علی مرادخانی پلی میان هنرمندان و مسئولان بود

علی مرادخانی پلی میان هنرمندان و مسئولان بود به گزارش جوان بین رییس سازمان سینمایی در پی درگذشت معاون سابق هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: این مدیر فرهنگی را پلی میان هنرمندان و مسئولان برای رفع دغدغه ها، برداشتن موانع و شناسایی و شکوفایی خلاقیت ها دانست.به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در پی درگذشت علی مرادخانی معاون سابق هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی در متنی که در صفحه مجازی خود منتشر نمود او را پلی میان هنرمندان و مسئولان دانست.

در متن رییس سازمان سینمایی آمده است: در این سال ها سابقه آشنایی و همکاری با مدیران فرهنگی بسیاری داشته ام، اما به صراحت می گویم مدیرانی که از فهم فرهنگی بالا برخوردار بوده و در کنار مدیریت، زیست فرهنگی داشته اند، اندک شمارند و علی مرادخانی یکی از معدود مدیرانی بود که دستی در مسئولیت داشت و دست دیگرش در دستان گرم و پرمهر اهالی هنر بود.

مدیران، اصولا و به ویژه در عرصه فرهنگ، دو گونه اند. یا عبوس و با اتکا به ضوابط خشک و حتی در میلی افزون آفرین، به دنبال مشکل تر کردن شرایط اند و یا با نگاهی مثبت و غیرمحصور در ذهنیات غالب و با نگاهی اقتضایی به دنبال روزنه آفرینی و حل مشکل صاحبان حرفه و خالقان و کارآفرینان اند. حتی اگر نتوانند راهی برای حل مشکل بیابند به عکس گروه اول، عقده ندارند و شادمان از سنگ اندازی نیستند بلکه با رویی گشاده تلاش می کنند لااقل مرهم باشند. مرادخانی عزیز، آشکارا از سنخ دوم بود.

حضور مستمر و مسئولانه اش در عرصه مدیریت فرهنگی و تجربه اندوزی در این راه، در کنار اخلاق نیکو و مبادی آداب و روابط انسانی کم نظیر و صمیمانه با فرهیختگان فرهنگ و ادب و هنر، از او انسانی شایسته و امین و مورد اعتماد هنرمندان ساخته بود.

انتظامی نوشت: او مانع فرهنگ و هنر نبود، بلکه پلی بود میان هنرمندان و مسئولان برای رفع دغدغه ها، برداشتن موانع و شناسایی و شکوفایی خلاقیت های هنری هنرجویان و هنرمندان این سرزمین. رفتنش زود بود، خیلی زود و باور رفتنش به همان میزان دشوار است. گویی علی عزیز بیش از این نامرادی های چرخ کجمدار را تاب نیاورد.

او دلداده دوده و عاشق سالار شهیدان بود و برای آرامش روح او و تسلای خاطر رنجور ما کدام کلام، آرامش بخش تر از سخنان امام حسین(ع) در روز عاشوراست: الهی رضاً بقضائک و تسلیماً لامرک، لا معبود سواک یا غیاث المستغیثین.

زنده یاد علی مرادخانی یک ماه پیش به کرونا مبتلا و به مدت سه هفته در بیمارستان بستری شده بود که بامداد امروز شنبه ۱۷ خرداد ماه دعوت حق را لبیک گفت.

زنده یاد مرادخانی فارغ التحصیل رشته روانشناسی از دانشگاه تهران بود و معاونت سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ برعهده داشت. وی بعد از اتمام تحصیلات خود در سمت های مختلف مدیریتی نیز حضور داشته که از آن جمله می توان به مدیریت تولید فیلم و عکس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۶۳ تا ۱۳۶۵)، مدیریت همکاریهای سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۶۵ تا ۱۳۶۷)، مدیریت مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۸۳ تا ۱۳۸۶)، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۷۳ تا ۱۳۸۷) و مدیریت موزه موسیقی (۱۳۸۷ تاکنون) اشاره نمود.

تاسیس خانه موسیقی ایران با همکاری هنرمندان موسیقی، مدیر تولید مجموعه زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان (امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، نیز برخی دیگر از کارهای زنده یاد مرادخانی را می سازند.منبع:

1400/03/17
13:17:48
5.0 / 5
351
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان