاضی ارسال خواهد شد و در نهایت، گواهی صادر شده از راه پست به نشانی درخواست کننده ارسال می شود.
شعبانی خاطرنشان کرد: سیستم به صورت هوشمند ارتباطی بین گواهی مورد نظر با سقف تسهیلات درخواستی و سایر گواهی های صادر شده در گذشته که در سیستم پرداخت مستقیم حقوق وجود داشته و کسورات آن اعمال شده است، برقرار می کند.
شعبانی افزود: مبلغ هر یک از اقساط گواهی کسر از حقوق نمی تواند از ۶۰ درصد سقف مجاز باقی مانده حقوق بیشتر باشد، به این مفهوم که مبلغ گواهی کسر از حقوق حداکثر برابر است با ۶۰ درصد مبلغ مندرج در حکم حقوقی که مبلغ اقساط تسهیلات دریافتی از صندوق هم از آن کسر شده است.
او با تاکید بر اینکه برای گواهی ضمانت کسر از حقوق باید تمام اطلاعات وام گیرنده درج شود، اظهار داشت: مبلغ خالص دریافتی مشترک طبق فیش ارائه شده از جانب صندوق بازنشستگی کشوری، باید حداقل ۵۰۰ هزار تومان باشد.
شعبانی با بیان یک مثال توضیح داد: در صورتیکه حقوق دریافتی بازنشسته ای، شش میلیون تومان باشد، ۶۰ درصد این مبلغ یعنی سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بعنوان سقف صدور گواهی برای گواهی های صادر شده قبلی و بعدی برای وی در نظر گرفته می شود و اگر مجموع مبالغ کسر از حقوق از ۶۰ درصد حقوق فرد بیشتر باشد، صدور گواهی امکان پذیر نخواهد بود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، او همینطور اظهار داشت: در صورت موافقت با درخواست بازنشسته، گواهی در چارچوب برگه ای با مهر برجسته اداره کل مالی صندوق بازنشستگی کشوری صادر و برای متقاضی ارسال می شود. در صورتیکه به هر علت با درخواست فرد موافقت نشود، از راه پیامک دلیل صادر نشدن گواهی به بازنشسته اطلاع داده خواهد.1399/08/09
23:29:55
5.0 / 5
1577
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان