توضیحات وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباره تسهیلات جدید كرونایی:

شاغلان و خانواده شان مشمول دریافت تسهیلات كرونائی نمی شوند

شاغلان و خانواده شان مشمول دریافت تسهیلات كرونائی نمی شوند جوان بین: رئیس مركز روابط عمومی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی توضیحاتی درباب تسهیلات جدید كرونائی ارائه داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، حامد شمس در لایو اینستاگرامی درباره چگونگی حمایت جبرانی معیشت خانوارها در محدودیتهای شدید کرونائی بیان کرد: روزهای سختی را در حوزه بیکاری های ناشی از کرونا سپری میکنیم. کرونا تمام اجزای اقتصادی و اجتماعی زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است. دولت این دفعه به صورت هدفمند دو اقدام را بمنظور پشتیبانی از افرادی که در این ایام کرونائی نیازمند کمک هستند انجام می دهد.
وی ادامه داد: اول آنکه یک وام یک میلیون تومانی را در نظر گرفته که این وام به افرادی پرداخت می شود که در دوره قبل ثبت نام کرده باشند و همین طور بسته حمایت معیشتی دریافت میکنند. این بسته معیشتی یارانه بنزینی است که از سال قبل به سرپرست خانوار پرداخت می شود.
وی افزود: همین طور به تمام سرپرست خانوار به تعداد اعضای خانوارشان تا آخر سال ۱۰۰ هزار تومان پرداخت می شود.
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره تسهیلاتی که به خانوارها تعلق میگیرد، اضافه کرد: ۱۱ میلیون خانوار هستند که در مجموع جمعیت انها ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است. اگر سرپرست خانوار یا فردی در خانواده اش شاغل باشد این تسهیلات شامل حال او نمیشود. سرپرست خانواری که شاغل است و یا یکی از اعضای خانواده شاغل است نمی توانند از تسهیلات یک میلیون تومانی و یا کمک هزینه ۱۰۰ هزار تومانی به ازای هر نفر در ماههای چهارگانه سال استفاده کنند.
شمس در پاسخ به این پرسش که اگر شماره موبایل تغییر کرده باشد، ملاک چیست؟ اظهار داشت: ملاک ما همان شماره ای است که در فروردین ماه از اعضا دریافت کردیم.
وی اظهار داشت: تنها آن شماره تلفن هایی که در فروردین ماه معتبر اعلام شده و در سیستم ثبت شده اند را بعنوان سرپرست خانوار قبول می نماییم.
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: افرادی که این وام شامل حال شان میشود برای دریافت وام باید به شماره ۶۳۶۹ کد ملی سرپرست خانوار را ارسال نمایند ولی برای دریافت یارانه ۴ ماهه نیازی به ثبت نام نیست.
شمس در بخش دیگری از صحبتهای خود از مردم خواست که هنگام ارسال پیامک، کد ملی را به صورت فارسی و تنها یکبار به شماره ۶۳۶۹ پیامک را ارسال نمایند.
شمس در ادامه اظهار نمود: این یارانه به صورت هدفمند تنها شامل کسانی میشود که درآمد ماهیانه ندارند در نتیجه این ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر افرادی هستند که خودشان یا سرپرست خانواده شان در امد ثابت ندارند درنتیجه هر نوع بازنشسته ای که از سازمان تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق فولاد، صندوق عشایر و یا سایر صندوق های بازنشستگی مستمری ماهانه دریافت می کنند تسهیلات یک میلیون تومانی شامل حال آنها نمی گردد.
وی در بخش دیگری از صحبتهای خود اضافه کرد: ما دیتا بانک را در فروردین ماه گردآوری کردیم و به ۲۳ میلیون سرپرست خانوار تسهیلات یک میلیون تومانی کرونائی دادیم. ملاک ما برای وام دوم دیتا بانکی است که در فروردین ماه گردآوری شده است.
بگفته وی، تمام مددجویان بهزیستی و کمیته امداد بعنوان دو نهاد حمایتی بزرگ این تسهیلات شامل حالشان می شود.
شمس در بخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به این پرسش که پیش بینی می شود که چند پیامک دریافت شود؟ اظهار نمود: در فروردین ماه بطور متوسط از هر نفر بیش از ۳ پیامک دریافت کردیم. یعنی زمانی که به ۲۳ میلیون نفر پرداخت می شد، بیش از ۷۵ میلیون پیامک دریافت شد که یکی از دلیلهای این بود که افراد چند سیم کارت داشتند و از سیم کارت های متفاوت پیامک ارسال می کردند اما به سبب اینکه حالا شماره موبایل هایی که در نوبت قبل برای ما ارسال شده است در سیستم امده است، تعداد پیامک ها به این میزان نیست.
منبع:

1399/09/05
23:57:20
5.0 / 5
1392
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان