رشد ۴ و چهار دهم درصدی ازدواج در سال كرونائی ۹۹

رشد ۴ و چهار دهم درصدی ازدواج در سال كرونائی ۹۹ به گزارش جوان بین مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان، با اعلان اینکه قسمتی از تغییرات تعداد ازدواج و طلاق در سال های اخیر مربوط به کاهش تعداد موالید طی دهه های گذشته است، اظهار داشت: آمار ازدواج در سال 99 حدود 4.4 درصد نسبت به سال پیش از آن رشد داشته که روندی افزایشی و مثبت تلقی می شود.


اعظم کریمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: بطور کلی از سال ۹۲ به بعد تا سال ۱۳۹۸ همیشه آمار ازدواج با نرخ کاهشی بین ۹ تا چهار درصد نسبت به سال پیش از خود و روند طلاق نیز با نشیب و فرازهایی مواجه بوده است.
وی افزود: تعداد ازدواج در سال ۱۳۹۸ حدود چهار درصد و طلاق نیز یک درصد کاهش داشته است. در سال ۹۷ نیز ازدواج نسبت به سال پیش از آن ۹ درصد و طلاق 2 درصد کاهش داشت. بطور کلی قسمتی از تغییرات در تعداد ازدواج و طلاق در سال های اخیر مربوط به کاهش تعداد موالید در دهه های گذشته است.
مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان، انجام "اقدامات اثرگذار فرهنگی" را همچون دلیلهای افزایش ۴.۴ درصدی امر ازدواج در سال ۹۹ دانست و اضافه کرد: البته شیوع ویروس کرونا و کاهش تجملات و رسوم دست و پا گیر از عوامل اثرگذاری در افزایش میزان ازدواج بوده است.
وی معتقد می باشد که فرهنگ سازی هر چه بیشتر در این رابطه بوسیله صدا و سیما و دیگر نهادهای فرهنگی و نمایش و ارائه الگوهای موفق ازدواج ساده و به هنگام بیش از پیش می تواند در فرهنگ سازی ازدواج آسان در این دوره موثر باشد.
کریمی با اعلان اینکه بی گمان موضوعات اقتصادی همچنان یکی از اصلی ترین موانع ازدواج جوانان محسوب می شود، افزود: در این خصوص دولت باید با بررسی دقیق موضوع و اندیشیدن تمهیدات و ارائه تسهیلات در قالب سیاست های تشویقی به ازدواج بهنگام جوانان در کشور کمک نماید. موضوع ضرورت فرهنگسازی و مقابله با تشریفات و رسومات نوظهور از دیگر مسائلی است که به مانع ازدواج جوانان بدل شده است.
مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان در آخر اشاره کرد: عدم مهارت کافی در تصمیم گیری و هدف گذاری مناسب در زندگی از دیگر موانع ازدواج است که در این خصوص مشاوره قبل از ازدواج باید الزامی شود و قبل از آن نیز زیرساخت های مناسب این امر در کشور همچون توسعه مراکز تخصصی و نیز بیمه مشاوره برقرار شود.
منبع:

1400/04/13
12:28:44
5.0 / 5
387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان