افزایش حمایت دولت ژاپن از حوزه های فرهنگی در دوره كرونا

افزایش حمایت دولت ژاپن از حوزه های فرهنگی در دوره كرونا به گزارش جوان بین دولت ژاپن با هدف تقویت حمایت ها از فرهنگ ژاپن همچون جشنواره های محلی، آشپزی، خوشنویسی و... که در دوره کرونا صدمه های جدی را متحمل شده اند، ضمن بازبینی قانون، سیستم جدید ثبت دارایی های فرهنگی بوجود می آورد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از رسانه های ژاپن، انتظار می رود این سیستم جدید به ارتقاء سطح فرهنگی ژاپن کمک کرده و زمینه های مختلف فرهنگی را که به علت همه گیری ویروس کرونا صدمه دیده اند، تقویت کند و در این راستا حمایت های لازم را هم عرضه نماید.
در عین حال معرفی یک سیستم ثبت برای فرهنگ ناملموس هم با هدف پشتیبانی از رونق بخشیدن به اقتصاد منطقه ای و ارتقاء گردشگری صورت خواهد گرفت. انتظار می رود سیستم جدید، حوزه های بیشتری را پوشش داده و علاوه بر جشنواره های محلی، سنت ها و آئین هایی مانند مراسم چای، گل آرایی، خوشنویسی و غذاها را بعنوان نمونه هایی از گستردگی فرهنگ ژاپن هم در بر گیرد.
این اقدام حمایتی دولت در شرایطی است که دولت در حال بررسی ضرورت تمدید وضعیت اضطراری برای مقابله با کرونا پس از موعد مقرر در ۱۰ خرداد است، وضعیت اضطراری حالا در ۹ استان همچون توکیو و اوساکا برقرار است.
سوگا یوشیهیده نخست وزیر ژاپن می گوید که دولت از دوشنبه هفته جاری وضعیت انتشار ویروس را بررسی نموده و تا آخر ماه مه بر سر تمدید یا عدم تمدید تصمیم خواهد گرفت. او بار دیگر بر اهمیت اتخاذ تمام اقدامات ممکن برای مهار این ویروس تصریح کرد.
وضعیت اضطراری از امروز یکشنبه استان اوکیناوا را هم شامل شد و تا ۲۰ خرداد ادامه خواهد داشت.
برخی از اعضای دولت گفته اند که وضعیت اضطراری در ۹ استان یاد شده هم باید تا بیستم ژوئن تمدید شود. آنها می گویند که نرخ مبتلایان به اندازه کافی کاهش پیدا نکرده است تا وضعیت اضطراری در ۱۰ خرداد آخر یابد.منبع:

1400/03/02
21:43:14
5.0 / 5
531
تگهای خبر: اقتصاد , پشتیبانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان