مسوول سازمان بسیج رسانه استان كرمانشاه:

فعالان رسانه ای كرمانشاه برای اصلاح فرهنگ عمومی جبهه متحد تشكیل دهند

فعالان رسانه ای كرمانشاه برای اصلاح فرهنگ عمومی جبهه متحد تشكیل دهند به گزارش جوان بین ایرنا- مسوول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه از فعالان رسانه ای استان خواست برای اصلاح فرهنگ عمومی و ایجاد حساسیت در جامعه جبهه متحدی تشکیل دهند و اشاره کرد: رسانه ها باید بر مسائل مهمی مانند قانون گریزی متمرکز شوند و مسئولان را حساس کنند.


«محمد هادی صحرایی» روز سه شنبه با حضور در ایرنا، به بیان دغدغه های فرهنگی و رسانه ای خود پرداخت و اضافه کرد: کرمانشاه بیش از ۱۰۰ سال سابقه مطبوعاتی دارد و در شأن رسانه های استان نیست که نتوانند هم افزایی داشته باشند.
به اعتقاد او نیاز است تا رسانه های استان یک مجتمع رسانه ای داشته باشند چونکه کارکرد اصلی رسانه ها مطالبه گری از مسئولان است و این اصل مهم در استان فراموش شده است.
رسانه ها فرهنگ درست شهرنشینی را رواج دهند
صحرایی یکی از اشکالات شهر کرمانشاه را رواج فرهنگ حاشیه نشینی و دور شدن از مناسبات شهرنشینی عنوان نمود و اظهار داشت: باید رسانه ها بتوانند در این خصوص کار فرهنگی و رسانه ای قوی انجام دهند.
او اضافه کرد: بعنوان نمونه معضل دستفروشی فرهنگ غلطی است که مناسبات شهرنشینی را مختل کرده است و باید برای ساماندهی دستفروشان اقدام اساسی صورت گیرد.
وی شهرک مسکن کرمانشاه را مثال زد و اظهار داشت: با آنکه مسکن از شهرک های اصیل و قدیمی کرمانشاه است اما فرهنگ حاشیه نشینی بر آن سایه انداخته است.
صحرایی افزود: شهرک مسکن پارکینگ، بازار روز، فضای سبز و حتی مسجد ندارد و در تمام این سالها رشد نامتوازنی داشته است.
صحرایی همین طور روز ملی کرمانشاه را مثال زد و اظهار داشت: این روز باید برای کرمانشاه عایدی داشته باشد در صورتیکه هر سال شاهد اجرای برنامه های تکراری هستیم.


نماینده های شورای شهر و مجلس شورای اسلامی گویای شخصیت ما هستند
وی اشاره ای نیز به انتخابات در استان و معظل خرید و فروش رأُی داشت و اظهار داشت: نماینده های ما در شورای شهر و مجلس شورای اسلامی گویای شخصیت ما هستند و رسانه ها باید بتوانند با کار فرهنگی کاری کنند که فروختن رأی برای هر کسی ننگ و موجب شرمندگی باشد.
صحرایی شورای شهر را اتاق فکر شهر دانست و اشاره کرد: خلأ شورای نگهبان در انتخابات شورای شهر کاملا احساس می شود.
او اضافه کرد: نماینده مردم اگر کرامت نفس داشته باشد به دنبال تخلف نمی رود چونکه روایت داریم کسی که کرامت نفس نداشته باشد از شرش ایمن نخواهید بود.
وی در ادامه سخنانش یکی از معضلات شهر کرمانشاه را کمبود پارکینگ دانست و اظهار داشت: در وضعیت شهرنشینی به اضطرار رسیده ایم، نمونه اش هم وضعیت نامناسب ترافیکی خیابان مدرس و پارکینگ شهرداری است.
او اشاره کرد: پروژه های بزرگ حتما باید پیوست فرهنگی داشته باشند، ضمن این که متاسفانه در خیلی از نقاط شهر از نظر معماری و مبلمان شهری بی نظمی حاکم شده است.
مسوول سازمان بسیج رسانه استان اشاره کرد: رسانه ها باید جامعه را برای اصلاح فرهنگ حساس کنند، نمونه اش هم ترویج فرهنگ درست آپارتمان نشینی است.


کار فرهنگی دیر بازده است
صحرایی کار فرهنگی را به کاشت گردو تشبیه کرد و اظهار داشت: وقتی گردو می کارید ۱۰ سال بعد ثمره اش را می بینید، کارهای عمرانی شهری نیز باید به شکلی باشد که تا سالها جوابگو نیاز مردم باشد، نمونه اش بلوار طاقبستان کرمانشاه است که تا همیشه هر کسی این بلوار زیبا را ببیند برای طراحش رحمت می فرستد.
او لازمه کارکرد صحیح و سالم مسئولان را قطع کردن طمع دانست و اضافه کرد: در کشورهای پیشرفته طمع را به حداقل ممکن رسانده اند چونکه امتیازات ویژه مسئولان را برداشته اند.
این فعال رسانه ای در ادامه اظهار داشت: شاید اگر شهروندان می توانستند برای خرید خانه و ماشین به آسانی وام طولانی مدت کم بهره بگیرند و اقساطش را هم از محل یارانه ها بپردازند آن وقت جلوی خیلی از طمع ها در جامعه گرفته می شد.
صحرایی اصرار کرد مسئولان محلی باید از سیاسی کاری فاصله بگیرند و باید کاری کنند که مردم بتوانند با آرامش از زندگی اجتماعی لذت ببرند.
او اضافه کرد: بی نظمی و بروز مشکلات سبب شده تا شهروندان تحمل ناپذیر بشوند و علتش هم این است که متاسفانه افراد متخصص سرجای خودشان قرار نمی گیرند.
وی در آخر اظهار داشت: متاسفانه به ما نظم ناپذیری تلقین شده و گرفتار خودباختگی شده ایم در صورتیکه سابقه تمدنی طولانی ما گویای چیز دیگری است.منبع:

1400/04/08
12:53:27
5.0 / 5
23787
تگهای خبر: بسیج , جامعه , فروش , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان