رئیس كمیته امداد:

افزایش 25 درصدی مستمری مددجویان پاسخگوی معیشت آنها نیست

افزایش 25 درصدی مستمری مددجویان پاسخگوی معیشت آنها نیست به گزارش جوان بین رئیس کمیته امداد ضمن اشاره به پیشبینی افزایش ۲۵ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در لایحه بودجه سال آینده، اظهار داشت: این رقم پاسخگوی معیشت خانواده های تحت حمایت نیست و کمیسیون تلفیق مجلس قول افزایش این رقم را داده است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سیدمرتضی بختیاری در دیدار با آیت الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ضمن اشاره به فعالیتهای کمیته امداد در حوزه توانمندسازی اظهار داشت: یکی از مهمترین محورهای توانمندسازی، ایجاد اشتغال است که در همین راستا تا آخر سال جاری بیشتر از ۲۰۰ هزار شغل در کشور برای مددجویان راه اندازی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه سال آینده ۶۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی برای کمیته امداد پیشبینی شده است، تصریح کرد: در کنار ایجاد طرح های اشتغال، با احیای اشتغال خانگی، موج جدیدی از خوداشتغالی خانواده های تحت پوشش بخصوص زنان سرپرست خانوار را به وجود خواهیم آورد.
رئیس کمیته امداد با اشاره پیشنهاد دولت در خصوص افزایش ۲۵ درصدی مستمری مددجویان در سال آینده تصریح کرد: این میزان افزایش، برای معیشت مددجویان کافی نیست و کمیسیون تلفیق مجلس وعده داده است از محل دیگر منابع، به خانواده های تحت حمایت کمک نماید.
بختیاری همینطور تأمین مسکن را از دیگر ابعاد توانمندسازی مددجویان دانست و اظهار داشت: با کمک بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و دولت، ساخت ۳۱ هزار واحد مسکونی در کل کشور در دستور کار است که با اجرای این برنامه ها، انتظار می رود مشکل مسکن ایتام در سطح شهرهای کوچک و روستاها رفع گردد.
بختیاری با اشاره به اینکه ۱۵۰۰ واحد مسکونی طی یک سال آینده برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر راه اندازی می شود، اظهار نمود: همینطور در حوزه اشتغال سال جاری بیشتر از ۶ هزار شغل در استان بوشهر ایجاد می شود.
ایت الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر هم در این دیدار با تقدیر از رویکرد توانمندسازی مددجویان توسط کمیته امداد اظهار داشت: تعیین نقشه جامع توانمندسازی خانواده های نیازمند توسط کمیته امداد ضروریست.
وی ادامه داد: بر طبق این نقشه می توان در یک زمان معین و با ایجاد کارگروه هایی با همین مبنا، خانواده های تحت حمایت را توانمند کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، آیت الله صفایی بوشهری تصریح کرد: در استان بوشهر شاهد یک هم افزایی خوب بین مردم خیر و نیکوکار با کمیته امداد هستیم که نتایج آن در سرفصل های کاری این نهاد بخصوص در حوزه مشارکت های مردمی و زکات قابل مشاهده می باشد.
منبع:

1399/10/12
23:24:09
0.0 / 5
1343
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان