آغاز نمایشگاه مجازی مد و لباس دانشجویان دختر

آغاز نمایشگاه مجازی مد و لباس دانشجویان دختر جوان بین: دومین نمایشگاه منطقه ای مد و لباس دانشجویان دختر با همكاری معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شكل مجازی شروع شد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، زهرا جواهریان معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در آیین آغاز نمایشگاه ۵ روزه ملی- منطقه ای مد و لباس دانشجویان دختر، الگوسازی و پشتیبانی از دختران دانشجو جهت مهارت آموزی برای کسب وکار آینده آنها را از اهداف این طرح برشمرد و اضافه کرد: معاونت زنان و خانواده جهت پشتیبانی از خلاقیت ها و نوآوری های دختران دانشجو در زمینه کار، موافقت نامه هایی را با وزارت علوم و سایر دستگاه ها منعقد کرده است.
وی با اعلان اینکه در تفاهم نامه مربوطه هدف ما اشاعه پوشش ایرانی و اسلامی مبتنی بر هنرهای ملی و صنایع دستی است، اشاره کرد: با توجه با تنوع رنگ ها و طرح هایی که در پوشش زنان اقوام مختلف ایران و زیبایی هایی که در این پوشش کامل اسلامی وجود دارد، امیدواریم بتوانیم با مدرن سازی و سبک تر کردن این لباس ها در کنار پایین آوردن قیمت ها، به فراگیرتر شدن این نوع پوشش اصیل و بومی کمک نماییم.
معاون برنامه ریزی و هماهنگی با اعلان اینکه بیش از ۷۵ درصد تولید کنندگان صنایع دستی در سطح کشور بانوان هستند، اظهار داشت: انتظار داریم با خلاقیت و نوآوری در زمینه محصولات مصرفی داخلی و نیز در حوزه صادرات، شاهد دستاوردهای خوبی برای کشور باشیم.
وی با اشاره به ایجاد شبکه های مجازی جهت فروش تولیدات زنان و دختران کارآفرین کشور، ابراز امیدواری کرد که معاونت بتواند دراین زمینه فعالیت مطلوبی داشته باشد.
بنابر گزارش دفتر معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، نمایشگاه توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی که با مرکزیت ۳ دانشگاه گیلان، کهگیلویه و بویر احمد و سیستان و بلوچستان برگزار می شود، سال قبل نیز با حمایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه های الزهرا، خلیج فارس و کوثر اجرا شد.
منبع:

1399/08/21
22:22:11
5.0 / 5
1637
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان