افزایش تعداد كودكان كار طی ۲۰ سال قبل در جهان

افزایش تعداد كودكان كار طی ۲۰ سال قبل در جهان هر ساله ˮروز جهانی مبارزه با کار کودکˮ در سراسر جهان گرامی داشته می شود تا آگاهی ها در مورد به کار گرفتن غیرقانونی کودکان و روش های ریشه کنی کامل آن بیشتر شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سازمان بین المللی کار (ILO) نخستین بار در سال ۲۰۰۲ روز جهانی مقابله با کار کودکان را راه اندازی نمود و عبارت "اکنون اقدام شود: کار کودکان اختتام یابد" شعاری است که امسال برای این مناسبت جهانی انتخاب شده است.
معضل کار کودکان در سراسر جهان وجود دارد و کودکانی که بیشتر از خانواده های فقیر هستند مجبور به کار در وضعیت خطرناک می شوند که منجر به سو استفاده لایتناهی جسمی، روحی و اجتماعی و آزار و اذیت آنان از طرف شماری از کارفرمایان می شود.
این کودکان از تمام دوران کودکی خود محروم می شوند و فرصت حضور در مدارس را نیز از دست می دهند.
بر طبق آخرین گزارش سازمان بین المللی کار و یونیسف، تعداد کودکان کار در سراسر جهان به ۱۶۰ میلیون نفر رسیده که این نخستین افزایش در ۲۰ سال قبل است. همین طور با افزایش قابل توجهی در تعداد کودکانِ کار پنج تا ۱۱ ساله مواجه هستیم که مجبور به کار کردن هستند. کودکان در این گروه سنی بیش از نیمی از رقم جهانی کودکان کار را می سازند.
در این گزارش آمده است: تعداد کودکان کار در سراسر جهان به ۱۶۰ میلیون نفر بالا رفته است به شکلی که در چهار سال قبل تعداد آنان ۸.۴ میلیون نفر بیشتر شده است. همین طور به سبب تاثیرات ناشی از بیماری کووید-۱۹ میلیونها کودک دیگر در معرض خطر قرار دارند.
به گزارش جوان بین به نقل از هندوستان تایمز، کشورهای درحال توسعه مانند هند بیشترین سهم را در معضل کار کودکان داشته اند. برمبنای سرشماری سال ۲۰۱۱ میلادی، ۲۵۹.۶۴ میلیون کودک در گروه سنی پنج تا ۱۴ سال بوده اند که ۱۰.۱ میلیون نفر آنان کودک کار بوده اند.1400/03/22
22:07:09
5.0 / 5
362
تگهای خبر: خانواده , كارفرما , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان