فروش آثار هنری برای پشتیبانی از بیماران مبتلا به سرطان

فروش آثار هنری برای پشتیبانی از بیماران مبتلا به سرطان به گزارش جوان بین چهارمین نمایشگاه آثار هنرهای معاصر در فرهنگسرای نیاوران برای پشتیبانی از بیماران مبتلا به سرطان با استقبال مردم و هنرمندان نیکوکار در این فرهنگسرا برگزار شد و در روز افتتاحیه ۱۹ اثر به فروش رسید.


به گزارش جوان بین به نقل از ایرنا، این نمایشگاه که با هدف تأمین هزینه های درمان بیماران مبتلا به سرطان و با مشارکت ۵۰ هنرمند معاصر و بنام کشور برگزار شده است، با فروش ۱۹ اثر شروع به کار کرد تا در هفت روز برگزاری این رویداد انسان دوستانه برای مشارکت مردم نیکوکار، امید را به بیماران هدیه کند.
در آیین افتتاحیه، نفیسه امدادی مدیر اجرایی چهارمین نمایشگاه هنرهای معاصر، در سخنانی درباره اهداف این رویداد اظهار داشت: برگزاری این نمایشگاه به خاطر شیوع بیماری کرونا و شرایط خاص آن حدود ۶ ماه به تاخیر افتاد و بعد از تلاشهای مسؤلان و دوستان مان در این موسسه و مدیریت فرهنگسرای نیاوران این نمایشگاه شروع به کار کرد و برای برگزاری آن از همه افرادی که ما را حمایت کردند، قدردانی می کنم. امیدوارم که دعای خیر بیماران مبتلا به سرطان بدرقه راه همه این عزیزان باشد.
در ادامه آیین افتتاحیه، لیلی رضایی مدیرعامل موسسه خیریه بهنام دهش پور، همراهی هنرمندان تجسمی با این حرکت بزرگ را ستود و اظهار داشت: در فرهنگ لغت دهش پور، واژه هنرمند مترادف است با انسان هایی که متواضع هستند و سخاوتمندانه محبت می کنند. انسان هایی که نسبت به اطرافیان خود دغدغه دارند و بودن و سلامتی شان برای آنها با ارزش است.
پیش از این هم هنرمندان کشور با شرکت در نمایشگاه و اختصاص عواید فروش آثارشان از فعالیتهای خدمت رسانی موسسه خیریه بهنام دهش پور و بیماران زیر پوشش این موسسه حمایت کرده اند.
تا کنون نزدیک به ۶۰۰ اثر از هنرمندان معاصر و از مجموعه های شخصی افراد نیکوکار در پشتیبانی از بیماران مبتلا به سرطان، به موسسه اهدا شده است که ۳۰۷ اثر از کلکسیون شخصی زنده یاد مریم کیهانی و سایر مجموعه داران نیکوکار در اختیار ما قرار گرفت.ایشان در ادامه بیان نمود: نخستین هنرمندی که داوطلبانه برای این موسسه خیریه فعالیت کرد، علی سلطانی بود که هم اکنون یکی از هنرمندان معاصر و بنام کشور است که در آن زمان لوگوی موسسه را طراحی کرد. بعد از آن و در حدود ۲۰ سال پیش، نفیسه امدادی هنرمند مهربان، ما را به منزلش دعوت کرد و اظهار داشت که در نظر دارد که این آثار را در پشتیبانی از بیماران مبتلا به سرطان به موسسه خیریه اهدا کند که این آغاز پیوند موسسه با هنر و هنرمند بود و در سال ۱۳۸۴ با برگزاری نخستین نمایشگاه فروش بیشتر از ۵۰ اثر اهدایی از اساتید و هنرمندان معاصر همچون ایران درودی، محمد احصایی، زنده یاد پرویز کلانتری، علی اکبر صادقی، حسین زنده رودی، قباد شیوا، علیرضا جوادی، نصرت الله مسلمیان و ده ها هنرمند صاحب نام دیگر و همراهی بی نظیر خیرین و نیکوکاران، برگ زرینی در تاریخ پیوند عمیق هنر و نیک اندیشی در ایران به ثبت رسید.
مدیر موسسه خیریه بهنام دهش پور در انتها اظهار داشت: من از سوی خودم و تمامی بیماران مبتلا به سرطان زیر پوشش این موسسه از هنرمندانی که ما را در همه این سال ها حمایت کرده اند تشکر می کنم که سبب شده اند تحمل دوران بیماری و هزینه های آن برای بیماران کمی آسان تر شود. رشد بیماری سرطان در ایران همانند دیگر کشورهاست ولی متاسفانه سن مبتلا شدن به این بیماری به علل مختلف در کشور ما کاهش یافته است و باید با یاری یکدیگر این بیماری را شکست دهیم و از آن نترسیم.


رضایی در انتها از ناصر یوسفی بعنوان یکی از الگوهای موفق در رویارویی با بیماری سرطان، که کتابی هم با عنوان راهنمای مراقبت از بیماران مبتلا به سرطان پستان با مشارکت ایشان در موسسه خیریه بهنام دهش پور به چاپ رسیده است، دعوت کرد تا دقایقی برای مدعوین از تجربیات خانواده خود در این حوزه صحبت کند.
یوسفی هم اظهار داشت: مجموعه ما همچون موسسه خیریه بهنام دهش پور یک موسسه غیر دولتی است که نزدیک به سه دهه است در حوزه کودکان فعالیت می کند. حدود یک سال پیش خانواده ما درگیر بیماری سرطان شد و خانواده ما در نخستین گام تلاش کرد که این بیماری را پنهان نکند و با دریافت مشاوره هایی در سطح ملی و بین المللی طلب کمک نماید. زمانی که همسرم برای نخستین بار در جمع همکاران موسسه خبر مبتلا شدن به بیماری را مطرح و درخواست کمک کرد، افرادی زیادی چه در پیرامون مان چه در سطح دورتر کمک های متنوعی به ما کردند و این سبب شد که تحمل رنج بیماری برای خانواده ما آسان تر شود.
وی افزود: متاسفانه در فرهنگ ما برخی نگرش ها وجود دارد که سبب می شود بیماران، بیماری و رنج خویش را پنهان کنند و طلب کمک نکنند.
یوسفی در انتها عنوان کرد: هر جا هر کسی بتواند برای تسهیل درد یک بیمار قدمی بردارد در حقیقت توانسته است ضد سختی و رنج بیماری مبارزه کند و من فکر می کنم که موسسه خیریه بهنام دهش پور این گونه رفتار می کند. کودکان ما باید ببینند و یاد بگیرند که ما برای پشتیبانی از یکدیگر ایستاده ایم همانگونه که هنرمندان در این رویداد مشارکت کردند و الگوی مناسبی برای جامعه هستند.


چهارمین نمایشگاه آثار هنرمندان معاصر در فرهنگسرای نیاوران با مشارکت ۵۰ هنرمند و با آثاری از احمد آریـا منش، آذر آل طاها، فریـدون آو، اکـرم ابــوالحـسنی، شرمینـه ابوترابی، محمـداحصـایـی، امیـر اردویی، عبـدی اسبـقی، فـرح اصــولی، سیمیـن اکـرامـی، رضـا بانگیـز، هما بذر افشـان، تـارا بهبـهـانی، طاهـا بهبـهـانی، علی ترقـی جاه، وحیـد چمانی، محسن دایی نـبی، بهـرام دبیـری، مصطـفی دشـتی، امیـد خاکبـاز، روح اللـه حسیــن زاده، اسماعیـل رشـوند، مجتـبی رمـزی، علی رضـوی، مریم سالـور، علیرضا سعادتمنــد، پیمـان شعـفی، بهـزاد شیـشه گـران، دلبــر شهـباز، میر یعقـوب سنگ تراش، رضـوان صـادق زاده، عیـن الدیـن صادق زاده، قـدرت الله عاقلـی، حمیـد عجـمی، ناصـر عزیـزی، حـدیث علیـپور، حمیدرضا فتـوحی، محمد هادی فــدوی، مهـرداد فلاح، نیلوفر قادری نـژاد، خلیـل کویکـی، رضا لاهیـجی، حسیـن محجـوبی، فـرزانه محجـوبی، احمـد محمـدپور، سیـده لیلا موسـوی، میـنا نـادری، علـی نـدایی، گیــزلا وارگاسیـنایی، شهـروز هاشـمی و شهـلا همـایـونی تا جمعه ۲۲ اسفندماه دایر است و علاقمندان می توانند برای بازدید و خرید آثار هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ و در ایام تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۸ به نشانی فرهنگسرای نیـاوران، خـیـابان پاسداران، مقـابل پارک نیـاوران رجوع کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر، وبسایت موسسه خیریه بهنام دهش پور در دسترس می باشد.منبع:

1399/12/16
14:01:48
0.0 / 5
995
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان