نوروزی:

جای بدهكار در زندان نیست

جای بدهكار در زندان نیست به گزارش جوان بین نایب رئیس كمیسیون حقوقی و قضایی ضمن انتقاد از تعیین مهریه های نجومی ضمن اشاره به مبحث تعیین حكم حبس برای مبحث مهریه، اظهار داشت: معتقدیم جای بدهكار زندان نیست بلكه زندان جای بزهكار و جنایتكار است.


حجت الاسلام حسن نوروزی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به مبحث مهریه، حواشی و موضوعات در رابطه با این امر عنوان کرد: در مبحث مهریه به چند اصل معتقد هستیم، یکی امر فرهنگ سازی است تا اینکه مهریه به صورت شرعی تعیین و دریافت شود، مهریه ۱۰۰۰ میلیاردی برای یک جوان که ۵۰ میلیون هم سرمایه ندارد هم باطل و هم خلاف شرع است.
وی افزود: صدا وسیما، رسانه ها، علما و بزرگان باید این این امر را به مردم تفهیم کنند که تعیین مهریه های زیاد ۱۰۰۰ سکه و ۲ هزار سکه برای جوانی که برای مثال تازه از سربازی آمده، صحیح و شرعی نیست، البته مگر برای کسی که توان مالی آنرا داشته باشد، اینکه می گویند مهریه را چه کسی داده چه کسی گرفته باید توجه نمایند همه دادند و همه گرفتند.
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس با بیان این عقیده که معتقدیم جای بدهکار زندان نیست بلکه زندان جای بزهکار و جنایتکار است، خاطرنشان کرد: شخصی که ندارد باید کاسبی کند تا هم خودش را سیر کند و هم دِین طلبکار را پرداخت کند، ما در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هم در حال بررسی دقیق این مورد هستیم و طرحی را در این خصوص تهیه کردیم و در حال تبیین موارد هستیم.
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خاطرنشان کرد: معتقدیم اصل بر اعسار است، یعنی بدهکار تمکن مالی ندارد مگر اینکه طلبکار خلاف آنرا ثابت کند، اما اگر ثابت شود که بدهکار تمکن مالی دارد و مال خویش را به نام دیگری کرده تا دِین را پرداخت نکند با او برخورد می شود.
منبع:

1399/08/30
22:13:53
5.0 / 5
1533
تگهای خبر: جوان , سربازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان