معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد تأكید كرد:

ضرورت همراهی رسانه ها در ترویج پویش ایران مهربان و اكرام ایتام

ضرورت همراهی رسانه ها در ترویج پویش ایران مهربان و اكرام ایتام به گزارش جوان بین معاون توسعه مشاركت های مردمی كمیته امداد بر ضرورت همراهی رسانه ها در ترویج پویش «ایران مهربان» و اكرام ایتام اصرار كرد و اظهار داشت: هم اكنون 141 هزار و 581 یتیم و 181 هزار و 593 محسنین، مشمول طرح اكرام هستند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، «ایران مهربان» پویشی است که با هدف پشتیبانی از ایتام و فرزندان محسنین و ارتقای سرانه دریافتی آنان در امتداد طرح اکرام ایتام، شروع شده است.
در همین راستا، نشست علیرضا عسگریان، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد با قائم مقام مؤسسه کیهان با موضوع پیوستن مدیران و کارکنان کیهان به طرح اکرام ایتام و دعوت از آحاد جامعه برای پیوستن به این پویش اجرا شد. در این جلسه، ضمن استقبال کیهان از پویش مذکور، موضوع ترویج «ایران مهربان» با بهره گیری از ظرفیت های رسانه ای و مطبوعاتی عنوان شد.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد در این جلسه اظهار داشت: در سال ۱۳۷۸ طرح اکرام با هدف رسیدگی بیشتر به نیازهای مادی و معنوی فرزندان یتیم توسط کمیته امداد شروع شد و به سبب هم سویی با انگیزه ها و خاستگاه انسانی، فطری و مطابقت با اعتقادات مردم متدین ایران در اقصی نقاط کشور رشد کرد.
وی ادامه داد: طرح اکرام ایتام در مرحله اول بطور سازمان یافته جذب مساعدت های مالی را به صورت ماهیانه و در اندازه های مشخص آغاز کرد، اما در ابعاد دیگر به زندگی مددجویان نیز راه پیدا کرد و در راه تعالی و رشد در حال حرکت است.
عسگریان اشاره کرد: در کنار فرزندان محروم از نعمت پدر، فرزندان دیگری هم هستند که تقدیر به شکلی دیگر آنها را از وجود این پشتوانه عظیم بی بهره کرده است؛ پدرانی که با وجود میل باطنی شان به سبب بیماری، کهولت سن، از کار افتادگی و گسستن از فضای پرمهر خانوادگی، توان اداره زندگی خودرا نداشته و تامین معیشت خانواده بر دوش زنان نهاده شده است. در این راستا از سال ۸۸ با اجرای طرح محسنین شرایطی برقرار شد تا نیکوکاران به نیازمندترین خانواده ها نیز کمک کنند.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد اشاره کرد: خیرخواهان با واریز ماهانه مبلغی، می توانند نیات خیرخواهانه خودرا جامه عمل بپوشانند.
وی اظهار نمود: حالا طرح اکرام ایتام و محسنین بعنوان الگویی موفق در گسترش خدمات اجتماعی مردم و به صورت شبکه ای از افراد مسئولیت پذیر در رسیدگی به کودکان و نوجوانان نیازمند جایگاه خودرا پیدا کرده است.
عسگریان اشاره کرد: هم اکنون ۱۴۱ هزار و ۵۸۱ یتیم و ۱۸۱ هزار و ۵۹۳ محسنین، مشمول طرح اکرام هستند و حدود همین تعداد نیز در صف نوبت هستند.
وی اظهار داشت: علاقه مندان به پشتیبانی از فرزندان اکرام می توانند به سایت ekram.emdad.ir مراجعه و کد ملی و شماره همراه خودرا وارد کنند، بعد از آن کد فعالسازی برای آنها ارسال می شود و شماره کارت ۱۶ رقمی نیز در اختیار فرد قرار می گیرد تا وجه مدنظر خودرا به این شماره حساب وارد کنند؛ لازم به ذکر است که به محض واریز حمایت نقدی، مبلغ مستقیم و بدون واسطه به حساب فرزند مشمول طرح منتقل می شود.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عسگریان اضافه کرد: همین طور افراد می توانند با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳ در طرح اکرام ایتام مشارکت و با حمایت مادی و معنوی از ایتام تحت حمایت کمیته امداد در این امر خیر مشارکت کنند.
منبع:

1399/08/25
20:57:30
5.0 / 5
1460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان