بخشش جریمه ۲ برابری موتورهای توقیفی و امكان تقسیط جرایم

بخشش جریمه ۲ برابری موتورهای توقیفی و امكان تقسیط جرایم رئیس پلیس راهور ناجا از امكان قسط بندی جرایم موتورسیكلت های توقیف شده رسوبی آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس با روسای پلیس راهور سراسر کشور که در مورد طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی انجام شد با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عمده دلیلهای توقیف موتورسیکلت ها در ۳۲ استان کشور به دلیلهای ارتکاب تخلفات راهنمایی، انتظامی و با دستور قضایی بوده است که در مجموع تعداد این موتورسیکلت ها به بیش از ۸۷۳هزار دستگاه می رسد. ما تصمیم گرفتیم که برای جلوگیری از انباشت این موتورسیکلت ها در پارکینگ های پلیس راهور تسهیلاتی را برای ترخیص آنها پیش بینی نماییم که این تسهیلات از فردا شروع شده و تا ۱۷ دی ماه ادامه خواهد داشت.
هادیانفر افزود: با تدبیر فرمانده ناجا و تاکید ایشان در این شرایط اقتصادی ما این تسهیلات را ارائه کردیم و بر این اساس تمامی موتورسیکلت ها به شرط آنکه دارای دستور قضایی نباشند می توانند از پارکینگ ها ترخیص شوند.
رئیس پلیس راهور ناجا با اعلان اینکه موتورسیکلت های رسوبی شامل موتورسیکلت هایی است که از سال ۹۰ تا آخر سال ۹۸ توقیف شده و همچنان در پارکینگ ها هستند اظهار داشت: مالکان یا متصرفان این موتورسیکلت ها یعنی کسانی که مالک موتورسیکلت نبوده اما به شکل قانونی در حال استفاده از موتورسیکلت ها بوده اند برای ترخیص این موتورسیکلت ها باید به دفاتر پلیس+۱۰ که بیش از ۱۱۰۰ دفتر در سراسر کشور است مراجعه کنند و مدارکی که از آنان خواسته شده را برای ترخیص عرضه کنند.
وی با اعلان اینکه بعد از ارائه مدارک و راستی آزمایی اقدامات برای ترخیص موتورسیکلت از پارکینگ ها آغاز خواهد شد اظهار داشت: با وجود آنکه در سال ۹۹ هستیم اما تاکید کردیم که ترخیص با نرخ های مصوب سال ۹۴ صورت گیرد یعنی برابر مصوبه ای که هیات وزیران برای قیمت هر شبانه روز توقیف وسایل نقلیه در پارکینگ لحاظ کرده بود. بر این اساس بیشترین میزان به ازای هر شبانه روز توقیف مربوط به تهران با بهای ۷۲۰ تومان و کمترین آن با بهای روزانه ۱۸۰ تومان است.

بخشش دو برابری جریمه ها و امکان قسط بندی
بگفته هادیانفر و برمبنای تصمیمات اتخاذ شده جریمه دو برابری موتورسیکلت های توقیفی رسوبی یعنی جریمه دیرکرد بخشیده شده و مالکان یا متصرفان موتورسیکلت ها تنها باید اصل جریمه را پرداخت کنند.
هادیانفر در پاسخ به پرسش ایسنا در مورد اینکه آیا امکان پرداخت اقساطی این جرایم نیز وجود دارد یا خیر؟ اظهار داشت: با اقداماتی که انجام دادیم افراد می توانند برای ترخیص موتورسیکلت ها از شیوه پرداخت اقساطی نیز استفاده کنند به شرط آنکه کل مبلغ جریمه را در طول یک سال تصفیه کنند.
هادیانفر در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا درباره ساعت کار پارکینگ ها و دفاتر پلیس+۱۰ اظهار داشت: برابر تدابیر اتخاذ شده ساعت کار دفاتر پلیس+۱۰ از ۱۴ به ۱۶ افزایش یافته و پارکینگ ها نیز ملزم هستند تا آخرین فرد مراجعه کننده در ساعات کاری را پذیرش کرده و به آنان ارائه خدمات کنند.
رئیس پلیس راهور ناجا در مورد اینکه اگر افراد برای ترخیص موتورسیکلت های رسوبی اقدام نکنند چه بر سر موتورسیکلت ها خواهد آمد اظهار داشت: اگر طی دو ماه موتورسیکلت های رسوبی ترخیص نشوند این موتورها به منزله موتورهای بلاصاحب فروخته خواهد شد و طی شش ماه مبلغ آن قابل عودت به مالک خواهد بود و بعد از آن به نفع بیت المال هزینه خواهد شد.1399/08/17
13:22:49
5.0 / 5
1565
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان