ضمانت وام های اشتغال مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار

ضمانت وام های اشتغال مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اظهار نمود: باتوجه به دستورالعمل بانك مركزی سقف پرداخت اعتبارات صندوق امداد ولایت 30میلیون تومان بود كه حالا باتوجه به شرایط موجود، درخواست افزایش این اعتبارات تا سقف  70 میلیون تومان را به بانك مركزی ارایه داده ایم.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، علی عاشوری در نشست خبری گزارش عملکرد ۸ ماهه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: مطابق با بودجه سال ۹۹ کمیته امداد، این صندوق موظف به پرداخت ۳ هزار میلیارد تومان وام به اقشار لطمه پذیر است، همین طور در سرفصل ایجاد فرصت های شغلی وظیفه اختصاص ۶۱۰ میلیار تومن اعتبار داریم.

وی ادانه داد: همین طور این صندوق در سرفصل وام کارگشایی ۱۵۷۶ میلیارد تومان، وام کمک به تامین مسکن نیازمندان ۵۶۴ میلیار تومان و وام ودیعه مسکن نیازمندان ۲۵۰ میلیارد تومان تعهد پرداخت دارد.

بگفته عاشوری در هشت ماهه سال جاری حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومان به صورت ۱۰۰ درصد به استانها تخصیص و پرداخت شده است.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت افزود: در حوزه تسهیلات کارگشایی نیازمندان ۹۰۲ میلیارد تومان به تعداد ۱۱۳ هزار فقره وام، در حوزه تسهیلات ودیعه مسکن نیازمندان ۳۴۹ میلیارد تومان به تعداد ۲۶۷۸۶ فقره توسط این صندوق پرداخت شده است. همین طور لازم به ذکر است که باوجود وظیفه پرداخت اعتبار این صندوق در سرفصل مسکن به رقم ۲۵۰ میلیارد تومان اما بنا بر شرایط سخت فعلی مسکن اعتبار ویژه ای تخصیص داده شد.

بگفته عاشوری، در حوزه مسکن، ۲۴۱ میلیارد تومان تسهیلات به تعداد ۲۲۷۴۷ فقره وام تا کنون انجام شده است، همین طور در حوزه فرهنگی برای اولین بار پرداخت وام شهریه دانشجویان با اعتبار ویژه ۸۰ میلیارد تومان امسال تخصیص داده شد. همین طور رقم این وام ها بسته به مقطع تحصیلی از ۵ میلیون تومان تا ۲۰ میلیون تومان متغیر است و تا کنون ۸ میلیارد آن پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در مجموع ۱۹۲۶ میلیارد تومان به تعداد 256 هزار و 178 فقره وام توسط صندوق امداد ولایت در هشت ماه گذشته برای مددجویان کمسته امداد و سایر اقشار نیازمند پرداخت شده است.

بگفته وی، به سبب شرایط سخت فعلی پاندمی کووید ۱۹ و تحت تاثیر بودن اقشار نیازمند، این صندوق در جهت حمایت ویژه از لطمه دیدگان کرونا اعتباراتی را برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و سازمان زندان ها در نظر گرفته است و مددجویان سازمان زندان ها و بهزیستی نیز همانند مددجویان کمیته امداد می توانند از اعتبارات استفاده کنند.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت افزود: در این راستا ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات به خانواده زندانیان نیازمند، ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات کارگشایی به خانواده مددجویان بهزیستی، ۲۹ میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد پرداخت شده است. همین طور در جهت ودیعه مسکن کمیته انداد ۱۸۰ میلیار تومان نیز مرداخت شده است.

عاشوری اظهار داشت: همین طور در تفاهم نامه جدید با بهزیستی قرار بر این شد تا ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان بهزیستی پرداخت گردد. همین طور رقم جدید سپرده های مردمی ۱۷۰۰ میلیارد تومان بوده است که این رقم تا این لحظه به ۲۹۰۰ میلیارد تومان تغییر کرده است که تمامی ان در جهت وام اقشار نیازمند جامعه صرف می شود. همین طور تا کنون حدود ۶ میلیون و 500 هزار نفر در صندوق امداد ولایت حساب دارند.

وی با اشاره به نظارت سه دستگاه نظارتی دفتر حسابرسی مقام معظم رهبری، بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی بر عملکرد این صندوق، اظهار داشت: امسال این صندوق از طرف دفتر حسابرسی رهبری توانست گزارش مقبولی دریافت کند که این نشان دهنده مورد تایید بودن عملکرد این صندوق است.

بگفته وی، مطابق با تفاهم نامه کمیته امداد در جهت تامین ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویان و اقشار اسیب پذیر مردم و افزایش نرخ قسمتی از این مسکن توانایی تکمیل آن توسط مددحویان کم شد بدین جهت ۸۳ میلیارد تومان اعتبار خاص به مددجویان استان های کرمان، سیستان بلوچستان و خراسان جنوبی اختصاص یافت.

وی ادانه داد: همین طور ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار ویژه در جهت وام خیرین و نیکوکاران اختصاص یافت تا در صورت دریافت وام توسط مددجویان این خیرین اقساط آنرا پرداخت کنند. از طرف دیگر در صدد جذب سپرده های خرد مردمی در سطح کلان هستیم تا بتوانیم ماحصل خوبی برای مددجویان داشته باشیم. همین طور هدف گذاری این صندوق شرکت در مراکز نیکوکاری است.

وی درباب نحوه ساعات کار صندوق امداد ولایت در روزهای کرونا اظهار داشت: به سبب نیاز به امور جاری مددجویان صندوق انداد ولایت در این ایام تعطیل نشد اما با برنامه ریزی های انجام شده این مراجعات مدیریت شده اند.

بگفته مدیر عامل صندوق امداد ولایت، حدود ۱۰۰ میلیارد تومان درباب ودیعه مسکن بنیاد مستضعفان توسط کمیته امداد اختصاص داده شده است. همین طور ۸۵ میلیارد تومان نیز از طرف صندوق امداد ولایت پرداخت شده است.

عاشوری اظهار داشت: صندوق ضمانت وام های اشتغال مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار به وجود آمده است که سرمایه آن به ۱۰۰ میلیارد تومان بالا رفته است. همین طور مطابق با آخرین آمار برای ۱۵۰۰ مددجوی کمیته امداد ضمانت اشتغال صادر گردیده است و حدود ۸ میلیارد تومان نیز جذب شده است.
1399/09/03
13:44:12
5.0 / 5
1381
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان