پخش مناظرات انتخاباتی با حضور رابط ناشنوایان از شبكه سلامت

پخش مناظرات انتخاباتی با حضور رابط ناشنوایان از شبكه سلامت به گزارش جوان بین رییس سازمان بهزیستی کشور درباره برنامه های مناظره انتخاباتی اظهار داشت: روز گذشته برای بحث انتخابات، همکاری خوبی را بلافاصله وزیر کشور بعنوان رئیس ستاد مناسب سازی کشور و همین طور آقای عسگری داشتند که برنامه های مناظره های انتخاباتی ریاست جمهوری در شبکه سلامت برای افراد دارای معلولیت ناشنوایی مناسب سازی شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا در برنامه هفدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور بیان کرد: کار زیاد انجام شده و انجام می شود اما کاستی هم زیاد است. یعنی هرچه کار انجام می شود باز کار مانده بسیار است و شاید نمود واقعی را برای کسانی که این مناسب سازی برای آنها انجام می شود، پس از کارهای گسترده، احساس نشود و همچنان احساس کنند که کاری نشده یا کاستی هایی وجود دارد. خیلی از آنها به زیرساختهای موجود بستگی دارد؛ ابنیه، اماکن، راه ها، پیاده روها، ساختمان های دولتی و غیردولتی از قبل تولید شده و هم سطح سازیها لحاظ نشده است. تعدادی از کارهای اصولی صورت می گیرد که خودرا در سال های آتی نشان می دهد؛ مانند بحث هم سطح سازی که در شهرداری تهران مدنظر قرار گرفت و یا کارهای خوبی که در وزارت راه و شهرسازی یا سایر وزارتخانه ها انجام شد.
وی اضافه کرد: صدا و سیما نیز در این دوره در زمینه های مختلف همکاری خوبی هم از جهت فرهنگ سازی دراین زمینه و هم در حوزه مناسب سازی کارهای رسانه ای و مدیا برای افراد دارای معلولیت داشته است. مفهوم مناسب سازی فقط مناسب سازی فیزیکی برای معلولین جسمی و حرکتی نیست. مناسب سازی برنامه های تلویزیونی برای ناشنوایان اقدام خوبی بوده که شبکه سلامت جهش خوبی را برای فیلم های سینمایی، انجام داده است.
قبادی دانا با اشاره به برنامه های مناظره انتخاباتی اظهار داشت: روز گذشته هم برای بحث انتخابات، همکاری خوبی را بلافاصله وزیر کشور بعنوان رئیس ستاد مناسب سازی کشور و همین طور عسگری دستور دادند که برنامه های مناظره های انتخاباتی ریاست جمهوری هم در شبکه سلامت برای افراد دارای معلولیت ناشنوایی مناسب سازی شود.
رییس سازمان بهزیستی در این راستا از همه دستگاهها و مجموعه ها تشکر کرد و اضافه کرد: اگر یکان یکان اعضا و آحاد جامعه اعتقاد، شناخت و بینش درستی را درباره بحث مناسب سازی پیدا کنند می توان امید داشت که این کار به خوبی صورت گیرد. البته نقصها و کاستی هایی هم وجود دارد و باید این را بپذیریم و نباید واکنش خاصی را نسبت به آن داشته باشیم. حق با افراد دارای معلولیت است، آنها حق دارند که شرایط مناسب برایشان تا حالا به وجود آمده باشد، اما زمان می برد. کشورهایی هم که به این مهم دست پیدا کردند در زمان طولانی بوده و اینطور نبوده که یکباره این کار صورت گیرد.
وی اشاره کرد: این که جلسات در سطوح بالای مسئولیتی در حال انجام می باشد و نظم خوبی پیدا کرده این نوید را می دهد که این کار به نحو بهتری صورت گیرد.
به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در ادامه گلپایگانی-معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران با اعلان اینکه در سال قبل 8 جلسه متداول داشتیم که یکی از جلسات در استان یزد برگزار شد، اظهار داشت: چهار جلسه بی نظیر داشتیم که یک جلسه با حضور شهردار تهران و سه جلسه با حضور سه وزیر راه و شهرسازی، وزیر آموزش و پرورش و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از رییس سازمان بهزیستی تشکر کرد و اظهار داشت: اقدامات خوبی در حال انجام می باشد و جای کار بسیاری در زمینه مناسب سازی است. باتوجه به پیگیری و دستور دکتر قبادی دانا در خصوص بحث رابط ناشنوایان در برنامه مناظره انتخاباتی، طبق دستور ایشان، روز گذشته با وزیر و رییس سازمان صدا و سیما مکاتبه ای داشتیم و پیگیری هایی انجام شد که امروز برنامه مناظرات با حضور رابط ناشنوایان در شبکه سلامت پخش خواهد شد.
منبع:

1400/03/18
22:37:06
5.0 / 5
427
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان