چند انتصاب در حوزه هنری

چند انتصاب در حوزه هنری به گزارش جوان بین دو انتصاب جدید در حوزه هنری اعلام گردید.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی حوزه هنری، در امتداد طرح تحول حوزه هنری و بمنظور طراحی یک پارچه ی پردیس مرکزی حوزه هنری طی احکامی جداگانه توسط محمد مهدی دادمان رییس حوزه هنری، سید امیر جاوید بعنوان «مشاور و مسئول حوزه ریاست»، علی اکبر به عنوان «دبیر ستاد نوآوری و اقتصاد هنر» حوزه هنری، حسام سالکی به عنوان «دستیار ارتباطات در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی» و مجد الدین معلمی با حفظ سمت بعنوان «سرپرست معاونت آموزش حوزه هنری»، منصوب شدند.
همچنین مجدد الدین معلمی معاون هنری حوزه هنری، طی احکامی جداگانه محمد علی قربانی را بعنوان مدیرعامل «موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر» و محمد زرویی نصرآباد را بعنوان مدیرعامل «موسسه فرهنگی هنری اسم (اندیشه سوره مهر)»، منصوب نمود.
در جستجوی هنر مردمی در فرا تهران
محمد مهدی دادمان رییس حوزه هنری در مراسم معارفه مدیران ستادی حوزه هنری با تاکید بر تقویت و توسعه فعالیتی واحدهای مختلف حوزه هنری از ایجاد ساختارهای جدیدی در معاونت راهبری استانها و دیگر معاونت های حوزه هنری آگاهی داد. دادمان با اشاره به این که ایده ابتدایی حوزه هنری را امروز نمی توان تنها در تهران دنبال کرد، اظهار داشت: در رویکرد تحولی حوزه هنری سندی تنظیم شده است که به تبع آن تغییرات سبب بالندگی هر چه بیشتر مراکز استانی حوزه هنری خواهد شد.
وی ایده «هنر مردمی» را یک مفهوم تخصیص یافته از هنر انقلاب دانست و تشریح کرد: وقتی از «هنر مردمی» حرف می زنیم از فعالیت هنری و مردمی جمعی حرف می زنیم که از قله های هنری در رشته ها و شاخه های مختلف نیستند اما این هسته های مردمی در ایده پردازی، تولید، تربیت، توزیع و ترویج هنر انقلاب درحال کار و تلاش هستند.
رئیس حوزه هنری تاکید کرد مرکز هنر مردمی مقرر است از کارهای هسته های هنری حمایت کند نه این که خود بعنوان یک بخش رسمی موجب تورم ساختاری حوزه هنری باشد. وی اظهار داشت: این مرکز باید در خدمت استعدادیابی و کشف و شناسایی نیروهای هنری مردمی باشد و به نحوی غیررسمی، خودجوش و مردمی به فعالیت خود ادامه دهد.
توجه به ظرفیت های جبهه فرهنگی انقلاب
دادمان با اعلان اینکه توسعه ارتباطات حوزه هنری با فعالان فرهنگی در متن جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سرتاسر کشور و فعالین فرهنگی بین المللی در جبهه مقاومت یکی از وظایف درحال پیگیری این نهاد انقلابی است، اظهار داشت: لازم است همه واحدها و بخش های ستاد و صف در زمینه هنری خودرا موظف به تحقق این مهم بکنند. اما بطور مشخصی و با حضور آقای سالکی در این مسئولیت جدید امیدوارم بیش از گذشته بتوانیم ظرفیت های درونی حوزه هنری را به ظرفیت های جبهه فرهنگی انقلاب سطح کشور و منطقه پیوند بزنیم.
پیوند معاونت هنری و معاونت آموزش؛ آموزش در بستر تجربه رقم می خورد
دادمان در بخش دیگری از صحبت ها با بیان ضرورت در کنار هم قرارگرفتن آموزش و پرورش هنرمند، تولید اثر هنری و احیای پاتوق های هنری اظهار داشت: تقویت مفهوم پردیس مرکزی در زمینه هنری به مسئولیت آقای معلمی از اهداف اصلی این تغییرات است.
وی ابراز امیدواری کرد با تحقق این ایده پردیس مرکزی حوزه هنری به محفلی برای اساتید هنر انقلاب، مرکزی برای تولید آثار هنری فاخر جریان ساز و محیطی برای رشد هنرمندان جوان انقلابی تبدیل گردد.
او نوشتن طرح جامعی برای امر آموزش و تربیت هنری در پردیس مرکزی حوزه هنری را لازمه اصلی کار مرکز آموزش حوزه هنری دانست و بر ایجاد نسبت وثیقی میان رشد فکری، آموزش هنری، تربیت معنوی، تولید و کنش هنری تاکید کرد. رییس حوزه هنری در آخر این بخش از صحبت های خود اظهار داشت: «در هر طرحی باید بر نقاط مثبت در راه ده ساله طی شده در آموزش توجه کرد و بر تقویت مرکز آموزش هنر اسلامی اصرار کرد.
پیش به سمت نوآوری و اقتصاد هنر
رئیس حوزه هنری در ادامه این مراسم با محور قرار دادن موضوع نوآوری و اقتصاد هنر در کارهای حوزه هنری، اذعان کرد: امروزه با توسعه فضای مجازی و فناوری های گوناگون، نقش آفرینی هنر و هنرمندان در گره گشایی از مسائل و معضلات جامعه تسهیل شده و به نسبت دهه های پیشین بر گستره مخاطبین آثار و محصولات هنری افزوده شده است.
وی افزود: رشد پرشتاب سهم ویدئو، موسیقی و بازی در سبد مصرف خانواده ها، شکل گیری بسترهای برخط پخش و فروش محصولات هنری و توسعه بیش از پیش هنرهای کاربردی در طراحی انواع محصولات و خدمات مصرفی شاهدی است بر حضور پررنگ تر هنر و هنرمندان در زندگی و اقتصادِ امروز میهن عزیز اسلامی ما.
دادمان افزود: در این میان حوزه هنری سهمی به سزا -آن چنان که شایسته ی نام و سابقه و ظرفیت آن است- ندارد و از همین رو لازم است که در شروع دومین سال از دوره تحولی جدید، با تمهید مقدمات و زیرساخت های مورد نیاز، نوآوری در روش ها و محصولات، هم افزایی میان بخش های مختلف داخلی و گسترش تعاملات در زیست بوم هنری کشور، حلقه های نهایی زنجیره ی ارزش محصولات فراهم شده و با گسترش دسترسی به مخاطبان چرخه اقتصادی در رشته های مختلف هنری تکمیل شود. این مسئولیت طی چند ماه گذشته با تشکیل ستاد نوآوری و اقتصاد هنر به شکل جدی پیگیری شده که امیدوارم بعد از این با حضور آقای اکبر بعنوان دبیر این ستاد روند تحولات سرعتی بیش از پیش پیدا کند.
ورود به بازار هنر با تاکید بر گنجینه حوزه هنری
محمدمهدی دادمان در آخر صحبت های خود با اشاره به تاسیس موسسه فرهنگی هنری اسم (اندیشه سوره مهر) و تغییر مدیرعامل موسسه سپهر سوره هنر اظهار داشت: توجه به توسعه مخاطبان و خلق چرخه پایدار اقتصادی در تولید آثار هنری یک ضرورت است. قبل از این حوزه هنری در عرصه سینما و کتاب اقدامات روبه جلویی در این حوزه ها داسته؛ اما فقدان حلقه ذائقه سازی و تجاری سازی در بعضی دیگر از شاخه های هنر انقلاب محسوس است. ان شاالله با تاسیس موسسه اسم توسط آقای زرویی که خود از خانواده حوزه هنری است و با تجمیع ظرفیت های موجود، هدایت و سیاست گذاری اساتید شاخص و متولیان مراکز هنری مربوطه بصورت ساختارمند و نهادی این خلا پوشش داده خواهد شد.
رئیس حوزه هنری همین طور ابراز امیدواری کرد که موسسه سپهر بعنوان متولی مدیریت رویدادها و محافل در زمینه هنری با حضور قربانی روند تحول و ارتقا را سرعت بخشیده و هویت رسانه ای و اجتماعی محافل، رویدادها و تولیدات مراکز هنری تقویت شود.منبع:

1400/04/10
23:58:16
5.0 / 5
292
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , تربیت , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان