شرط و نحوه جبران تاخیر در پرداخت حق بیمه صندوق بیمه روستاییان

شرط و نحوه جبران تاخیر در پرداخت حق بیمه صندوق بیمه روستاییان به گزارش جوان بین مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار داشت: حداقل و حداکثر دریافتی بازنشستگان زیر پوشش این صندوق با عنایت به سطوح درآمدی مختلف، متفاوت می باشد، اما متوسط دریافتی پس از همسان سازی حقوق ها به حدود ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، علی شیرکانی در نشست خبری درباره نقل و انتقال سوابق بیمه ای میان صندوق های بازنشستگی اظهار داشت: نقل و انتقال سوابق بیمه ای پارسال با مصوبه شورایعالی رفاه صورت پذیرفت و از جانب رئیس جمهور ابلاغ گردید.
وی اضافه کرد: امروز مشکلی در این حوزه نداریم، هم در تأمین اجتماعی و هم صندوق عشایری دستورالعمل های اجرایی صادر شده و نقل و انتقال در حال انجام می باشد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به اینکه یکی از اتفاقات خوب در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان همسان سازی مستمری ها بود و بالاترین رضایت را شاهد بودیم اظهار نمود: همسان سازی عدالت محورانه انجام و از اول فروردین ۹۹ هم اعمال شد. بدین سان هرکسی در هرسطحی بازنشسته شده بود در سال ۹۹ به یک میزان حقوق دریافت می کنند و شخصی که ۱۲ سال قبل بازنشسته شده با کسی که دوسال قبل بازنشسته شده بود یک حقوق دریافت می کنند.
شیرکانی افزود: حداقل و حداکثر دریافتی ها با عنایت به سطوح درآمدی مختلف، متفاوت می باشد اما متوسط دریافتی پس از همسان سازی به حدود ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. همسان سازی به این معناست که اگر افراد در سطح برابر باشند ولی در سالهای متفاوت بازنشسته شده باشند، حقوق مشابه دریافت نمایند.
وی ضمن اشاره به تهیه و ارسال آئین نامه جدید صندوق به سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: در آئین نامه بر مبنای درجه افراد، مدلی طراحی شده و ساختار جدیدی است که اگر کارهای اجرایی اش انجام و جایگزین آئین نامه فعلی شود بحث همسان سازی دیگر موضوعیت پیدا نمی کند و این دغدغه به صورت کامل مرتفع می شود.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در ادامه درباره معوقات ناشی از تاخیر در پرداخت حق بیمه اظهار داشت: صندوق فواصل بیمه ای عدم پرداخت حق بیمه تا زیر یک سال را می پذیرد اما وقتی بیشتر از یک سال می شود حکم خرید بیمه پیدا می کند که در دنیا هم این امکان وجود ندارد و این که مثلا فردی پس از پنج سال بیاید و بخواهد بیمه خویش را در وقفه بوجود آمده بخرد مخالف اصول و قواعد بیمه ای است. وقفه های بیشتر از یکسال را نمی پذیریم اما به دلیل ماهیت کار کشاورزان، وقفه تا یکسال و تاخیر چندماهه به صورت استثنا در این صندوق قابل قبول است و انجام می شود.
شیرکانی اضافه کرد: ساختار بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، بیمه اختیاری است و نه الزامی. این بیمه آسودگی خاطر برای بیمه شده فراهم می آورد، ما روستاییان را اجبار نمی نماییم که وارد صندوق بیمه اجتماعی شوند، اما برای افزایش شمار زیر پوشش کوشیده و از عضویت واجدان شرایط استقبال می نماییم.
وی با اشاره به اینکه مجموع بیمه شدگان زیر پوشش صندوق از دو میلیون و ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفته، اعلام نمود که از این تعداد حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار، بیمه شده فعال می باشند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درباره اقدامات ترویجی برای افزایش پوشش بیمه شدگان روستایی اظهار داشت: سعی کردیم از راه کارگزاران روستاهای کشور را پوشش و دسترسی را تسهیل نماییم. دسترسی به افراد زیر پوشش از راه ایجاد سامانه ای بهبود یافته است و امروز شناخت خوبی در همه روستاها به وجود آمده و حداقل یک عضو در هر روستا داریم.
شیرکانی همینطور به انجام اقداماتی برای فعال کردن مجدد پوشش بیمه ای بیمه شدگان غیرفعال که به علل مختلفی در مقطعی حق بیمه پرداخت کرده و پس از صندوق فاصله گرفته اند اظهار داشت: ۹۲ هزار نفر پارسال مجدد فعال شدند. در این بخش تمرکز بیشتری داریم.
منبع:

1400/03/09
21:02:23
5.0 / 5
416
تگهای خبر: بازنشستگی , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان