سازمان ملل:

۳ میلیارد نفر در جهان امكان دست شستن با آب و صابون در منزل را ندارند

۳ میلیارد نفر در جهان امكان دست شستن با آب و صابون در منزل را ندارند جوان بین: بررسی های سازمان ملل متحد نشان میدهد كه حدود سه میلیارد نفر در منازلی زندگی می كنند كه به امكانات اولیه برای شستن دستها با آب بهداشتی و صابون مجهز نیستند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، کارشناسان سازمان ملل بر همین مبنا دسترسی همه انسان ها به توالت و امکانات بهداشتی را یکی از حقوق اولیه افراد ارزیابی کرده و از دولت ها خواسته اند تا زمینه دسترسی همه شهروندان خود به این امکانات را فراهم آورند.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز به مناسبت "روز جهانی توالت" مصادف با ۱۹ نوامبر ضمن یادآوری عدم دسترسی بیش از یک چهارم جمعیت جهان به امکانات اولیه بهداشتی، این وضعیت را از نظر اخلاقی، اقتصادی و بهداشتی غیرقابل قبول دانست.
مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۳ تصمیم گرفت تا روز ۱۹ نوامبرِ هر سال را روز جهانی توالت نام گذاری کند. هدف از این نام گذاری افزایش آگاهی و اطلاع رسانی درباره لزوم دسترسی همه ساکنان کره زمین به خدمات بهداشتی بود. سازمان ملل بر لزوم اختتام دادن به اجابت مزاج در فضاهای باز تاکید کرده است.
تخمین زده می شود که میزان استفاده از فضای باز برای دفع ادرار و مدفوع از ۲۱ درصد در سال ۲۰۰۰ به ۹ درصد در سال ۲۰۱۷ کاهش یافته است. هند یکی از کشورهایی است که طی سالهای اخیر به پیشرفت شایان توجهی در زمینه ساخت توالت و پایان دادن به استفاده از فضاهای باز برای دفع مدفوع و ادرار دست یافته است.
به گزارش یورونیوز، داده های سازمان ملل متحد از دوره بین سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ نشان میدهد که شهروندان در کشورهای چاد، بنین، اتیوپی، جزایر سلیمان، موریتانی، هائیتی، تیمور شرقی و مالاوی به علت عدم دسترسی به خدمات بهداشتی بیشترین آمار استفاده از فضاهای باز برای اجابت مزاج را در سطح جهان دارند.
منبع:

1399/08/30
16:45:45
5.0 / 5
1325
تگهای خبر: اقتصاد , بهداشت , خدمات , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان