دوسالانه پاریس در ایستگاه آخر

دوسالانه پاریس در ایستگاه آخر به گزارش جوان بین رویداد هنری «دوسالانه پاریس» بعد از ۶ دهه به کار خود آخر می دهد.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روزنامه نشنال، دوسالانه پاریس که زمانی یک رویداد هنری و طراحی معتبر در پایتخت فرانسه بود، به ۶ دهه فعالیت خود آخر می دهد.
این رویداد که در سال ۱۹۵۹ میلادی توسط اتحادیه ملی فروشندگان اشیاء قدیمی (SNL) راه اندازی گردید، در گرند پله یا کاخ بزرگ پاریس برگزار می شد و منتخبی گران قیمت از عتیقه جات و جواهرات گرفته تا آثار هنری را به نمایش می گذاشت. اما در سال های اخیر و بخصوص بعد از رسوایی سال ۲۰۱۶ که در آن فروشگاه اشیا عتیقه در این نمایشگاه با افترا جعل روبه رو شدند، محبوبیت این رویداد وارد سراشیبی سقوط شد.
همچنین طی سال های گذشته دیگر رویدادهای بزرگ هنری چون نمایشگاه فریز (Frieze) لندن و نمایشگاه هنرهای زیبای اروپا (TEFAF) جذابیت دوسالانه پاریس را به چالش کشیده و آمار شرکت کنندگان در این رویداد را به طرز قابل توجهی کاهش دادند؛ بطوریکه آمار افرادی که در این رویداد شرکت کرده بودند در بازه سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷، یک دفعه از ۹۰ هزار نفر به تنها ۳۲ هزار نفر رسید.
شیوع ویروس کرونا هم در بحران دوسالانه پاریس بی تأثیر نبود و نسخه سال ۲۰۲۰ این نمایشگاه را لغو نمود. از طرفی هم حراج آنلاینی که متولیان نمایشگاه در همکاری با حراج خانه کریستیز برای جبران خسارت به راه انداختند به مقدار تخمینی ۷ تا ۱۰ میلیون یورو نرسید و تنها ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو فروش کرد.
با تمام این تفاسیر متولیان دوسالانه پاریس در نهایت تصمیم گرفتند این رویداد هنری را بعد از ۶۰ سال تعطیل کنند. یک رویداد جدید از ماه نوامبر (آبان- آذر ۱۴۰۰) جایگزین دوسالانه پاریس خواهد شد. باآنکه هنوز جزئیات بیشتری درباره این رویداد اعلام نشده اما گفته می شود فروشندگان عتیقه و جواهرات، ساعت سازان و طراحان و سازندگان سایر اشیاء لوکس در آن غرفه خواهند داشت.


1399/12/23
12:17:07
0.0 / 5
1033
تگهای خبر: بحران , شركت , فروش , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان