بهره برداری از ۴۰ هزار طرح اشتغال بانوان در مناطق محروم

بهره برداری از ۴۰ هزار طرح اشتغال بانوان در مناطق محروم به گزارش جوان بین رئیس ستاد اجرائی فرمان امام با اعلان اینکه حدودا 120 طرح اشتغال برای بانوان امسال به وجود آمده است اظهار داشت: اتفاق خوبی که افتاده این است که 40 درصد از طرح های خرد و خانگی ستاد اجرائی مربوط به زنان است و این یک اتفاق بسیار عالی است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، محمدرضا مخبر در حاشیه مراسم بهره برداری از ۴۰ هزار طرح اشتغال بانوان در مناطق محروم کشور توسط ستاد اجرائی فرمان امام با اعلان اینکه یکی از محوری ترین کارهایی که در ستاد انجام می شود بحث اشتغال است اظهار داشت: این کار در مقیاس های خرد، کوچک، بزرگ و متوسط اتفاق می افتد و روزانه حدود ۱۱۰۰ تا ۱۱۵۰ شغل در کشور در حال اجرا داریم که حدود ۳۰۰ مورد آن طرح کوچک و خرد خانگی است.

وی ادامه داد: اتفاق خوبی که افتاده این است که ۴۰ درصد از طرح های خرد و خانگی مربوط به زنان است و این یک اتفاق بسیار عالی است. نزدیک به ۵۳۰۰ طرح فقط مربوط به خانواده های خودسرپرست است و نهضتی برای اشتغال زنان خصوصاً در روستاها و مناطق محروم است. این مشاغل در سرفصل های مختلف است.

مخبر با اعلان اینکه کاری که در طرح های تولیدی انجام می دهیم این است که آنرا زنجیره وار ادامه می دهیم اظهار داشت: اینطور است که وقتی شغل و طرحی اجرا می شود از تولید تا فروش نهایی کار را دنبال می نماییم. فروش محصول نهایی بسیار مهمست و هرمحصولی که در بنگاه ها تولید می شود بر فروشش تا برگشت سرمایه را رصد می نماییم تا زمانی که بنگاه ها بتوانند روی پای خودشان بایستند.

رئیس ستاد اجرائی فرمان امام افزود: گاهی بنگاه ها به سرمایه در گردش نیاز دارند که ما ورود می نماییم. خصوصاً در کارگاه های متوسط و تسهیل محور تا جایی که بتوانیم حمایت می نماییم.

وی با اشاره به اینکه امسال روی لطمه دیدگان ناشی از کرونا متمرکز شدیم و بخش زیادی از طرح های در حال اجرا مربوط به خانواده هایی است که از کرونا لطمه دیده اند اظهار نمود: کمک می نماییم تا به کسب و کارشان برگردند یا کسب وکار جدیدی پیدا کنند. کار خوبی است خصوصاً شبکه تسهیلگری که داریم از ۵۰۰ تسهیلگر، ۲۰۰ نفر از زنان هستند که در روستاهای دورافتاده خانم های جوان از مشاغل خردی که به وجود آورده اند بازدید و پشتیبانی می کنند.

مخبر در پاسخ به اینکه با ۴۰ هزار طرح اشتغال به وجود آمده امروز، شمار مشاغل به وجود آمده به چه عددی خواهد رسید؟ اظهار داشت: حدودا ۱۲۰ طرح اشتغال برای بانوان امسال به وجود آمده است. سیستمی که وجود دارد مشاغل به وجود آمده را تضمین می نماید برای اینکه هر مجموعه طرحی در روستاها یک مجری از بخش خصوصی دارد که تضمین کرده محصول به فروش برسد و سرمایه به طراح برگردد.

منبع:

1399/11/14
23:53:57
0.0 / 5
865
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان