سیمای ۴۲ سالگی انقلاب در قاب تلویزیون

سیمای ۴۲ سالگی انقلاب در قاب تلویزیون به گزارش جوان بین مستندهای «انقلاب نازی ها»، «عدل پهلوی» «اتاق روشن»، «فرزند CIA»، «هفت تیرهای کاغذی»، «سال های خاکستری»، «آن روزها»، «شخصیت های انقلابی دهه فجر»، «ایران مدل پهلوی»، «مدرسه انقلاب»، «نبردهای فانتوم» و « دادگاه ویژه انقلاب» در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روی آنتن سیما می روند.به گزارش عصر چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، شبکه های سیما در دهه فجر انقلاب و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، برنامه های مختلفی را برای مخاطبان خود تدارک دیده اند.

برنامه های شبکه یک در روزهای دهه فجر

جدول پخش شبکه یک سیما با برنامه های کارنامه، حرف قطعی، ملت قهرمان و انقلاب مسجد در ساعات ۱۸، ۱۹: ۳۰، ۱: ۳۰ و ۳ به تبیین مبارزات انقلابی می پردازد.

برنامه های بامداد بخیر ایران، سیمای خانواده، نگاه یک، ثریا و فرمول یک هم منعطف با ایام پیروزی انقلاب اسلامی با حضور میهمان های انقلابی روی آنتن می رود.

همچنین مجموعه نمایشی روزهای ابدی که مبین حال و هوای روزهای انقلاب است هم هر شب ساعت ۲۲: ۱۵ از شبکه یک پخش می شود.

گرامیداشت دهه فجر در شبکه دو

برنامه دست در دست به تهیه کنندگی هادی خدادی؛ دورهمی زمستانی شبکه دو سیماست که به مناسبت آغاز جشن های پیروزی انقلاب اسلامی به صورت ویژه ای به گرامیداشت انقلاب اسلامی می پردازد. در این برنامه که از دوشنبه ۱۳ تا جمعه ۱۷ بهمن ماه هر شب روانه آنتن می شود فضایی شاد و آرام شبانه در نظر گرفته شده و به مناسبت روز ورود امام (ره) هم به صورت ویژه و خاصی تقدیم مخاطبان می شود.

برنامه غیر محرمانه با هدف بررسی موضوعات روز جامعه و گفتگو پیرامون مسائل مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و... از جمعه ۱۰ بهمن روانه آنتن شبکه دو سیما می شود.

غیر محرمانه در تلاش است تا دغدغه های روز جامعه را در تعامل با مردم به قاب تلویزیون بیاورد. در این برنامه با بهره بردن از استودیو مجازی، خروجی تصویری در ابعاد نزدیک به ۸۵۰ متر مربع و بالغ بر ۸۰ دوربین مجازی و واقعی را برای نخستین بار به آنتن تلویزیون ایران خواهد فرستاد.

غیرمحرمانه کاری است از گروه اقتصاد و دانش به تهیه کنندگی و کارگردانی علیرضا عاصم یوسفی و اجرای محمدجعفر خسروی که جمعه ها پس از اذان مغرب روی آنتن شبکه دو خواهد رفت.

زنده باد زندگی کاری از گروه اقتصاد و دانش به تهیه کنندگی محمدجعفر خسروی به تناسب ایام دهه فجر هر روز به یکی از مباحث در رابطه با انقلاب اسلامی و دستاوردهای دوران انقلاب خواهد پرداخت و رقابتی تحت عنوان

مسابقه بزرگ عکس انقلاب از شنبه برای مخاطبان در نظر گرفته شده است. این برنامه از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۰: ۳۰ روانه آنتن می شود.

فصل جدید گام دو به تهیه کنندگی مرتضی یعقوبی با محوریت تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط کارشناسان، نخبگان و جمعیت جوان گام دومی ها از دیگر برنامه هایی است که برای این ایام در نظر گرفته شده است.

برنامه نمایشی با هم برای هم از شنبه تا چهارشنبه پس از مسابقه تلفنی دو در دو حوالی ساعت ۲۰: ۰۰ با تاکید بر مباحث تحکیم خانواده، سبک زندگی و روابط بین زوجین که به چالش های زندگی زوجین با زبان طنز می پردازد هم در این روزها روانه آنتن می شود.

دهه شصتی ها به تهیه کنندگی فرج آلادین برنامه ای با محوریت مرور خاطرات شیرین دهه ۶۰ هم در این روزها موضوعاتی منعطف با این رویداد تاریخی کشورمان برگزیده است.

گروه سیاسی شبکه دو سیما هم دو مستند به نامهای پرواز پیروزی به مناسبت بازگشت بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) به ایران و آخرین تاج به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به تهیه کنندگی محسن اولیایی روانه آنتن می کند.

برنامه میخچه به تهیه کنندگی حسین زارع زاده با رویکرد ویژه انقلابی در فضای مجازی به صورت ویژه ای در جدول پخش برنامه های شبکه دو سیما قرار دارد.

گروه کودک و نوجوان شبکه دو هم برنامه دست کی بالا را به تهیه کنندگی محسن مناجاتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن هر روز ساعت ۹ بامداد با داستان ها و قصه هایی ویژه روانه آنتن می کند.

برنامه برپا به تهیه کنندگی سید حمید امامی برای پخش در این ایام در نظر گرفته شده است. در این برنامه در بخش هایی نمایشی که توسط کودکان و نوجوانان اجرا می شود به دستاوردهای انقلاب پرداخته می شود.

برنامه با ما بیا به تهیه کنندگی سید مجتبی ظریفیان و کارگردانی آزیتا رضایی هم در این ایام به صورت ویژه ای روانه آنتن می شود. همینطور گزیده ای از قسمت های پخش شده «بچه محل» برای پخش در این ایام تدارک دیده شده که تقدیم مخاطبان می شود.

در انتهای الوند صبحگاهی به تهیه کنندگی امیرحسین آذر که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷: ۳۰ روانه آنتن می شود، محوریت گفت وگوهای خویش را دستاوردهای دوران انقلاب قرار داده و بر این اساس از میهمانان مرتبط دعوت می شود. همینطور در سری شبانگاهی این برنامه هم که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۱: ۰۰ روانه آنتن می شود افراد در رابطه با موضوعات انقلابی در حوزه های فرهنگی، هنری، اجتماعی و... میهمان برنامه خواهند بود.

زعفران به تهیه کنندگی محمد سلوکی جمعه ساعت ۱۰: ۰۰ به صورت یک جُنگ شاد روانه آنتن می شود و ضمن استفاه از میان برنامه هایی با موضوعات مرتبط، گزارش هایی استانی از سراسر نقاط ایران آماده پخش شده است.

برنامه نمادو هم با تهیه مستندهایی از سراسر ایران به نخبگان انقلابی و دستاوردهای ۴۲ ساله انقلاب اسلامی خواهد پرداخت و مسابقه زنده تلفنی «دو در دو» به تهیه کنندگی مجتبی صدخسروی در سوالات خود به موضوعات در رابطه با تاریخ انقلاب و دهه فجر خواهد پرداخت.

برنامه عصر خانواده هم در گفتگوهای خود محوریت دستاوردهای انقلاب در حوزه خانواده و زنان را مورد توجه قرار داده است. همینطور در این برنامه پویش «خانواده پایدار» از تولد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن تا آخر دهه فجر در نظر گرفته شده است.

برنامه ایران دخت هم یکی دیگر از تدارکات شبکه دو سیماست که در آیتم های ۵ دقیقه ای به دستاوردهای حوزه زنان طی دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی می پردازد.

هزار و یک شب هم عنوان یک جُنگ شاد با بخش های نمایشی ویژه روز زن است که در این مناسبت فرخنده روانه آنتن می شود.

همچنین مثبت خانواده که جمعه ساعت ۱۲: ۰۰ روانه آنتن می شود از میهمانان در رابطه با موضوعات انقلابی در این برنامه بهره می برد.

مستند خرمشهر، انیمیشن های افسانه ماردوش و نبرد فریدون و جشنواره سینمایی انقلاب هم از دیگر تدارکات شبکه دو سیماست که در این ایام تقدیم مخاطبان این شبکه خواهد شد.

شبکه سه سیما همراه با فجر انقلاب

برنامه سلام بامداد خیر همچون برنامه هایی است که از شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۷ تا ۹: ۳۰ با دعوت از کارشناسان مختلف به موضوعات مرتبط این ایام می پردازد.

بدون توقف از شنبه تا چهارشنبه در ساعت ۱۹: ۳۰ همراه با کارشناسان به موضوعاتی همچون وقایع انقلاب اسلامی و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی می پردازد.

برنامه هفت همراه با جشنواره فجر به بررسی فیلمهای چشنواره می پردازد.

همچنین مستندهای انقلاب نازی ها، خشت اول، پسر اول، نسل ها، عدل پهلوی، تاریک خانه روشن مقرر است به مناسبت این ایام پخش شوند.

گفتنی است برنامه هایی مانند طبیب و عطسه در فضای ایام دهه فجر برنامه های خویش را روانه آنتن می کنند.

از «طلوع» صبحگاهی تا «اهالی شب» شبکه چهار همه یک صدا در بانگ پیروزی انقلاب

چراغ مطالعه ویژه دهه فجر به مدت ۱۰ شب، از ۱۲ الی ۱۴ بهمن ساعت ۲۱، از شنبه تا چهارشنبه ویژه این ایام تولید و پخش می شود. برنامه تلویزیونی چراغ مطالعه به کوشش گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما و با سردبیری محدثه پیرهادی و اجرای کورش علیانی و تهیه کنندگی مرتضی روحانی، ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

مستند اتاق روشن به تهیه کنندگی میرصمدی کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیماست که جریان های اتفاق افتاده در راه انقلاب اسلامی را به تصویر می کشد. این مستند به مدت ۱۰ شب، از ۱۱ بهمن الی ۲۲ بهمن هرشب ساعت ۲۲ از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.

میزهای تخصصی مجله هنری و شبانه شبهای هنر از ۱۲ الی ۱۴ بهمن ساعت ۲۳ به صورت زنده، به جشنواره های تحسمی، تئاتر، فیلم فجر اختصاص یافته است.

تئاتر تلویزیونی سکوت به نویسندگی و کارگردانی هنری مهرداد رایانی مخصوص به مناسبت ایام دهه فجر روی آنتن شبکه چهار می رود. این تئاتر تلویزیونی در یک قسمت ۶۰ دقیقه ای به تهیه کنندگی نیما دهقان و کارگردانی تلویزیونی بیژن صمصامی با محوریت دفاع مقدس تهیه شده و امین زندگانی، سپیده نظری پور، شیوا بلوریان، اسرافیل علمداری و اشکان رایانی مخصوص در آن بازی کرده اند.

در خلاصه داستان سکوت آمده است: مادر مهر سکوت بر لب زده، در حالیکه پنجشنبه جشن نامزدی پسرش جهان است و او را به سبب چک برگشتی بازداشت کرده اند. حاج عسگر، پدر جهان جانباز انقلاب و در حال مرگ است. سکوت» جمعه ۱۷ بهمن ساعت ۱۵ از قاب نمایشخانه شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

اهالی شب به پاسداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی، تدارک ویژه ای دیده است. از صدای شب که گروه آکاپلای جان برای ایران می خوانند تا دیگر آیتم ها که حال و هوای بهمن ۵۷ خواهند داشت.

مستند فرزند CIA به کارگردانی ایمان گودرزی و تهیه کنندگی احمد شفیعی محصول و تولید است. فرزند CIA خاطرات تعدادی از فعالان و اعضای وقت ساواک و دیگران را روایت می کند. سفر محمد رضا شاه پهلوی به آمریکا و طلب طرحی جامع برای امنیت در ایران و استقبال دولت آمریکا از این در خواست، استفاده از تجارب سازمان C.IA جهت راه اندازی سازمان امنیت و اطلاعات کشور معروف به "ساواک" در ایران، مصاحبه وخاطرات عوامل ساواک

درخصوص چگونگی شکل گیری و ساختار و عملکرد آن، نیروهای استخدامی، تیمور بختیار بعنوان نخستین رئیس این سازمان، اداره ها وکمیته های وابسته، کمیته مشترک ضد خرابکاری، نقش سازمان امنیت اسرائیل، موساد در کمک به ساواکی ها و.... همچون موضوعاتی هستند که در این مستند به آنها پرداخته می شود. این مستند جمعه ۱۷ بهمن ساعت ۲۲ از شبکه چهار پخش خواهد شد.

برنامه صبحگاهی طلوع هم با حضور میهمانان و گفتگوهای ویژه و هم آیتم های متنوع، به روزهای بهمن ۵۷ می پردازد و حال و هوای آن روزها را یادآور می شود. طلوع» به تهیه کنندگی علی خسروی کاری از گروه دانش شبکه چهار سیماست که هر روز ساعت ۹ بامداد به رویدادهای روز می پردازد.

مجله تصویری چرخ دستاوردهای ایران در زمینه های علم و فناوری، پروژه های برتر دانشگاه ها، موسسات و سازمان های علمی و پژوهشی، کارخانه ها و مراکز فناورانه و زندگی چهره های دنیای علم و فناوری ایران در طول چهار دهه ی گذشته را بررسی می کند. چرخ به تهیه کنندگی الهه بهبودی از یکشنبه تا چهارشنبه روی آنتن می رود.

جشن انقلاب در شبکه پنج سیما

ویژه برنامه تاریخی سرچشمه، به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در ۱۰ قسمت به بررسی حوادث و اتفاقات پیش آمده در انقلاب می پردازد. این برنامه با هدف بررسی و تحلیل وقایع ۱۷شهریور، به اوضاع زندان های آن زمان می پردازد و گرایش هنرمندان و مکان های فرهنگی عصر پهلوی را تحلیل و بررسی می کند. سرچشمه هر شب ساعت ۲۰ پخش می شود.

این برنامه دیدار همافران با امام و نقش نیروی هوایی ارتش و بازار تهران را در انقلاب اسلامی ایران تصویر می کند. گفتنی است کمیته استقبال از امام خمینی از دیگر موضوعاتی است که برنامه سرچشمه در ایام انقلاب به آن می پردازد.

سرچشمه کاری از گروه تلویزیونی بسیج صدا و سیما با همکاری گروه سیاسی شبکه پنج سیما است که موضوعات مختلف تاریخ انقلاب را با حضور شاهدان عینی و کارشناسان آن مبحث بررسی و برای نخستین بار فیلمهای کمتر دیده شده ی تاریخ انقلاب را منتشر می کند.

مستند هفت تیرهای کاغذی به تهیه کنندگی محمد ساسان از آغاز بهمن ماه در ۲۲ قسمت ۱۰ دقیقه ای به بررسی مطبوعات قبل از انقلاب و روزنامه نگارانی که ضد منافع ملی و مردم عمل کرده اند می پردازد.

برنامه تلویزیونی نقد سینما از ۱۲ بهمن ماه هر شب ۳۰ دقیقه صبح به مناسبت سی و نهمین جشنواره فیلم فجر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود. این ویژه برنامه به مدت۱۰ شب با اجرای امیررضا مافی و تهیه کنندگی یوسف بچاری از برج میلاد با هدف نقد و بررسی فیلمهای سی و نهمین جشنواره فیلم فجر تقدیم مخاطبان خواهد شد.

برنامه صبحگاهی یه روز تازه از آغاز دهه فجر معطوف به این مناسبت از ساعت ۷ تا ۹ بامداد پخش می شود. مجله خبری صبحگاهی یه روز تازه در روزهای دهه فجر به بازخوانی دستاوردهای ۴۲ ساله انقلاب می پردازد و بخش های ویژه و جذابی از جشنواره فیلم فجر را روی آنتن خواهد برد. این برنامه همینطور روز ۲۲ بهمن از ساعت ۹ تا ۱۲ به صورت زنده پخش می شود. حضور گزارشگر یه روز تازه در خیابان انقلاب و آزادی و تهیه گزارش از چگونگی برگزاری این جشن و رویداد ملی در روزهای کرونا، تماشایی خواهد بود.

یه روز تازه کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما به تهیه کنندگی مشترک شهرام نسترن راد و روح الله رحیمی از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷ تا ۹ بامداد با بخش های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و... با اجرای وحید رونقی، فریبا باقری، حافظ کاظم زاده، مهدی واعظی، صدیقه مرادی و علی مرادخانی روی آنتن می رود.

ویژه برنامه ترکیبی و گفتگو محور ما ایرانیان در روزهای دهه فجر با رویکرد معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی و پروژه های ملی روی آنتن می رود. این برنامه با محوریت امید آفرینی به گفتگو با چهره های شاخص و برجسته می پردازد. همینطور افراد حاضر در استودیو از حس و حال خوب خود و خاطرات انقلاب می گویند. «ما ایرانی ها» در دهه فجر از شنبه تا چهارشنبه هر شب ساعت ۲۲: ۰۵ پخش می شود.

برنامه های قرنطینه، ورزشگاه و پنج ستاره دیگر برنامه های گروه اجتماعی است که معطوف به جشن انقلاب روی آنتن خواهد رفت.

برنامه به خانه بر می گردیم که هر روز ساعت ۱۶: ۴۵ از شبکه پنج سیما روی آنتن می رود، در دهه فجر با حضور میهمانان و کارشناسان مرتبط به مبحث انقلاب اسلامی ایران می پردازد.

همچنین ویژه برنامه مهمانی به خانه بر می گردیم و برنامه دست خط هم در این دهه مبارک، تماشایی خواهد شد. «دست خط» دو گفتگوی ویژه با حاج علی ثقفی، برادر همسر امام خمینی (ره) و امیر عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیرامون انقلاب ۵۷ و بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی با امام خمینی (ره) گفتگو خواهد نمود. این برنامه جمعه ها ساعت ۱۶: ۲۰ تماشایی می شود.

گروه معارف شبکه پنج سیما، با پخش مستند سالهای خاکستری و برنامه های ظهرگاهی تا نیایش و عطر عاشقی به استقبال جشن انقلاب می رود.

سال های خاکستری به تهیه کنندگی و کارگردانی ایمان گودرزی همزمان با آغاز دهه مبارک فجر هر روز ساعت ۱۶ روی آنتن می رود. این مستند که در ۱۰ قسمت ۲۰ دقیقه ای ساخته شده با بازی اسما حسینی راوی زندگی افرادی است که سال ها در زندان های ستم شاهی روزگار گذراندند تا انقلاب و ارزش های دینی و انقلابی در سال۵۷ به ثمر بنشیند. سالهای خاکستری بر مبنای خاطرات و دست نوشته هایی از طاهره سجادی ساخته شده که درباره ده تن از مبارزان سیاسی دهه ۴۰ و ۵۰ است.

برنامه ظهر گاهی تا نیایش و عطر عاشقی هم در این ایام معطوف به این مناسبت خواهد بود.

گروه تهران و شهروندی با مسابقه آنلاین و تلویزیونی برخط شو و برنامه گزارشی در شهر در استان دهه مبارک فجر را جشن می گیرد. مسابقه جذاب برخط شو با طرح سوال های انقلابی میزبان شرکت کنندگان مسابقه می شود و مخاطبان می توانند با نصب اپلیکیشن شبکه پنج سیما به صورت برخط در مسابقه ویژه بینندگان شرکت کنند. این برنامه از شنبه تا سه شنبه هر شب ساعت ۲۱: ۳۰ تماشایی می شود.

برنامه در شهر، در استان ضمن تهیه گزارش از پیشرفت های شهری بعد از انقلاب اسلامی ایران، گزارش های ویژه ای از برنامه های دهه فجر در سطح استان خواهند داشت.

تامین برنامه و پخش شبکه پنج سیما برنامه های نمایشی و میان برنامه های جذابی را برای پخش در این ایام تدارک دیده اند. پخش سینمایی فصل آخر و مستند آن روزها روز جمعه ۱۷ بهمن به ترتیب ساعت ۱۳: ۳۰ و ۲۲: ۱۰ همچون آثار نمایشی و تامینی است که تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

داستان فیلم تلویزیونی فصل آخر به کارگردانی اسماعیل فلاح پور و هنرنمایی هوشنگ توکلی، فقیهه سلطانی، فرحناز منافی ظاهر و پرویز شفیع زاده در زمان حال می گذرد و بازگشتی به سال ۵۶ دارد. این تله فیلم داستان دختری را روایت می کند که یکی از کتاب های پدرش را که نویسنده بوده است مطالعه می کند و با حقایقی تکان دهنده مواجه می شود. اتفاقات این داستان در دوران معاصر می گذرد و مطالب کتاب، شخصیت های داستان را در فضای سال ۵۶ قرار می دهد. دختر نویسنده کتاب که داستان نوشته شده پدر را می خواند، به دنبال مادرش می گردد که پیش از انقلاب گرفتار حادثه شده است و همدیگر را گم کرده اند. او با خواندن کتاب و پیدا کردن شخصیت های داستان و...

همچنین پخش شبکه پنج سیما وله، میان برنامه، موسیقی تصویر و... را تدارک دیده است که در فاصله بین برنامه ها روی آنتن خواهد برد.

«به وقت ایران» شبکه هفت در دهه فجر

مشاعره بزرگ ایران با مبحث مشاعره و مسابقه شعر خوانی بین شرکت کنندگان برنامه با سرودن اشعار و متن هایی با مبحث پیروزی انقلاب اسلامی با رویکرد ترویج زبان وادبیات فارسی در روزهای دهه فجر ساعت ۲۱ روی آنتن می رود.

برنامه به وقت ایران هر شب ساعت ۲۲ پخش می شود، این برنامه تبیین بیانیه گام دوم از جانب رهبر معظم انقلاب است که با حضور و گفتگو با مسئولین کشوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی پخش می شود.

برنامه زنگ هفت که هر شب ساعت ۱۸: ۲۰ روی آنتن شبکه آموزش می رود، در گفتگوی زنده تلفنی با مدیران بخش های مختلف دولتی و بیان دستاوردهای چهل ساله انقلاب در حوزه های مختلف تلاش در گرامی داشت این دهه دارد.

دکتر سلام که به بیان دستاوردها در حوزه پزشکی و داروسازی در پس از پیروزی انقلاب اسلامی تابحال توسط پزشکان متخصص در رشته های مختلف می پردازد، هم در این ایام ساعت ۱۳: ۳۰ پخش می شود.

گفتگو با افراد مبارز و خانواده های ایشان، بیان خاطرات ایشان، برجسته سازی شخصیت و زندگی این افراد از زبان دوستان و نزدیکانشان محورهایی هستند که در برنامه «ماگرام» هر شب ساعت ۲۰ پخش می شود.

دوربین هفت هر روز ساعت ۱۶ با تهیه گزارش از برگزاری و پاسداشت همایش ها، رزمایش ها، رویدادها و جشن های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گزارش مردمی روی آنتن شبکه آموزش می رود.

رادیو هفت با اجرای منصور ضابطیان هر شب در این ایام ساعت ۲۳ به خوانش و اجرای متن های با مبحث ایران و ایرانی توسط هنرمندان رشته های مختلف هنری و فرهنگی می پردازد. همینطور دعوت از مهمانان ویژه این ایام، کلیپ و نماهنگ و... از دیگر بخش های این برنامه است.

تبیین مبارزات مردم ایران که منجر به پیروزی انقلاب شده با رهبری حضرت امام خمینی (ره) با زبان کودکانه توسط مدرسین مقطع ابتدایی در برنامه، وله و نماهنگ و تیزرهای مرتبط هر روز ساعت ۸ در «مدرسه تلویزیونی» صورت می گیرد.

برنامه صبحگاهی صبحی دیگر که هر روز ساعت ۹: ۱۵ پخش می شود، گفتگو با مهمانان ویژه، آیتم روزنگار انقلاب، پخش آهنگ های انقلابی به همراه تصاویر روزهای پیروزی انقلاب در سال ۵۷، پلاتوی مجری برنامه، خواندن پیامک های دریافتی از بینندگان از آیتم های این برنامه هست.

برنامه گفتگومحور مرورگر با هدف بیان دستاوردهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه های علمی همچون علم نجوم، اختراعات علمی و... با حضور کارشناسان حوزه های مختلف روی آنتن شبکه آموزش می رود، این برنامه در این ایام ساعت ۱۹ پخش می شود.

دستاوردهای حوزه کشاورزی و شیلات در پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط کارشناسان و مسئولین وزارت جهاد کشاورزی در برنامه رویش بیان می شود. این برنامه هر شب ساعت ۱۹: ۱۵ روی آنتن می رود.

برنامه روزگاری ایران هر شب ساعت ۲۲: ۴۰ با اجرای خسرو معتضد کارشناس حوزه تاریخ به تبیین تاریخ شفاهی ایران می پردازد.

«کاروان قرانی انقلاب» در شبکه قرآن و معارف

کاروان قرانی انقلاب از آغاز دهه فجر و راس ساعت ۹ بامداد دوازدهم بهمن فعالیت خویش را از جنوبی ترین نقطه ایران، بندرعباس آغاز می کند و تا ساعت ۱۵ ادامه خواهد داشت.

در روز پانزدهم بهمن این کاروان با حضور در مرقد مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره)، از ساعت ۱۲: ۴۵ تا ۱۴ با قرائت آیاتی از کلام الله مجبد که مبنای نهضت جهانی حضرت امام قرار گرفت، با آرمان های قرانی این رهبر عارف تجدید میثاق خواهد نمود.

همچنین در نخستین روز از دهه فجر در ساعت ۱۳: ۳۰ سخنرانی با مبحث انقلاب اسلامی از شبکه پخش می شود.

مستند شخصیت های انقلابی دهه فجر هم هر روز ساعت ۱۶ و ۳۰ از این شبکه پخش می شود.

در روز ۲۲ بهمن و با عنایت به شرایط کرونایی موجود و عدم برگزاری راهپیمایی به صورت گسترده، از ساعت ۸ بامداد تا ۱۲، ویژه برنامه ای با حضور مهمانان برگزار می گردد و برنامه مصباح هم دستاوردهای نهادهای قرآنی و رویدادهای مهم قرآنی را به تصویر می کشد.

عطر و بوی انقلاب در شبکه جام جم

برنامه های روز خوش، جمع ایرانی و خانه مهر به صورت ویژه همراه با دعوت از مهمانان، گل آرایی، پخش پلی بک، کلیپ و نواهای حماسی و ملی، برنامه گزارشی در ایران و تهیه گزارش مردمی و گفتگو با مردم درباره خاطرات انقلاب و دلبستگی اقشار مختلف به نظام و وطن پخش می شود.

برنامه های جشن انقلاب از گروه کودک و رواق پنجشنبه ۱۶ بهمن با مبحث مبانی نظری و دینی مردم سالاری دینی و ضرورت برگزاری حکومت اسلامی در شبکه جام جم پخش می شود.

همچنین برنامه های جدید بدون شرح، تاریخ به روایت اسناد، فیلم خانه در ۱۴ قسمت با نمایش آثار مستند ساخته شده در زمان پیش از انقلاب و بازخوانی وضعیت اجتماعی و اقتصادی مردم آن زمان، از شنبه ۱۱ اسفند،

به وقت ایران در ایام شنبه و یکشنبه ۱۱ و ۱۲ بهمن، برنامه «کنکاش» روز شنبه ۱۱ بهمن با مبحث انقلاب اسلامی از دیگر برنامه های شبکه جام جم است که روی آنتن می رود.

رنگ و بوی فیلمهای انقلابی در شبکه نمایش

شبکه نمایش در روزهای دهه فجر در ساعتهای ۱۳ و ۲۱ فیلمهای مناسبتی ویژه این ایام برای پخش در نظر گرفته است.

در ساعت ۱۳ فیلمهای مادر مادر، دژ سوق، زمانی برای ماندن، بن سای، روزنامه دیواری، دیوارهای یخی و تاراج را پخش می کند.

این شبکه در ساعت ۲۱ فیلمهای شیلات، خبرچین، روز سوم، تبعیدی ها، میهمانی خصوصی، دیده بان و ماجرای نیمروز را به روی آنتن می برد.

نسیم انقلاب در شبکه نسیم

برنامه کودک شو منعطف به حال و هوای انقلابی از ۱۱ بهمن ماه هر شب ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه نسیم می رود.

نسیم آوا هر شب ساعت ۲۰: ۳۰ به بازخوانی قطعه های انقلابی می پردازد.

سری جدید چهل تیکه با اجرای محمدرضا علیمردانیان هم از دیگر برنامه های شبکه نسیم هست که در روزهای دهه فجر ساعت ۲۱ روی آنتن می رود.

قرار است به بهانه آغاز جشنواره فیلم فجر چهل تیکه ویژه برنامه ای داشته باشد و نوستالژی های ۳۸ دوره جشنواره فیلم فجر را مرور کند. همینطور گفت و گوهای پخش نشده از سینماگران در سالهای گذشته را پخش می نماییم. در بخش ویژه ای هم آخرین خبرها و اتفاقات جشنواره فجر ۳۹ را اعلام می نماییم.

برنامه نسیم دانش هم در روزهای دهه فجر ساعت ۱۶: ۳۰پخش می شود.

برنامه های ترکیبی و مستند شبکه افق برای دهه فجر انقلاب

ویژه برنامه جهان آرا که به مسائل روز سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه می پردازد، در این روزها با محوریت اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی و با حضور کارشناسان مرتبط روی آنتن می رود؛ این برنامه ساعت ۲۲ روزهای ۱۱، ۱۳، ۱۸، ۲۰ و ۲۲ بهمن ماه پخش خواهد شد.

مسابقه سیاسی ـ تاریخی رخداد هم طبق روال همشگی، شنبه و یکشنبه هر هفته و با هدف آگاهی بخشی عموم مردم نسبت به مسائل تاریخی و سیاسی معاصر ایران تولید و پخش می شود.

قرن ۱۴ عنوان برنامه ای ترکیبی است که با رویکرد بررسی زوایای تاریخ معاصر ایران و با محوریت تاریخ دوران پهلوی، ۱۵ و ۲۲ بهمن سال جاری روی آنتن شبکه افق می رود.

ویژه برنامه تلویزیونی عصر هم با تهیه کنندگی و اجرای نادر طالب زاده شامل گفتگو با صاحب نظران، کارشناسان و اساتید حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی و رسانه ای، روزهای ۱۶ و ۲۳ بهمن سال جاری ساعت ۲۲ به صورت زنده پخش خواهد شد.

نقش جهان عنوان مجله خبری شبکه افق سیماست که با محوریت بررسی، مرور و تحلیل رویدادهای سیاسی، فرهنگیف اجتماعی و اقتصادی در عرصه بین المللی، روزهای ۱۴ و ۱۹ بهمن ماه ساعت ۲۲ روی آنتن می رود.

دو مجمعه مستند هم برای پخش طی ایام الله دهه فجر از شبکه افق سیما در نظر گرفته شده اند؛ سری چهارم مجموعه خاطره محله ما که در چارچوب بازسازی وقایع سال ۱۳۵۷ ساخته شده است و همینطور ایران مدل پهلوی که در هفت قسمت به توصیف و تبیین رژیم پهلوی در بخش های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و روابط دیپلماتکی از نگاه رجال درجه یک آن دوران اختصاص دارد.

موشن گرافی های «گل یا پوچ» و «آمریکا منفی ۲۰»، مستند «آن روزهای نامهربان» و مجموعه کارهای کوتاه شامل نماهنگ، کلیپ، موشن، سرود و... هم با مضمون های انقلابی در روزهای دهه مبارک فجر از شبکه افق پخش خواهد شد.

«مدرسه انقلاب» شبکه امید در روزهای الله دهه فجر

ویژه برنامه مدرسه انقلاب عنوان برنامه ای مستند گزارشی به تهیه کنندگی امید کوثرطلب و اجرای محسن محبی است که با همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در روزهای دهه فجر روی آنتن شبکه امید خواهد رفت.
رسالت اصلی این برنامه گزارشی از پیشرفت های ایران بعد از انقلاب در موضوعات مختلف همچون صنعت نفت، مطبوعات و... است. برنامه مدرسه انقلاب از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه هر روز به مدت ۳۰ دقیقه از شبکه امید پخش خواهد شد.

از بی نهایت هم ویژه برنامه ترکیبی شبکه امید به مناسبت گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی است که به تهیه کنندگی مهدی مستوفی از ۱۷ تا ۲۲ بهمن در ۵ قسمت ۴۲ دقیقه ای روی آنتن شبکه امید می رود. در این برنامه یک معلم تاریخ به همراه ۴ دانش آموز تلاش دارند تا به زوایای پنهان تاریخ انقلاب اسلامی بپردازند و ۵ پرونده موضوعی از تاریخ انقلاب را بررسی نمایند.

برنامه خانواده امید هم از دیگر برنامه های شبکه امید است که در این ایام رنگ و بوی دهه فجر به خود می گیرد. این برنامه با دعوت از مبارزان و مجاهدان انقلابی به بیان خاطرات ایشان در دهه فجر با نگاهی نوجوانانه خواهد پرداخت. این برنامه به تهیه کنندگی هومن ستوده شنبه تا سه شنبه ساعت ۲۰ از شبکه امید پخش می شود.

همچنین برنامه زنده قاب امید که هر روز ساعت ۱۷ روی آنتن شبکه امید می رود از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه بخش هایی را ویژه این ایام برای مخاطبان خود به نمایش خواهد گذاشت. قاب امید تلاش دارد تا به رویدادهای روزانه دهه فجر بپردازد وپیرامون اتفاقات تاریخی انقلاب اسلامی و پیشرفت های آن با نوجوانان گفتگو کند.

این برنامه همینطور با راه اندازی پویشی با عنوان «من و دهه پنجم انقلاب» به مبحث نگاه به آینده کشور در زمینه های مختلف شغلی، تحصیلی، اجتماعی و... نوجوانان خواهد پرداخت. نوجوانان سراسر کشور می توانند با ارسال ویدیویی از خود درباره اقدامات خود برای پیشرفت و آینده کشورشان در این پویش شرکت نمایند.

برنامه زنده دوربین امید هم که مجله خبری شبکه امید است در روزهای دهه فجر با نگاهی ویژه روی آنتن خواهد رفت. این برنامه به تهیه کنندگی علیرضا محمدخانی هر روز به صورت زنده ساعت ۱۹: ۴۵ روی آنتن شبکه امید می رود.
در این برنامه فعالیتهای نوجوانان در دهه مبارک فجر در چارچوب گزارش های تولیدی و گزارش های شهروند خبرنگاران نوجوان پوشش داده می شود.

همچنین برنامه ترکیبی رسانش روزهای ۱۳ و ۲۰ بهمن ماه به بررسی و نمایش آثار رسانه ای نوجوانان ویژه دهه فجر خواهد پرداخت. این برنامه به تهیه کنندگی سعید شهبازی دوشنبه ها ساعت ۱۹ به مدت ۴۲ دقیقه از شبکه امید پخش می شود.

برنامه ما نوجوانان هم به مناسبت ایام دهه فجر به پخش و نمایش برنامه های خاطره انگیز دهه فجر نوجوانان در سالهای گذشته می پردازد و از نوجوانان فعال رسانه ای که تولیدی ویژه این ایام داشته اند دعوت و با آنان گفتگو می کند. همینطور در بخش پیشخوان نوجوانان پیرامون انقلاب اسلامی با یکدیگر به گفتگو خواهند پرداخت.

تهیه کنندگی این برنامه به عهده سید مسعود تقی زاده است که ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه ساعت ۱۳: ۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه از شبکه امید پخش می شود.

«همدلانه» روی قاب سلامت

همدلانه برنامه شبکه سلامت است که در این ایام ساعت ۱۴: ۴۰ و ۲۰: ۴۰ روی آنتن می رود. این برنامه به بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حیطه سلامت همچون واکسن سازی می پردازد.

همچنین موشن گرافی به تهیه کنندگی سهیل سلیمانی متناسب با این ایام روی آنتن می رود.

«نبردهای فانتوم» در شبکه مستند
نبردهای فانتوم به تهیه کنندگی سالار بی پروا و کارگردانی مهدی جبین شناس ساخته شده در خانه مستند و محصول سازمان هنری رسانه ای اوج به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از ۱۸ تا ۲۱ بهمن ساعت ۱۹ از شبکه مستند پخش می شود.

نبردهای فانتوم در ارتباط با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش از نیروی زمینی از آغاز حمله رژیم بعثی عراق به ایران تا عملیات ثامن الائمه است.

مجموعه مستند دادگاه ویژه انقلاب به تهیه کنندگی و کارگردانی یوسف جعفری از ۱۲ تا ۲۲ بهمن هر روز ساعت ۱۷ از شبکه مستند پخش می شود.

این مجموعه به برگزاری دادگاه عوامل ساواک در سال ۵۸ و اعترافات شکنجه گران می پردازد، دادگاهی که با حضور مردم، شکنجه شدگان و خانواده شهدای انقلاب برگزار شد.


1399/11/08
23:31:39
0.0 / 5
889
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بسیج , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان