افزایش سقف تسهیلات اشتغال مددجویان كمیته امداد از 50 به 100 میلیون

افزایش سقف تسهیلات اشتغال مددجویان كمیته امداد از 50 به 100 میلیون به گزارش جوان بین معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اظهار داشت: میلیون ها نفر در روستاهای کشور با چالش بیکاری مواجهند و این در شرایطی است که ظرفیت کار در روستاها به علت وجود مشاغل سنتی، محدود است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، اولین نمایشگاه «جشنواره صنایع روستادوست» با حضور حجت ‍ الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و صنعتگران و فعالان عرصه اقتصاد روستایی کشور راه اندازی شد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در مراسم افتتاح این نمایشگاه با اشاره به اینکه ۶۰ درصد مشاغل تولیدی کمیته امداد در روستاهای کشور بوجود آمده است، اظهار داشت: میلیون ها نفر در روستاهای کشور با چالش بیکاری مواجهند و این در شرایطی است که ظرفیت کار در روستاها به علت وجود مشاغل سنتی، محدود است.
وی ضمن اشاره به علل راه اندازی جشنواره روستادوست در کمیته امداد اضافه کرد: با بررسی های انجام شده، متوجه شدیم صنایع و محصولات صنعتی در کشور وجود دارد که می تواند در توسعه مشاغل نوین در روستاها به کار آید.
عبدالملکی سادگی و نوآورانه بودن این صنایع را خصوصیت متمایز آنها برای حضور در سطح روستاها دانست و اظهار نمود: این صنایع در مقیاس کوچک و روستایی باید صرفه اقتصادی داشته باشند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد ضمن اشاره به فراخوان ارسال شده برای جذب صنایع در این جشنواره تصریح کرد: سه هزار طرح و ایده در سامانه صنایع روستادوست به ثبت رسید که بعد از سه مرحله پایش، در نهایت ۱۰۸ طرح برای حضور در نمایشگاه صنایع روستادوست پذیرفته شدند.
وی با اشاره به اینکه تولیدات و صنایع حاضر در این نمایشگاه منحصر به فرد بوده و مشابهی ندارند، تصریح کرد: بعضی از این محصولات به تولید انبوه رسیده و بنا داریم از این صنایع در اشتغال روستایی استفاده نماییم.
عبدالملکی اظهار داشت: امیدواریم این ایده ها و تولیدات با حمایت دستگاههای دولتی و فعالان اقتصاد روستایی به تولید کاربردی رسیده و شرکتهای دانش بنیان هم از این محصولات ایده بگیرند.
وی ادامه داد: کمیته امداد بر آن است تا در سالهای آینده دوره های بعدی جشنواره صنایع روستادوست را برگزار کند و هدف اصلی ما این است که مخترعان و صنعت گران را به سمتی هدایت نماییم تا صنایعی را تولید کنند که در روستاها قابلیت فعالیت داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از آمادگی این نهاد برای پذیرش مسئولیت مشاغل خرد روستایی و مشاغل خانگی کشور اطلاع داد و اظهار داشت: در صورت تخصیص ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات، سال آینده کمیته امداد ۵۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد نمود.
عبدالملکی افزود: امسال هم تابحال ۲۱۵ هزار شغل برای خانواده های نیازمند توسط کمیته امداد بوجود آمده است و مجموع مشاغل تولیدی این نهاد در طول برنامه ششم توسعه به ۷۱۶ هزار فرصت شغلی رسیده است.
در ادامه این مراسم محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ضمن اشاره به اقدامات دولت برای کمک به اشتغال در روستاها اظهار داشت: امروز هیچ کاری مهم تر از اشتغال روستایی نیست و بدین منظور ۲۲ هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است.
وی با تکیه بر لزوم ایجاد درآمد پایدار برای روستائیان اضافه کرد: هیچ دستگاهی منظم تر و با برنامه تر از کمیته امداد در ایجاد اشتغال نیست و مجموعه نظام و شخص رئیس جمهور هم بر این مورد اذعان دارند.
امید اظهار نمود: باید به سمتی برویم که امکانات و ظرفیت های کمیته امداد برای همه خانواده های نیازمند روستایی در اختیار قرار گیرد و در همین راستا این نهاد پیشنهاد پذیرش اشتغال خرد کشور را مطرح کرده است که دولت هم این مورد استقبال می کند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری همینطور به درخواست کمیته امداد برای افزایش سقف تسهیلات اشتغال مددجویان اشاره نمود و اظهار داشت: برهمین اساس سقف تسهیلات اشتغال خانواده های تحت حمایت کمیته امداد از ۵۰ به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.
منبع:

1399/12/11
14:44:22
0.0 / 5
827
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان