شهرداری پاریس به علت انتصاب بیش از اندازه مدیران زن جریمه شد

شهرداری پاریس به علت انتصاب بیش از اندازه مدیران زن جریمه شد به گزارش جوان بین شهرداری پاریس به علت استخدام بیش از اندازه زنان در پست های بالای مدیریتی در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۹۰ هزار یورو جریمه شد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، "ان ایدالگو"، شهردار پاریس در نشست شورای شهر پاریس با بیان این موضوع، این تصمیم ضد شهرداری را پوچ، ناعادلانه و غیرمسئولانه خواند.
ایدالگو اظهار داشت: همه ما باید مبحث انتصاب زنان را با جدیت و قاطعیت به پیش ببریم چونکه شکاف جنسیتی در پست های مدیریتی در تمام فرانسه همچنان زیاد است.
بر مبنای قانونی معروف به «سوواده» در فرانسه که در سال ۲۰۱۳ تصویب گردید، ترکیب جنسیتی مدیران عالی رتبه در سازمان های دولتی نباید از نسبت ۴۰ به ۶۰ برای زنان و مردان فراتر رود. شهرداری پاریس به این علت جریمه شده است که در سال ۲۰۱۸ ترکیب مدیران عالی رتبه زن به مرد در این سازمان، ۱۱ به ۵ بود و بدین سان نسبت زنان در این پست ها از ۶۰ درصد فراتر رفته و به ۶۹ درصد رسیده بود.
قانون نسبت جنسیتی مدیران در سال ۲۰۱۹ لغو شد اما جریمه شهرداری چون در ارتباط با سال ۲۰۱۸ بوده که قانون هنوز وجود داشته، باید پرداخت گردد.
به گزارش یورونیوز، "املی دومون شالن"، وزیر خدمات دولتی فرانسه هم با یادآوری لغو ماده مورد نظر قانون سوواده در سال ۲۰۱۹ حمایت خود از ان ایدالگو را در توییتر اعلام نمود و نوشت که پول جریمه پرداخت شده صرف فعالیتهای ملموس برای افزایش نقش زنان در پست های دولتی خواهد شد.
منبع:

1399/09/26
13:31:36
5.0 / 5
1162
تگهای خبر: خدمات , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان