پوشش خدمات بیمه اجتماعی مددجویان توسط كمیته امداد

پوشش خدمات بیمه اجتماعی مددجویان توسط كمیته امداد جوان بین: معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اظهار داشت: هم اکنون 144 هزار نفر از مددجویان این نهاد از خدمات بیمه تامین اجتماعی و بیمه صندوق روستائیان و عشایر برخوردار می باشند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، حسین خدرویسی با تبریک هفته تامین اجتماعی اضافه کرد: بیمه اجتماعی می تواند زمینه توانمندسازی مددجویان و خروج پایدار آنان از چرخه حمایت کمیته امداد را فراهم آورد.
وی با اعلان اینکه اکنون حدود ۸۴ هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در مناطق شهری از پوشش بیمه اجتماعی بهره مند هستند، افزود: از این تعداد ۶۷ هزار نفر را زنان سرپرست خانوار می سازند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اشاره کرد: سرانه پرداخت حق بیمه این مددجویان برای هر نفر ماهانه ۲۲۰ هزار تومان است که از طرف کمیته امداد پرداخت می شود.
حسین خدرویسی با اشاره به این که سال قبل حدود ۱۶۰ میلیارد تومان برای انجام بیمه اجتماعی مددجویان شهری هزینه شد، افزود: این رقم در سال ۱۴۰۰ با رشد ۳۷ درصدی، حدود ۲۲۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.
وی اشاره کرد: طی چند سال قبل برای ۱۵ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد مستمری سازمان تامین اجتماعی برقرار شده است که از این تعداد حدود سه هزار نفر در ابتدای سال ۱۴۰۰ بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی شده اند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به برخورداری ۶۰ هزار نفر از مددجویان از صندوق بیمه روستائیان و عشایر، اظهار داشت: بیش از نیمی از این افراد را زنان تحت حمایت می سازند.
وی با اعلان اینکه سال قبل حدود ۱۹ میلیارد تومان بیمه پردازی برای مددجویان مشمول صندوق بیمه روستائیان و عشایر هزینه شد، اضافه کرد: امسال نیز ۲۵ میلیارد تومان به همین دلیل در نظر گرفته شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حسین خدرویسی اظهار نمود: طی چند سال قبل حدود هفت هزار نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد، بازنشسته و مستمری بگیر صندوق بیمه روستائیان و عشایر شده اند و از مزایای این بیمه اجتماعی استفاده می نمایند.

منبع:

1400/04/27
11:40:42
5.0 / 5
249
تگهای خبر: بیمه , خانواده , خدمات , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان