كد كودك در سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ افتتاح شد

كد كودك در سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ افتتاح شد به گزارش جوان بین عضو شورای شهر تهران اطلاع داد که با پیگیری کمیته پیگیری و نظارت مصوبه شهر دوستدار کودک، کد کودک در سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ شهرداری تهران افتتاح شد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، الهام فخاری مسئول کمیته پیگیری و نظارت مصوبه شهر دوستدار کودک از ایجاد کد کودک در سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ شهرداری تهران اطلاع داد و اظهار نمود: ما در شورای شهر تهران مصوبه ای با عنوان شهر دوستدار کودک داریم که این مورد شامل حضور کودکان در شهر، حقوق آنها و خدماتی است که در شهر باید به آنها ارائه بشود تا در کنار زندگی سالم، فرصت پرورش استعدادهایشان فراهم آید که پیرو این مصوبه پیگیر ثبت بخش کودک در سامانه های تماس مردمی شهرداری تهران بودیم.
مسئول کمیته پیگیری و نظارت مصوبه شهر دوستدار کودک ضمن اشاره به اینکه پیرو مصوبه شورای شهر تهران فعالیتهایی برای ارائه بهترین خدمات به کودکان انجام می شود، بیان نمود: از ادوار گذشته اقداماتی برای این مورد صورت گرفته که مستندات آن موجود است و در این دوره هم روی این مورد به صورت سیستماتیک تر و منظم تر فکر شده است.
فخاری اضافه کرد: ما این مورد را در نظر گرفته ایم که باید مطالبه شهروندی را در امور کودکان داشته باشیم به این معناکه کودکان یا والدین آنها اگر در شهر موردی را می بینند که نیازمند اصلاح است و یا نیازمند ایجاد است، به شهرداری گزارش بدهند.
وی تصریح کرد: در همین راستا مکاتبه ای با پیروز حناچی شهردار تهران داشتیم که در سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ شهرداری تهران «کد شهر دوستدار کودک» را تعریف نماییم تا نیازهای کودکان و مشکلاتی که برای آنها در شهر وجود دارد در آنجا گزارش شود.
به قول وی، تمامی پیام های در ارتباط با مهدکودک های وابسته به شهرداری تهران، زمین بازی کودکان، خط کشی روبروی مدارس ابتدایی، کارت بلیت در رابطه با حمل و نقل و خدمات حوزه حمل و نقل کودکان و مصادیق مشابه از راه «کد دوستدار کودک» قابل گزارش است.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه الان با مساعدت شهرداری تهران کد کودک در سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ ثبت شده است، مطرح کرد: در این دوره مدیریت شهری همچون شورای شهر و شهرداری تهران مسئله کودکان برایشان مهم می باشد و درنهایت با همکاری سازمان بازرسی شهرداری و معاونت اجتماعی بعنوان نهادی که دبیرخانه شهر دوستدار کودک آنجا برقرار است، این کد تعریف شده است.
بنا براعلام دفتر این عضو شورای شهر، مسئول کمیته پیگیری و نظارت مصوبه شهر دوستدار کودک در انتها اظهار نمود: از این به بعد مردم هر مسئله ای در حوزه کودک داشته باشند می توانند آنرا در سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ شهرداری تهران گزارش دهند و ما از راه شورای شهر به گزارش ها رسیدگی می نماییم و شهرداری تهران هم به واحد مربوطه اعلام و به آن رسیدگی می کند.
منبع:

1399/10/24
13:25:01
0.0 / 5
1230
تگهای خبر: خدمات , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان