واریز وام یك میلیونی به حساب ۷ میلیون خانوار

واریز وام یك میلیونی به حساب ۷ میلیون خانوار جوان بین: رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره روند شناسایی و واریز کمک هزینه معیشتی 100 هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار اظهار داشت: در مرحله نهایی شناسایی هستیم و طبق اعلام دولت و ستادملی کرونا این مبلغ تا آخر آذر پرداخت می شود.


حامد شمس در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به پرداخت وام یک میلیون تومانی کرونائی اظهار نمود: ۱۱ میلیون سرپرست خانوار جامعه هدف ما بودند که در مرحله اول چهار میلیون و ۶۰۰ هزار نفر تقاضای خودرا ثبت کردند و بعد از شناسایی، لیست را به سازمان برنامه ارائه دادیم که پرداخت آن انجام شد.
وی اضافه کرد: در مرحله دوم نیز دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر شناسایی شدند که بتازگی وام یک میلیون تومانی به حسابشان واریز شده پس شمار دریافت کنندگان تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا به حدود هفت میلیون می رسد.
رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره روند شناسایی و واریز کمک هزینه معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی به خانوارها نیز توضیح داد و اظهار داشت: در مرحله نهایی شناسایی هستیم و طبق اعلام دولت و ستادملی کرونا این مبلغ تا آخر آذرماه پرداخت می شود.
شمس در پاسخ به اینکه آیا لازم است مشمولان خودشان اقدامی انجام دهند؟ اظهار نمود: خیر، لازم نیست مردم کاری انجام دهند و همانند تسهیلات یک میلیون تومانی نیازمند ارسال پیامک نیست. دریافت کمک معیشتی بلاعوض ۱۰۰ هزار تومانی نیازی به ثبت نام ندارد.
وی درباره مشمولان دریافت این کمک هزینه نیز اظهار داشت: همان خانواری که مشمول دریافت وام یک میلیونی می شدند مشمول کمک معیشتی هم می شوند. افرادی که معیشتی بگیر هستند و دفعه قبل درخواست وام یک میلیونی در فروردین داده بودند مشمول هستند و مهمترین خاصیت شان این است که درآمد ثابتی نداشته باشند؛ یعنی سرپرست خانواری چه شاغل و چه بازنشسته باشد و به هر میزانی درآمد ثابت داشته باشد در گروه هدف ما قرار نمی گیرد.
رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دولت، پیرو فرمایشات رهبری برای پشتیبانی از گروه های پایین دست جامعه، در این طرح گروه های کم برخوردار که هیچ درآمد ثابتی ندارند را مدنظر قرار داده است که همان ۱۱ میلیون سرپرست خانوار هستند و کارگران فصلی، کشاورزان فصلی، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و افرادی که درآمد و شغل ثابتی ندارند را شامل می شود.1399/09/23
14:02:18
5.0 / 5
1274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان