برگزاری جشن نیكوكاری با شعار عید برای همه

برگزاری جشن نیكوكاری با شعار عید برای همه جوان بین: رئیس کمیته امداد از برگزاری جشن نیکوکاری با شعار «عید برای همه و عیدی برای همه» در ماه جاری و پیش از شروع سال جدید آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، بختیاری در گردهمایی ائمه جماعت اضافه کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) رسالت سنگینی برای کمک به مردم دارد و ائمه جمعه در این رسالت، نقطه قوتی برای کمک به ما هستند. ائمه جمعه ملجأ مردم و سکان داران انقلاب هستند. ما تمام تلاشمان را می نماییم که سکان داران انقلاب، تقویت و حمایت شده و بتوانیم با کمک یکدیگر به مردم مستضعف خدمت نماییم.

بختیاری ضمن اشاره به نخستین روزهای پیروزی انقلاب و نقش مردم اظهار داشت: هر جایی که مردم پای کار آمدند جمهوری اسلامی در آن موفق شد. ما در کمیته امداد، شأنمان نوکری عائله خدا است و باید امدادرسانی را مردمی نماییم.

ایشان سپس صحبت های خود در مورد مسجد محوری در برنامه های کمیته امداد اظهار داشت: در برنامه های مسجد محور، نه فقط به مددجویان کمیته امداد کمک می شود، بلکه به خیلی از محرومین که ممکنست تحت پوشش مراکز دیگر باشند نیز کمک می شود. تجربه تعدادی از مراکز نیکوکاری و بازتاب آن در جامعه، موجب شد خیلی از دانشگاه ها و نهاد های دیگر برای تأسیس مراکز خیریه و خیریه های تخصصی مانند کارآفرینی و.... داوطلب شوند. بسیاری از خیرین نیز برای تأسیس این مراکز خیریه، مثل مراکز کارآفرین که به ایجاد شغل منتهی می شود اعلام آمادگی کردند. جامعه ای که به خیر و نیکوکاری مسلح شود، غیر قابل شکست خواهد شد.

بختیاری با اشاره به موضوع مواسات و حرکت چشم گیر مردم دراین زمینه اظهار داشت: فراخوان رهبر انقلاب در دو مرحله موجب شد که مردم در صحنه بیایند و کمک های زیادی را در قالب طرح مواسات به محرومین انجام دهند. اگرچه در جریان کرونا، تحریم های زیادی پیش رو داشتیم و حتی در بعضی از موارد با آن که ماسک و تجهیزات خریدیم ولی نگذاشتند وارد کشور بشود، با این وجود، کمیته امداد با بهره گیری از توان و ظرفیت مددجویانش، آغاز به تولید ماسک کرد. در همین ایام کرونا، کمیته امداد در ماه مبارک رمضان، برنامه ریزی کرده بود که ۳۱۳ آشپزخانه راه بیاندازد ولی به لطف خدا با استقبال مردم، حدود ۱۲۰۰ آشپزخانه با رعایت نکات بهداشتی و با کمک ۱۰۰ هزار نفر از مردم و خیرین افتتاح شد و توانستیم غذای گرم و بسته های غذایی به مردم برسانیم. در همین مقطع، حدود ۵۴۰۰ میلیارد تومان در قالب های مختلف با کمک مردم و مراکز نیکوکاری به دست مردم و نیازمندان رساندیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به سه برنامه مهم کمیته امداد در طول سال اظهار داشت: هر ساله در شهریور با رعایت اصل تکریم، جشن عاطفه ها را برگزار می نماییم. تعبیر «عید برای همه و عیدی برای همه» را نیز در جشن نیکوکاری و در اسفندماه، پیش از شروع سال جدید انجام می دهیم. جشن سوم نیز جشن رمضان است که در این ماه عزیز به مستضعفین کمک می شود.

سید مرتضی بختیاری در مورد موضوع زکات نیز با اشاره به قانون زکات اظهار داشت: شوراهایی برای امر زکات در سطح کشور تا روستاها، ذیل شورای عالی زکات ایجا شده و امروز با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، ۳۰۰۰۰ طلبه در سراسر کشور برای جمع آوری زکات کمک می کنند و دریافت زکات در دی ماه ۱۱۷۰ میلیارد تومان اعلام شده که پیش بینی می نماییم تا آخر سال این عدد احیانا به ۱۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

وی ادامه داد: امید داریم سال ۱۴۰۰ سال پر برکتی برای کمیته امداد و کمک مردمی به مردم مستضعف باشد.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در ابتدای این گردهمایی حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری اظهار داشت: خاصیت کمیته امداد امام خمینی(ره)، مردم پایه بودن و مبتنی بر عشق، ارادت و کمک های مردمی بودن است. هنر کمیته امداد از اول مدیریت کمک به مردم از مردم بوده است. این خاصیت مهمی است که امام خمینی رحمه الله مقابل در ابتدای انقلاب برای آن برنامه ریزی کردند.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه افزود: مشاهده می شود که تعدادی از مسئولین کمیته امداد در مقاطعی در دفاتر ائمه جمعه مستقر می شوند و به امور مردم رسیدگی می کنند. این مساله نشان میدهد در راه خدمت به مستضعفین، کمیته امداد، دفتر ائمه جمعه را یکی از دفاتر خود می داند.

حاج علی اکبری اشاره کرد: ائمه جمعه در مصلی های نماز جمعه به ترویج احسان و نیکوکاری و رسیدگی به محرومان که در حقیقت فرهنگ سازی شمرده می شود کمک می کنند و نماز جمعه، یکی از مراکز جمع آوری کمک های مردمی است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه افزود: از رئیس کمیته امداد و دیگر مسئولین کمیته امداد در سراسر کشور تشکر می کنم که این ارتباط نزدیک را میان ائمه جمعه و خادمان به مردم در کمیته امداد برقرار کرده اند.

وی در مورد مدیریت بختیاری در کمیته امداد اظهار داشت: ایشان در مدیریت خود، جهت گیری های خوبی داشته اند و در حال جوانگرایی هستند. چشم انداز این است که کمیته امداد بتواند به ضعفا کمک های بیشتری کرده و امید را به جامعه مخاطبین خود یعنی محرومین و مستضعفین تزریق کند.
گفتنی است که در این گردهمایی، طرفین برای تدابیر اجرائی و چگونگی مهیا کردن زمینه همکاری، حمایت و پشتیبانی نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه کشور از تقویت جریان جمع آوری زکات و برنامه جشن نیکوکاری تحت عنوان "عید برای همه"، به توافق رسیدند.
منبع:

1399/12/02
20:39:07
0.0 / 5
962
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان